Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Most akkor van aki csak...

Most akkor van aki csak minimálbért kap fizetésként? Vagy csak sírnak, mert a "szegénység a látszat", közben meg 400ezer felett keres az egész ország nettóban?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasni, hogy mennyire nagy a szegénység, meg, hogy mindenki csak minimálbért keres és mennyire nem tudnak megélni belőle. Akkor mégis kik azok akik itt kérdezgetik, hogy havi 370 felett érdemes-e gyereket vállalni? Ők mit dolgoznak? Nem fognak-e nyomorogni? Én ezt annyira nem értem, valaki magyarázza már el!
2015. nov. 30. 21:17
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy nonek a fizetesek, ugy nonek az igenyek is. Talan ha az ember minimalbert keres, akkor ugy tunik hogy havi 300 netto az milyen orult nagy jovedelem, de aki annyit keres annak az igenyei is ahhoz vannak belove.


Nem hiszem hogy netto 300 egyebkent egy tobbfos csaladnak olyan hej de sok lenne.

2015. nov. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
73%

Kezdetben programozóként 80 ezret kaptam, de egy időben csak a felét fizették ki, na akkor nem jutott elég ételre budapesti albérlet mellett. S még nem is voltam rossz... Amúgy a meló jó volt, valami unalmas helyen nem bírtam volna. Persze a netes infók alapján minden informatikus jól keres :D Na, én az élhetetlenebbek közé tartoztam,de a párom is, jól összepasszolunk...

Van, aki minimálbérből él vagy alatta, igen. S van, aki milliókat keres havonta.

2015. dec. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Programozóként az átlagfizu valahol 350k fölött van.


#5: Az emberek a könnyű tanulmányokat szeretik, elmennek olyan humán helyekre, ahol az évfolyamátlag 4 felett van. Műszaki területeken a kettest jó, ha eléri. Na, ennek megvan a böjtje a diploma után.


2-3 éves tapasztalattal, diploma nélküli átlagban nettó 200k körül van Bp-n egy programozó fizetése. (java-ban még több.)

2015. dec. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Ne a gyerekvállalás kategóriára alapozd az elképzeléseidet az ország jövedelmi helyzetének megállapításával kapcsolatban. Tele van elszállt anyucikkal, akik vagy beleültek a tutiba a férjük mellé, vagy akiknek olyan zsíros örökséget hagytak a szülők, hogy nem kellett nagyon megmozdulniuk érte, mert az egyetemről eleve vezetői pozícióba tolták be őket.


Egyébként meg rengetegen dolgoznak minimálbérért, vagy garantált bérminimumért. Egy felsőfokú végzettséggel rendelkező közalkalmazott például (ha nincs gyereke) nettó 79 ezer forintot visz haza, ha pályakezdő. Ugyanannyit, mint az a kollégája, aki amúgy csak középfokú végzettséggel rendelkezik. És ráadásul ez nem a minimálbér, ez a garantált bérminimum. De van, aki ennél kevesebbet keres.

És látod, nem azokról beszélek, akik a seggüket vakarják otthon, hanem olyan emberekről, akik tanultak, dolgoznak, de az államnak ennyit ér meg az ő munkájuk. Na nem mintha a versenyszférában jobb lenne a helyzet, csak ott azért lehetőség van sokkal jobban is keresni, de a közalkalmazottaknál bértábla van, és nem fognak annál magasabb bért megadni, mint amennyit kötelező.

2015. dec. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
11esnek igaza van. A saját példámon látom. Az elsó munkahelyemen 10 éve 75000körül kerestem. Szűkösen, de kijöttem. Aztán dolgoztam 4 évig 120 000ért, most 260at kapok és semmivel sem érzem magam jobb módúnak, mint 10 éve, ugyanúgy nem érzem elégnek. Pedig nem drága kocsival járok és nem csúcs ruhákban. Mondjuk nálam sokat elvisz az albi, 10 éve otthon laktam még. Biztos rosszul csinálok valamit, de bizony előfordul, hogy hó végén be kell osztani a pénzt.
2015. dec. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Nem egy fő fizetését értem annyinak, gondolom az itt "sopánkodók" sem azt teszik.


