Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Most akkor van aki csak...

Most akkor van aki csak minimálbért kap fizetésként? Vagy csak sírnak, mert a "szegénység a látszat", közben meg 400ezer felett keres az egész ország nettóban?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasni, hogy mennyire nagy a szegénység, meg, hogy mindenki csak minimálbért keres és mennyire nem tudnak megélni belőle. Akkor mégis kik azok akik itt kérdezgetik, hogy havi 370 felett érdemes-e gyereket vállalni? Ők mit dolgoznak? Nem fognak-e nyomorogni? Én ezt annyira nem értem, valaki magyarázza már el!
2015. nov. 30. 21:17
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

"A diplomám szerinti helyeken kihalásos rendszer van, és puszira nyuszi munka"


Ez mar akkor is latszott amikor oda jelentkeztel. Akkor meg ne csodalkozz.

2015. dec. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:

b*szhatod a xy kékfedeles bizonyítványod meg a diplomát ha semmit se érnek és nincs mellette nyelvtudás.


Tudod az okos emberek,nem halmozzák a diplomákat és a papírokat,mert nem a papír és a diploma határozza meg azt,hogy milyen szakember vagy.


Szóval kijelentem hogy te egy totális hülye vagy.

2015. dec. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim válasza:
Ui: Mondjuk kíváncsi lennék hogy milyen piacképes szakot végeztél. D::D:D:D:D::D:D:D:
2015. dec. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

"Mit vár hogy majd egy bolti eladó végzettséggel havonta 200 ezret keres?Ugyanmár."


1. Az ő munkájukra ugyanúgy szükség van, mint azokéra, akik jól megfizetett állásokban vannak.

2. Aki bolti eladó, az nem érdemli meg, hogy normális szinten élhessen? Én nem azt mondom, hogy mindenki keressen ugyanannyit, nyilván aki keresettebb szakmában tevékenykedik, aki többet tanult, akin nagyobb a felelősség, az keressen többet. De ettől még azt is meg kellene emberi módon fizetni, aki "csak" egy eladó.


Különben meg érdemes megnézni, hogy hány szakmában keresnek vállalhatatlanul rosszul, miközben olyan szakmákról van szó, amikhez azért tanulni is kellett, és a társadalom számára hasznos munkát végeznek. Gondolok itt a tanárokra, ápolókra, óvónőkre, szociális munkásokra, közintézmények irodai dolgozóira, akik azt segítik elő, hogy a szakmai munkát végzők tudják a dolgukat végezni, és még sorolhatnám. Igaz, ezek nem olyan modern, menő foglalkozások, mint a programozás, amivel amúgy nekem semmi bajom, sőt, tudom, hogy ahogy haladunk előre az időben, egyre nagyobb szükség van minél több ilyen végzettségű emberre. De ott van ez a rakás munkavállaló, akik méltatlanul alul vannak fizetve, miközben a hiányuk igen nagy problémákat okozna mind hosszú, mind rövid távon. Ők általában közalkalmazottak, és állami szinten vannak magasról lesz*rva.

Arról nem is beszélve, hogy a minimálbér méltatlanul kevés, és ez nem csak a közalkalmazottakat érinti, hanem bárkit, aki elmegy dolgozni, és a ranglétra alján kezdi. Tök mindegy, hogy miért nem ért ehhez vagy ahhoz, attól még képes hasznos munkát végezni, ha egyszer felvették dolgozni, ezek után szerintem nem irreális elvárás, hogy olyan fizetést vigyen haza a munkájáért, amiből ténylegesen meg is lehet élni. Nem luxusban, de aki dolgozik, annak ne kelljen már nyomorognia.

2015. dec. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

" ezek után szerintem nem irreális elvárás"


elvarni barmit lehet. A valosag meg maskeppen nez ki.

2015. dec. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Kedves 22-es! Vannak emberek akiknek a hobbijuk a kertészkedés, van akinek az olvasás. Nekem a tanulás. Ha emiatt hülyének tartasz, hát legyen. Amúgy 42 éveskor alatt nem kapsz diplomát nyelvtudás nélkül. De mindegy.


A kérdésben nem az volt, hogy én milyen szerencsétlenül halmozom az iskolákat, kicsit eltérünk már a témától.



Ha nem tanultam volna tovább és maradok bolti eladó akkor én már nem is érdemlek meg normális élhető fizetést? Így gondolod?

2015. dec. 3. 15:06
 27/29 anonim ***** válasza:

Jó, akkor mondom máshogy. Nem elvárás, hanem egy normális országban alapvetőnek kellene lennie, hogy a normál munkaidőben végzett munkáért adható legalacsonyabb bér is olyan szinten van, amiből meg lehet élni normális színvonalon. Nem luxusban, nem dőzsölve, de nem is nyomorogva, adósságokat halmozva, számlák befizetésével sakkozva.

Szomorú, hogy sokak szerint nem ez az evidens.

2015. dec. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
mitol lenne evidens? Nem ertem.
2015. dec. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Mitől nem az? Vagy nem érted egyáltalán, hogy mit írok? Egy normális országban, ahol törvényileg meg van szabva a legkisebb adható bér, ott ezt annak függvényében lövik be, hogy mi az, ami a megélhetéshez szükséges. Mondom, egy normális országban. Ez nem az.

De igazából én nem értem, hogy számodra ez miért nem magától értetődő. Vagy te úgy gondolod, hogy aki nem valamilyen top állásban dolgozik, annak a munkája, maga a léte nem ér annyit, hogy a megélhetéséhez minimálisan elegendő bért kapjon érte?

2015. dec. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!