Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha betegen jön be a kolléga,...

Ha betegen jön be a kolléga, szóvá teszed?

Figyelt kérdés
Mondjuk terhes is vagyok, de nem egy hisztis p.tsa, meg belátom, hogy kell a pénz, de ma is bejött egy munkatárs, taknya-nyála egybefolyik, köhög, kissé felzaklatott, mikor közölte, hogy kerüljem el messzire.
2015. dec. 7. 09:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Jóindulatúan szólt, hogy kerüld el, és ez téged zaklatott fel?

Nem annak kellett volna felzaklatnia, ha nem szól?


De, hisztis p-csa vagy.

2015. dec. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
51%

Most komolyan azért hisztizel mert Ő szólt, hogy ne menj a közelébe, nehogy TE elkapd??? :D

De igen az vagy amit leírtál..te miért nem maradsz otthon a fenébe? :D én a 7. Héttől itthon vagyok...probléma megoldva...

2015. dec. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Egy helyiségben dolgozunk. Hogy lehetne elkerülni? Érdekes válaszok. Miért maradnék otthon, mikor semmi bajom? Ugy tervezem, addig dolgozom, amíg csak tudok, mert kell a fizetésem, és ismétlem, semmi bajom. Csak azert, mert terhes vagyok, nem fetrengek otthon.

Voltam veszélyeztetetten is mar otthon, tehát erről is van fogalmam.

2015. dec. 7. 09:41
 4/19 A kérdező kommentje:
Amúgy szovegertelmezés: nem az a baj, hogy szólt, hanem hogy bejött.
2015. dec. 7. 09:42
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem teszem szóvá. Én is jöttem már betegen. Mondjuk nem én akartam, hanem a főnök.

Senkit nem fertőztem meg. Ahhoz azért több kontaktus kell. Pl. páromat volt, hogy megfertőztem, vagy ő engem. De munkatársakkal nem csókolózom pl. :)

Szerintem a buszon több bacival találkozol.

Szellőztessetek. Ne egyél, igyál abból, amiből ő.

2015. dec. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ...

Vezető vagyok. Ha valaki lázasan jön be, hazazavarom. Egy embert bármikor pótolok, de ha az egész bagázst lefertőzi, akkor bajban vagyok. :/

Ha csak taknyos, és köhög, azzal nem küldöm el. Nálunk ha valaki táppénzre megy, elég sok juttatástól elesik, így nem nagyon akar senki táppénzre menni. Általában ilyenkor felajánlok pár nap szabit. Viszont év végén ez nem kivitelezhető, mivel mindenkinek már ki van számolva, meddig akar dolgozni, mennyi szabija van. Ugyanez a helyzet a pihenővel is, év vége lévén nem tudná már ledolgozni, ha mínusszal zár órákban, megint csak juttatásoktól esik el. Így aki komolyan beteg, az természetesen bevállalja, de egy snassz nátha miatt senki nem marad otthon.

2015. dec. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem snassz náthanak tűnik, alig él.

Mindegy, ertem a pénz meg szabi gondot, csak stresszel, hogy össze vagyok zárva vele.

Persze, bárhol bármit el lehet kapni, de ez azert nem érv arra, hogy hintem a bacit mindenfelé.

Ha elkapom, én vagyok kénytelen otthon maradni.

2015. dec. 7. 09:58
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát a mai világban már nem úgy működik, hogy köhögök kettőt, aztán otthon maradok. Mindenki rá van szorulva a pénzre amit keres, és féltik az állásukat.

Persze illene arra is gondolni, hogy másokat ne fertőzzön meg, de ez alapján sokan lennének, akik ősztől tavaszig nem járnak be dolgozni, mert folyamatosan betegek (sajnos énis ilyen vagyok). Beteg emberekkel meg találkozhatsz az utcán, buszon, postán stb. Ráadásul a betegségek zöme már azelőtt fertőz, hogy megjelentek volna a tünetek.

Annyit tudsz csinálni, hogy gyakran szellőzteted a helyiséget, ahol dolgoztok, szedsz C-vitamint és gyömbérteát kortyolgatsz.

2015. dec. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%

Azzal egyet értek mindenkivel,hogy beteg embernek otthon lenne a helye, de a dolgok nem így működnek. Ugyanakkor, mint írták manapság az ember nem engedheti meg magának azt a luxust, hogy beteg legyen. Ráadásul a szabi ki van számolva.

Egy várandós nőnek, meg van a lehetőség, hogy otthon maradjon. Senki nem kényszeríti, hogy dolgozzon. Saját döntés volt, hogy továbbra is bejársz a munkahelyre, így nem igazán van jogod háborogni. Aki emberek közé megy, az valószínűleg találkozik bacival. Ráadásul még szólt is,hogy kerüld el. Sok helyen még ezt sem tennék.


Szerintem feleslegesen háborogsz.

2015. dec. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy táppénzzel a havi 30 ezer kafetériától esel el. Azért elég gáz...Ha nem indokolt senki nem marad otthon. Egy nátha nem indok.
2015. dec. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!