Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen kifogást találjak ki...

Milyen kifogást találjak ki holnapra a főnökömnek, hogy ne kelljen mennem dolgozni?

Figyelt kérdés

Nőgyógyászhoz kellene mennem gyógyszert felíratni, mert elfogyott de mivel a főnökkel vagyok együtt egy kis irodában és rajtunk kívül még vannak 5-en ráadásul mindent meg és kibeszélnek mint egyha egy kis család lennének, ezért nem akartam neki elmondani az igazi okot, de más nem jutott eszembe. Arra is gondoltam napközben, hogy elhívom félre, hogy beszéljek vele, de a többiek biztos, hogy faggatták volna, hogy miért suttogunk ő pedig elmondta volna.

Eddig az a legjobb ötletem, hogy felhívom délután 11-kor hogy elaludtam ezért már nem megyek be dolgozni. Betegségre hivatkozni is gondoltam, de ma nem volt semmi bajom így gyanús lenne. Esetleg valakinek nincs valami jó ötlete?


2015. aug. 27. 18:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

Megeszel egymás után 8 Milli krémtúrót, neaggódj, lesz bajod :D

És mondd azt neki hogy E.coli kórokival vagy fertőzve.

2015. aug. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen mondd azt, hogy orvoshoz van időpontod. Ahhoz meg semmi köze, hogy milyen orvoshoz mész és miért. Az 1 napos táppénzes papírt úgyis a háziorvostól kell kérni.
2015. aug. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vágom, hogy mit szégyellsz azon, hogy gyógyszert mész felíratni.
2015. aug. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
miért nem lehet azt megmondani, hogy olyan gyógyszert kell felírattatnod, amit csak szakorvos írhat fel, azt meg nem kell tudnia (meg szerintem nem is tudja), hogy hova is mész pontosan
2015. aug. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ez nem ilyen egyszerű sajnos :) Egyébként diákként vagyok ott. Hogy miért nem egyszerű, írok egy példát így egyszerűbb lesz megérteni: Hétfőn az egyik kolléga megbetegedett, kedden már jött. Ahogy belépett elkezdték faggatni, hogy mi baja volt, elmondta, hogy beteg volt. Erre a többiek: pontosabban? Milyen betegséged volt? Mondta megint, hogy beteg volt, ezt eljátszották párszor, végül azt válaszolta, hogy rosszul érezte magát. Erre a többiek: Milyen betegség az, hogy rosszul érzed magad? Ilyen nincs. Mi volt pontosan a gond? Erre ő idegesen rávágta, hogy folyik az orra és lázas volt. A többiek reakciója erre az volt, hogy miért kell ilyen bunkónak lennie.


Épp ezért nem mondom neki, hogy szakorvoshoz kell mennem, mert rögtön faggatnának, hogy mi bajom van stb. Ha kihúzták belőlem, hogy milyen orvoshoz megyek és miért (mert addig nem hagyják békén az embert) akkor szerintem még a fogamzásgátló nevére is kíváncsiak lennének meg arra, hogy miért szedem és ahogy ismerem az egyik álszent csajt elkezdene arról papolni, hogy milyen egészségtelen a fogamzásgátló. Ettől akarnám magam megkímélni ezért kellene valami más indok.

Van egy 9 éves öcsém, anyukám pedig cukorbeteg így esetleg mondhatnám azt is, hogy anyukám rosszul lett vagy valami hasonló.

2015. aug. 27. 19:12
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
De miért bonyolítod túl? Mióta kötelező ilyen kérdésekre válaszolni, hogy mi bajod volt pontosan, milyen orvosnál voltál, stb? Nem kell rá válaszolni, ennyit mondasz: magánügy. Aztán sértődjenek meg, ha olyan agyi szinten vannak. Egészségügyi, anyagi, szexuális és családi dolgokhoz a kollegáknak alapból SEMMI közük nincs!!! TE döntöd el, hogy megosztod-e velük, ha úgy döntesz, hogy nem, akkor ezt el kell fogadniuk. Ha faggatnak, csak ismételd magad: magánügy, mondtam, hogy magánügy.
2015. aug. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
A mai nők már úgy eszik a fogamzásgátlót, mint én kiskoromban a kojak nyalókát. Ez ma már teljesen normális, és elfogadott, ha ezen ge(iskednek, hagyd rájuk. Kit érdekel a véleményük?
2015. aug. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A módszer teljesen működőképes, ki van próbálva. Ha pampognak, vigyél be nekik egy kis székletmintát: "nesztek bmag, analizáljátok ki, ha ennyire érdekel benneteket", aztán faképnél hagyni őket.

Vagy csak simán küldd el őket az orvosodhoz, aki úgyse mond semmit, orvosi titoktartás ugye.

2015. aug. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
41%
Akkor hazudj valamit, pl. hogy bőrgyógyászhoz mentél vagy szemészetre.
2015. aug. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 FüligJimmy88 ***** válasza:
62%
Mondd azt hogy arcon tüsszentett egy menekült a keletinél és el kellett menned kivizsgálásra, hogy nem-e kaptál el valami saarst vagy mit tudom én miket hoznak be csórikámék...
2015. aug. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!