Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van joga a fönökömnek ezt a...

Van joga a fönökömnek ezt a szemétséget elkövetni?

Figyelt kérdés

6 hónapja dolgozom a cégnél, ami annyit jelent, hogy december végével járna le a próbaidöm.

Jó viszonyban voltam mindenkivel, a fönöknöm nagyon kedvelt. Tudja, hogy nincs családom.

1,5 hete véletlenül tönkretettem egy drága berendezést. Azonnal jelentettě, azt mondták, semmi baj.

Nem fizettetik ki velem, hiszen többe kerül, mint amit fél év alatt kerestem, és azonnal hajléktalan lennèk, mert nem maradna pènzem az albira.

Azt mondták, ki se rúgnak. 28án megkaptam a fizum. Viszont jövö szerdától szabadságra küldtek egy hétre. A fönöknöm azt mondta, azért, mert csak 1 hetet vettem ki (dec20), és ki kell venni a fennmaradót is. Ezt SMS-ben írta.

Viszont én is meg a kolléganöim is gyanítjuk, dec. 7töl kirúgnak.

Így 3 napot ingyen dolgozom, és a szabadságom se kell kifizetni, hiszen "kivettem".

Viszont az eset nov. 22-re van dokumentàlva, a kirúgásom meg dec. 7. Miért, hiszen próbaidö alatt már másnap kirúghatnak? A nov. 22 és dec. 7 közt eltelt idöt miért nem fizetik ki? Ki lehet rúgni valakit, még szabadságon van, úgy, hogy nem szólunk neki, söt letagadjuk, hogy ki akarjuk rúgni? És mi lesz a fennmaradó 7 szabadnapommal, azt miért nem vetetik ki/fizetik ki?


Ebben tényleg semmi törvényellenes?


2015. nov. 28. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Ismered azt a viccet, aminek az a vége, hogy "Tudod mit, Nyuszika, ***meg a létrádat!"? Szerintem rólad mintázták. Most komolyan, teljesen normálisan állnak hozzád, nem szólnak, amikor tönkreteszel valamit, normálisan kiadják a maradék éves szabid (egy csomó cégnél csak beírják ilyenkor, mintha szabin lennél, de nem engednek el), te meg erről arra következtetsz, hogy nyilván ki akarnak rúgni.
2015. nov. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ezt hányszor kérdezed még meg

nem törvényellenes kiadni a szabidat, nem törvényellenes kirúgni próbaidő alatt


"Így 3 napot ingyen dolgozom, és a szabadságom se kell kifizetni, hiszen "kivettem". " attól, hogy esetleg kirúg még a ledolgozott napjaid és a szabadságot, amit kivettél vagy nem vettél ki, azt ki kell fizetnie

2015. nov. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A napjaidat amit munkával töltöttél ki kell fizessék! A másik a szabadságokat ki kell venni még ebben az évben és lehet hogy a főnökasszonyod így bírta megoldani a kiadását mert nyilván többiek máskor mennének el és arra a napra kellene ember. Egyébként a munkáltató megteheti azt hogy a szabadságokat ő adja ki neked amikor szükséges a szabadnapok 70% ról a munkáltató dönthet mikor veheted ki azt. A szabadnapjaidra is jár fizu, nem véletlen hívják fizetett szabadságnak. De én a helyedbe bemennék a munkahelyemre hétfőn és beszélnék a főnökasszonnyal erről mert személyesen mégis jobb. SMS-t nyilván azért írt mert nem akar zaklatni sokan így oldják meg, mi nálunk is létezik ilyen mánia hogy ha egy munkanapon várhatóan nem lesz munka akkor ne menjünk be és az szabinak van beírva. Nálunk évente 2-3 nap ilyen amikor írnak sms-t hogy másnap nem kell menni mert nem lesz munka főleg azoknak akik akár 1 órát buszoznak a munkahelyükre.


A munkáltató próbaidő alatt bármikor felmondhat, de a munkavállaló is. Indoklás sem kötelező egyik oldalról sem, de illemből, emberségből illik megmondani mi a probléma.


Amit tönkretettél akkor közölni kellett volna veled hogy annak lesznek következményei, legtöbb helyen az ilyet ha nagyon rá akarják varrni valakire úgy oldják meg hogy vagy ledolgoztatják vele pluszba az árát vagy részletenként vonják le a fizetéséből.


Én is okoztam kárt még tavaly egy 200.000 Ft értékű takarítógépbe, sajnos én hibámból, tudtam is, egyből jelentettem, volt jegyzőkönyv. Közölték velem hogy javítható mert tudták mi ment benne tönkre, megsaccolták hogy kb 30.000 Ft-ba fog kerülni a cégnek, de mondták hogy nem akarnak velem kitolni hogy levonják a fizumból vagy valami így abban maradtunk hogy 8 óra mellett 2 naponta vállaljak plusz 4 órákat hogy ledolgozzam az árát, direkt olyan munkát adtak amit fáradtan is lehet végezni nem is haltam bele, de szerencsémre mire letelt az a sok munkanap amit ezzel tettem akkor a főnököm elintézte a nagyobb vezetőségnél hogy ne kelljen kifizessem emberségből így azokat a pluszokat amiket ledolgoztam fél év alatt fele pénzt megkaptam másik felét pedig oda adták pihenőnek.

2015. nov. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Minden helyen le szokták írni a szabadságot, tudtommal ha nem tennék az lenne törvény ellenes, örülj neki hogy neked valójában kiadják. Amúgy ritka idióta vagy.
2015. nov. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért vagyok idióta, mert véletlen eltörtem valamit? Nem szándékos volt. És szerintem jogom van tudni, kirúgnak-e. Aljas, hogy kedvesek, és úgy tesznek, mintha minden oké lenne
2015. nov. 28. 15:11
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
az ilyen segghülye munkavállalóktól mentsen meg minden munkáltatót a jó sorsa
2015. nov. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Már legalább háromszor olvastam ugyanezt a kérdést ezen az oldalon és még mindig nem kaptál elég választ?

A szabadságodat ki kell adniuk és pont. Engem is elküldenek, mert nem lehet semmit átvinni következő évre,annyi választási lehetőségem volt, hogy ezt, vagy azt a hetet szeretném...


Aki dolgozik, hibázik, lehet hogy gyakrabban előfordul ott olyan hiba, mint gondolnád. Mi az istenért kell hetekig ezen rágnod magad? Már rég kirúgtak volna, ha akartak volna. Ha annyira aggódsz, akkor hívd fel a főnököd és kérdezd meg, hogy mire számíts, mi lesz a következménye a hibádnak!?

2015. nov. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem terveztem, hogy kirúglak, de most, hogy elolvastam a véleményedet rólam, erősen elgondolkozok rajta.
2015. nov. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Te már ott át vagy verve, hogy hat hónap a próbaidő! Az legfeljebb három hónap lehet! A szabadságot meg kénytelen kiadni, mert nem viheted át jövő évre, és ők sem vihetik át, és ki sem fizethetik, kötelező nekik kiadni. A kirúgás meg úgy megy, hogy írásban felmondanak, nem "titokban". Fel kell tennem a kérdést, hány éves vagy, és honnan szalajtottak, hogy ennyire nem vagy tisztában semmivel?
2015. nov. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A próbaidő 3 hónap, 6 hónap próbadiő azt a csaló cégek csínálják.
2017. máj. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!