Nem a gyerekvállalás kategória alapján próbálom felmérni az ország anyagi helyzetét, csak mivel nekem van egy gyerekem szívesen olvasgatok ott, és túl sokszor találok/látok ilyen kérdéseket.


Én több szakmát is szereztem (kicsit mazochista módjára, imádtam iskolába járni és tanulni vizsgázni). Minden vizsgám 4-5-ös lett, szóval én nem 2-essel bukdácsoltam a tanulmányaimat, mégsem sikerült megtalálnom azt a munkát ahol 200 nettó felett kereshetnék. Valószínűleg, hogy az is hátráltat, hogy nincs protekcióm így mindig a legaljáról kell kezdenem. Az iskoláim miatt minden munkahelyemen több fizetést kaptam mint a velem egy időben kezdők. Ezt a "szakirányú végzettségnek" köszönhetem, de így is maximum csak 80-at kerestem. Meg találtam jó sok irigyet. Volt olyan hely ahol kb a második héten úgy jött hozzám az x-edik dolgozó, hogy hú neked tényleg ilyen-olyan szakmád van? Meg volt rá példa, hogy visszahallottam, hogy biztos főnök akarok lenni a rég itt dolgozó xy helyett. Ki is utáltak a helyről, pedig nem akartam.


Szóval hiába van kitűnő kék-fedelesem, mégsem vettek fel sehová ahol a minimálbérnél többet kereshettem volna.


Ezek szerint bennem van a baj, mert nem tudom elképzelni azt, hogy valaki nem tud egy picit lejjebb adni egy gyerek kedvéért.

2015. dec. 1. 15:55
 17/29 anonim ***** válasza:
Dehogy veled van a baj, pont azért írtam, hogy ne azt vedd alapul, amit az ott írogatók szeretnének elhitetni. Én is sokat olvasok ott, nekem is van gyerekem, nemsokára érkezik a második. Néha én is ledöbbenek, mert ahogy ott néhányan beállítják, hogy mi számít normális színvonalnak, aszerint mi konkrétan nyomorgunk. Pedig én nem úgy érzem. Nyilván van olyan, amit nem engedhetünk meg magunknak, de mi ketten keresünk kicsivel kétszáz fölött, és simán vállaltunk második babát, mert vágytunk rá, és mert nem éreztük úgy, hogy szükölködnénk. El nem tudom képzelni, hogy az oda írogatóknak milyen speciális igényeik lehetnek, amire havonta elköltenek 3-400 ezreket. Na persze, volt olyan, aki szerint ahány gyerek, annyinak kell 18 éves korára biztosítani a továbbtanulást, kocsit, lakást. Hát így ja, tényleg kellhet ekkora kereset, de én meg úgy vagyok vele, hogy ezt tegye meg az, aki meg tudja tenni, de ne legyen már elvárás. Az én szüleimnek sem vett senki lakást, megdolgoztak érte, hogy legyen. Nekünk sem vett senki, azért dolgozunk, hogy legyen. A tanulmányaimat sem fizette senki, államira jártam, nem is mentem volna fizetősre, már csak elvből sem. Tartom annyira életképesnek a fiamat, és az összes leendő gyerekemet, hogy ő is képes lesz arra, amire mi, a szüleik.
2015. dec. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Minmálbér?! Nagynéném 51-et keres/hó.


Engem 30-ért hívtak 8 órába, hát azzal a lendülettel álltam fel, hogy mást nézzenek hüyének.

2015. dec. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim válasza:
0%

azért keresnek az átlag magyar emberek rosszul,mert nem értenek semmihez.Mit vár hogy majd egy bolti eladó végzettséggel havonta 200 ezret keres?Ugyanmár.


