Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kell felmondani?

Hogyan kell felmondani?

Figyelt kérdés

Gyakornok vagyok egy cégnél, amelyik iskolaszövetkezeten keresztül alkalmaz. Kaptam egy teljes munkaidős ajánlatot egy másik cégtől (most fogok diplomázni), amit el is fogadtam.

Kihez menjek oda bejelenteni a felmondásomat? A csoportvezetőmhöz, vagy a fölötte álló főnökhöz? Esetleg a HR osztályhoz? És mit mondjak, ha megkérdezik, hogy miért mondok fel? Az igazság az, hogy sokat kell ingáznom, ami nem tetszik; már nem élvezem a feladatokat, amiket ott kapok, mert monoton, de hiába kérek mást; úgy érzem, hogy megálltam a fejlődésben is pont emiatt; nem kapok semmilyen visszajelzést a munkámról - se pozitívat, se negatívat; rosszak a munkakörülmények - gyenge, ócska felszerelés, kényelmetlen szék, stb.

Viszont úgy érzem, hogy ha ezeket elmondom, akkor megharagszanak, de nem akarok haragban távozni, mert alapvetően sokat tanultam, meg szerettem itt lenni, de elég volt ez a másfél év.

Tudom, hogy ezen problémák nagy részét esetleg meg lehetne oldani, ha szólnék érte, de ami azt illeti sok minden miatt szóltam már, semmi sem történt, és az új hely kb. mindenben szimpatikusabb. Elmondjam azért ezeket?



2015. dec. 16. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Annak add oda a felmondásodat, aki a munkáltatói jogok gyakorlója. Benne van a szerződésedben, hogy ki az.

Nem kell indokolnod, de a felmondási időt le kell töltened.

2015. dec. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem kötelezhetnek arra, hogy indokold. Ha mégis rákérdeznek, mondd azt, hogy mivel diplomázni fogsz, nem dolgozhatsz tovább diákként és kaptál egy teljes munkaidős állást, ahová át szeretnél emiatt menni.
2015. dec. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elég, ha annyit mondasz, szerettél itt lenni, de egy nagyon előnyös ajánlatot kaptál.

Remélem, ezen nem fognak megsértődni.

2015. dec. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tudom, hogy nem kötelező indokolnom, csak mivel jóban vagyok a kollégákkal meg a főnökeimmel, ezért szeretnék mondani valamit, nem csak annyit, hogy "csak". Az jónak tűnik, ha nem sorolom fel a számomra negatív dolgokat a céggel kapcsolatban, csak annyit mondok hogy kaptam egy visszautasíthatatlan ajánlatot. Bár talán erre is furcsán néznének egy kicsit, mert nemrég ők is jelezték, hogy a diploma megszerzése után átvennének teljes munkaidős alkalmazottnak, de még konkrét ajánlatot nem adtak, én pedig nem vártam meg, amíg adnak. Igazából ugye azért, mert akármilyen fizetést kínálnának, nem szeretnék ott maradni. Csak ezt nem szeretném elmondani, hogy tényleg ne megjegyzésekkel, panaszkodással távozzak.


A munkaszerződésemben egyébként nincs rögzítve felmondási idő, a többi gyakornok, akik felmondtak (vagy akiknek a cég mondott fel) mind úgy csinálták, hogy egyik nap még jöttek, aztán másnap már nem. Én úgy szeretném, hogy szólok néhány héttel az új helyen való kezdés előtt, és akkor marad időm befejezni az aktuálisan futó feladataimat, meg a cég is szerezhet valakit a helyemre, ha kell. Aztán ha azt mondják, hogy akkor holnaptól nem kell mennem, akkor lesz egy pár hét fizetetlen szabadságom :-)

2015. dec. 17. 11:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs rögzítve felmondási idő, akkor a törvényben foglalt 30 nap az irányadó.

Azonnal eljönni akkor lehet, ha nem felmondasz, hanem közös megegyezéssel szüntetitek meg a munkaviszonyt, és ebben állapodtok meg. Egyéb esetben szerződésszegést követsz el, és munkaügyi bíróság lehet a vége, illetve ki kell fizetned a felmondási időre járó béredet és az egyéb esetlegesen keletkezett kárt is. Szóval ezt ne csináld.

Nagyon fiatal vagy még, de ha aláírsz egy szerződést, annak következményei vannak, és ezt vállalni kell.


És NE írj ilyesmi indokolást, max. szóban mondd el, ha kérdezik. Ezeknek semmi keresnivalója egy felmondólevélben, hogy te ilyen meg olyan ajánlatot kaptál. NEM!

2015. dec. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!