Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg pofátlanság tőlem,...

Tényleg pofátlanság tőlem, hogy nem megyek gyári munkára?

Figyelt kérdés

Sajnos nincsen végzettségem, csak érettségim, külföldön élek. Eddig pultoslányként dolgoztam, több helyen is már, van gyakorlatom.

Most épp otthon vagyok, és továbbra is vendéglátós vagy eladói állásokat keresek. Nem a párom tart el, van megtakarításom, illetve jó eséllyel megkapom a munkanélkülit is.

Minden ismerősöm zaklat, már egy hete otthon vagyok, van egy csomó gyár, ahol lehet menni a szalag mellé 12 órázni, az miért nem jó.

Intelligens nőnek tartom magam, és a nyelvet is beszélem használható szinten (emellett egy másik idegennyelvet felső fokon), dolgoztam már emberekkel.

Semmi kedvem bezárva valami fénymentes téglaépületben monoton munkát végezni éjjel-nappal, ahhoz túl kreatív vagyok.

Dolgozott már családtagom autógyárban, ráment az egészsége, pedig 2 méter magas, jó fizikumú férfiról beszélünk. Pár év alatt leromlott a fizikai egészségi állapota, és kimerült szellemileg.

Gyenge fizikumú, törékeny, szívproblémákkal küzdő nőként én nem mennék gyártósorra.

Erre mindenki elkezdett lenézni, meg hogy "nagy az arcod, tudsz róla?".


De miért, ha nem szeretnék olyan munkát végezni, amit tudom, hogy nem bírnék?

Nem atomfizikus szeretnék lenni, hanem pultoslány, árufeltöltő, legrosszabb esetben takarítónő.


2015. dec. 7. 11:37
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Tovább szeretnék tanulni, csak ahhoz pénz kell, ezért dolgozom most.
2015. dec. 7. 11:38
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Egy szabály van ebben a büdös nagy világban, amit senkinek nem kéne elfelejtenie és akkor nagyon szép élete lenne: magasról tenni mások véleményére és élni boldogan a saját életét.
2015. dec. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
35%

Isten hozott a Magyar valóságban!


Sajna manapság örülni kell még a gyári melónak is! :(


Egy sima érettségi manapság...

2015. dec. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

miert, pultoslanynak nem vagy tul kreativ?


Nincs azzal baj ha az embernek elvarasai vannak, akkor van gond ha a valosaggal koszono viszonyban sincs.


Semmi gond nincs a gyari munkaval, tisztesseges munka az is.

2015. dec. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Csak szólok, mielőtt Magyar valóságoznál, hogy azt írta külföldön él...
2015. dec. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ismerős csaj, bizonyos szakterületen igen-igen sokat tud, nagy gyakorlattal, a város egyik igen jelentős hivatalában dolgozott... létszámleépítés, beleesett... mint gyermekét egyedül nevelő anyuka, nem tudott más tenni, ő bizony felvállalta a 3 műszakot az egyik gyárban...

Egy héttel később felismerte valaki, akivel korábban a hivatalban igen emberségesen, sőt még annál többet is megtett neki, mint amit a munkája alapján kellett volna.


Ez az illető felment az irodára a főnökökhöz, hogy felhívta a figyelmüket arra, hogy lent a szalagnál a több száz ember között dolgozik ez + az...


Az ismerősömet hívatták, ... egy hét múlva már odafönt dolgozott, és ráadásul olyan munkakörben, hogy ahhoz külön irodát kapott...


Nem kell félni a szalag-gépes munkától... az is munka!

2015. dec. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ha csak pár hete nem találsz munkát, akkor semmi gond azzal, hogy ragaszkodsz a pultos, eladói állásokhoz. Nyilván én is olyat keresnék, amit már csináltam, amiben van gyakorlatom.

De ha sokáig nem találsz, akkor jobb egy gyári, mint a semmi.

2015. dec. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Az egészségem miatt nem szeretnék 12 órázni és éjjelezni, nem azért, mert büdös a munka.

Pultoslánynak lenni változatos, izgalmas munka. Beszélhetek az emberekkel, vannak színek, illatok, de egy gyár....

2015. dec. 7. 12:00
 9/18 anonim ***** válasza:
Te tudod, hogy mit akarsz, és tudsz elvállalni. Keresgélj állás pultosként, ha neked az bejön. Azért arra vigyázz, hogy ne éld fel a megtakarításod. Ha nem lesz más, és muszáj lesz, akkor elvállalod ennyi.
2015. dec. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam mindhárom helyen még régebben, csak úgy mondom, hogy az eladói munka ezerszer nehezebb, mint a gyári munka. A gyár csak monoton, ennyi.

Amúgy a 3 munka ugyanazon a "rangon" van, nem is értem, hogyan tudsz különbséget tenni köztük. A pultoskodás se jobb mint a gyári munka.


Ja és kreativitás...Valahogy 2 diplomával és 2 nyelvvizsgával nem érzetem azt, hogy túl jó vagyok egy munkához. Ha éppen nem volt más lehetőség, akkor inkább elvállaltam a rosszabbat, csak dolgozhassak. Aztán lett jobb és váltottam.

Szüleim is mondták, hogy hiába volt a tanulás...én meg azt mondom, dehogy volt hiába. Ezek ideiglenes megoldások. Inkább elmegyek egy számukra "rangon aluli" helyre, minthogy otthon üljek és ne csináljak semmit és arra kapjam a segélyt.

2015. dec. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!