Ha meg valami jól fizetett szakmában rosszul keresel,akkor meg te vagy a hülye,hogy ennyire értékeled a munkád,és elfogadod azt a pénzt.

Vagy nem értesz hozzá.2015 van emberek.Csak az nem tud boldogulni aki nem akar.


Programozni,weblapot tervezni,SEO cuccok,nyelvet tanulni otthon maximálisan meg lehet tanulni,egy olyan szintre,amivel már lehet munkát találni.Csak lényegesen könnyebb siránkozni a közösségi oldalakon,szidni a jelenlegi kormányt,státusz dolgokra költeni.(nagy képernyős tévé,okostelefon,autó) mint tenni azért hogy jobb legyen,mert sajnos büdös a munka.Magyarország a siránkozásban egészen biztosan olimpiai bajnok lenne.


Miért alakult ki ekkora szakadék a fizetések között?


Azért mert senki sem építi tudatosan a jövőjét.Senki nem hajlandó építeni magát.Így tényleg nehéz boldogulni,mondom én aki ilyen közegben nőtt fel.

2015. dec. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Ahogy mondod, nem tervezik a jövőjüket és én is azért keresek csak minimálbért, mert többre nem vagyok képes az árufeltöltésnél.


Ja persze, az egy dolog, hogy az érettségim kereskedelem, de mint írtam, mazochista módjára halmoztam az iskolákat. Szóval jelenleg 10 kék-fedeles bizonyítványom van, melynek majd a fele egymásra épülő, nem beszélve a kicsapongó iskola mellett elvégzett okleveles tanfolyamokról. A legmagasabb végzettségem főiskolai diploma.


De szerinted mégis én tehetek arról, hogy sehová nem vesznek fel ami jól fizet. A diplomám szerinti helyeken kihalásos rendszer van, és puszira nyuszi munka. Ha az alapszakmám szerint jelentkezem akkor meg titkolnom, kell, hogy tudok mást is. Ezt fentebb már ecseteltem.


Mikor az önéletrajzaimat küldözgettem minden állásra mást írtam, volt ahol szinte azt is letagadtam, hogy 8 általánost elvégeztem, de még úgy sem kellettem.


Nem vagyok annyira életképtelen, hogy elvállaljam azt ahol nem fizetik meg azt a munkát amit máshol igen. De te szerinted igen! Soha életemben nem siránkoztam az életkörülményem miatt, ha valami nem tetszett akkor változtattam, és mindezt úgy, hogy soha életemben nem volt hitelem, és inkább nyomorgok, minthogy hitelre vegyek egy okostv-t, vagy mit.


Amit te írsz az tipikus gondolkozás. Az anyám 2 évig szó szerint minden nap megkérdezte, miért nem küldözgetem az önéletrajzaimat, mikor lassan megértette, hogy nem csak postán lehet pályázni ritkultak a "nem hiszem el, hogy nem vesznek fel sehová" típusú kirohanásai, és mikor az ő protekciója sem volt elég, nah akkor fogta fel, hogy nem olyan könnyű munkát találni, mint mikor ő fiatal volt, és lecsukták a munkanélkülieket.


Te láttál egy életpéldát, de nem látsz azon túl. Én, megtehetném, de nem fogom a könnyebb utat választani és kimenni külföldre dolgozni. Én ritka egy ostoba magyar vagyok, mert szeretem a hazám, és itt akarok boldogulni, de ez nagyon nehéz. Azért, mert te vagy a körülötted élőknek elég a 8 általános addig én jelenleg is azon gondolkozom milyen iskolát keressek ahol képezhetem magam, hogy végre megtaláljam azt a szakmát amiben végre én is nettó 200 felett kereshetek 5/8-as munkaidővel, és én is siránkozhassak, hogy nem tudom eltartani a családom, mert nem tudom megadni a gyerekemnek a legdrágább pelenkát, játékot, majd kocsit.

2015. dec. 2. 22:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!