Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tudnék csinálni, ha ilyen...

Mit tudnék csinálni, ha ilyen szerencsétlen vagyok?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, és egyszerűen nem érdekel semmi, nem ismerem saját magam sem. Ez fakadhat abból is nincs egy értelmes hobbim, amivel el tudom tölteni az időmet.


Próbálok munkába állni már 2 éve, de egyszerűen nem tudok meggyőző lenni állásinterjúkon, amikor megkérdezik például, hogy mi érdekel engem vagy mik a terveim a jövőben. Általában őszintén megmondom, hogy ez a helyzet, semmi nem érdekel.

Nyilván ez egy elég rossz referencia, nagy valószínűséggel ezért sem sikerül elhelyezkednem.

Érettségin kívül nincs egyéb végzettségem, pedig 2 szakmát is elkezdtem, de a végére annyira nem tudott lekötni, hogy nem bírtam befejezni...fizikai munkától meg irtózok. Tudom, ez is egy rossz hozzáállás, mert túl sok választásom nincs, de én azt vallom, hogy akkor tud az ember jól és eredményesen dolgozni, ha szereti, kedvét leli abban, amit csinál.

Csak ugye ezzel a gondolkodással jelenleg egy olyan paradoxon alakul ki, hogy a számomra legtökéletesebb munkát akarom megkeresni, de magamat nem ismerve azt sem tudom, mi lenne ez.


Az is lehet, hogy csak önbizalomhiányom van, és nem bízok eléggé abban, hogy valamit meg tudok csinálni?


Egyenlőre szüleim eltartanak, de azért kínosnak érzem a dolgot, szeretnék saját lábra állni. Ha valami csoda mód "megvilágosodnék" abból a szempontból, hogy rájövök, mi érdekelne, szívesen elmennék még tanulni, csak tényleg nem szeretnék még 1-2 évet a szülők nyakán lenni.


2015. nov. 30. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
43%
Fősulival, vagy egyetemmel elkerülheted a fizikai melót.
2015. nov. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 M@teee ***** válasza:
Most így egyből be akarsz kerülni a googlehoz webfejlesztőnek? Vagy mi? Én meg ettől az "irtózom a fizikai munkától" hozzáállástól irtózok. Megvilágosodni akkor fogsz ha majd nem álomvilágba élsz és elfogadod hogy ez van és nem pánikbetegségre meg ilyenekre fogod rá a helyzeted.
2015. nov. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1-es: alapvetően nincs bajom a tanulással, de ha konkrétan amiatt nem voltam elég kitartó lelkesedés hiányában, hogy egy sima OKJ-s szakmát ne szerezzek, akkor a főiskola vagy az egyetem méginkább felejtős.


2-es: nem mondom, hogy nulla tudással tökéletes munkát akarok. arra lennék kíváncsi, hasonló tapasztalattal rendelkező emberektől, hogy mivel tudnám magamat megismerni, hogy merre induljak el egyáltalán.


egyébként alkalmazásfejlesztőként kezdtem el tanulni, de ez meg pontosan az a szakma, ami iránt igazán kell érdeklődni, szorgalomból tanulni a programozási nyelvet ahhoz, hogy a papír mellé legyen is eladható tudásom. hobbi szintem foglalkoztam ugyan vele, de ahhoz nagyon erőbedobás kellett volna, hogy még el is végezzem.


egyetlen olyan érdeklődési foszlány van, ami kicsit a fuvarozáshoz köt. de ezzel is odáig tudok eljutni, hogy csomagfutár legyek, ugyanis színtévesztő vagyok, tehát ez is valamilyen szinten egy halott ötlet.

2015. nov. 30. 20:16
 4/4 anonim ***** válasza:
A munkaadóknak nincs szüksége sem őszinte, sem becsületes emberekre. Nekik az kell, hogy végezd el a munkádat úgy, ahogy ők akarják. Cserébe adnak fizetést.
2015. nov. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!