Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Betegszabin vagyok, boltba...

Betegszabin vagyok, boltba mentem. Kollega meg velem szemben. Kirughatnak ezert?

Figyelt kérdés
Elmentem a L.i'd,l-be vasarolni, mert nincs aki ezt elintezze. 2 munkatarsammal is talalkoztam akikkel amugy nem vagyok joba. Elcesen kerdezte hogy tegnap meg nem voltam dolgozni, most meg vasarolgatas....? Szerintem ezt azert el lehet intezni. Mandulagyulladas amugy, taknyos vagyok meg neha lazas. Ezzel etterembe nem lehet menni (ott dolgozom). 25/L
2015. nov. 25. 21:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

A betegszabadság nem azt jelenti, hogy Te otthon fekszel és meg sem mozdulsz.

Attól vannnak az embernek alapvető szükségletei, amit ki kell elégíteni. Elmehetsz nyugodtan vásárolni.

Kirúgni nem rúghat ki, mivel nem a munkában való magatartásoddal van gond. Ha mégis megtenné, erre nem hivatkozhat, hogy Te betegszabin a boltban voltál. Ha megteszi perelheted! :)

2015. nov. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

Hát ha ezért kirúgnak, akkor röhögj a főnököd képébe és mondd meg neki, hogy tehet egy szívességet. :D

Kinek mi az atyaúristen köze van ahhoz, hogy mit csinálsz táppénzen? Eszedbe se jusson ilyen. A rosszmájúak megtalálnak ezzel, de azon felül hogy szekálnak, cikizhetnek ezzel, akinek van egy kis esze, az látja hogy nincs ennek semmi létjogosultsága.

2015. nov. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

Nem csak olyan betegség létezik, amit fekvéssel lehet letudni.


Pl foghúzás után nem mész be dolgozni, ha fáj a helye, de fájdalomcsillapítóval simán elvagy.


Avagy millió+1 más ok lehet.

2015. nov. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ja csak a becsekkolas mellett ki van irva hogy aki alaptalanul tappenzen van, azt kirugjak. Oke nem alaptalan, de attol felek :(
2015. nov. 25. 22:04
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

És ők mit kerestek boltban??

Az már csak így szokott lenni.Főnököt, kollégát mindíg ott esz a fene, ahol nem kéne.

Én jól beleköhögtem volna a képébe, aztán majd megtudja....

2015. nov. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 zgyzgy ***** válasza:
A munkatársak be szokták köpni egymást?
2015. nov. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom, en nem szoktam mindenkivel beszelgetni. Ö meg egy masik meg bolgar, nagyon internacional a csapat. Tölük tartok, mert a szemük sem all jol. Ugy mondta nevetve hogy "milyen fura hogy mA vasarolok, tegnap meg nem voltam", hogy szerintem be fog köpni.
2015. nov. 25. 22:20
 8/17 A kérdező kommentje:
Vagy mivel holnap kell a papirom leadni, mondjam azt hogy mar jobban erzem magam (megha nem is igy van) es menjek dolgozni? Mar ez is eszembe jutott...
2015. nov. 25. 22:23
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

Most látom, hogy miért jó, hogy könyvelő leszek. :D

A betegszabi és a táppénz nem ugyanaz! :)

A betegszabi az éves 15 nap, a táppénz utána van.

alaptalan táppénz és kirugás pedig nem összeegyeztethető a tv.-i jogszabályokkal.


Amúgy gondolkozz el!

Ha a főnök tudni fogja, hogy te mintha semmi bajod nem lett volna, úgy vásárolgattál (mert úgy is, úgy fogják leírni ha beköpnek), akkor mit gondol ha Te már másnap már meggyógyultál?

Azt fogja leszűrni, hogy tényleg csak kifogás volt a betegség, és most megijedtél.

Helyette hívd inkább fel, és közöld vele, hogy hétfőn majd tudsz menni úgy látszik. (Ha meggyógyultál)

2015. nov. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom orvostól lesz papírod.Innentől semmi közük hozzá!Lehet, hogy mikor ő beteg, akkor neki az anyja vásárol be, vagy a macskája, de nem mindenki helyett intézik el.
2015. nov. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!