Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mit szóltok azokhoz a...

Ti mit szóltok azokhoz a kollégákhoz akik helyben vannak és mindig elkésnek 3-4 percel?

Figyelt kérdés

Nekem meg fel kell kelnem korán, hogy beérjek (az én vonatom korán megy, de a következővel elkésnék)


De ha én kések rögtön megy a faggatás.



2015. dec. 19. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Semmit nem szólok, mert semmit nem számít az a pár perc. Attól hogy helyben vannak még lehet millió dolguk, ami miatt nem tudnak időben elindulni vagy valami.
2015. dec. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%
Nálunk iskolában van ugyanez. Fél 6-kor kelek, egy órát utazok, hogy beérjek, míg aki helyben lakik, akár 10-20 percet is késik. Az a kifogása rendszeresen, hogy a sorompó megfogta, pedig semmiből nem tartana az aluljárón keresztül jönni. Az ilyeneket legszívesebben a vérükbe fojtanám.
2015. dec. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1# biztosan olyan aki helyben lakik és késik :D


2# Megértem én is így vagyok vele én kb aludhatnék 1 órát, de akkor késnék 3-10 percet.

2015. dec. 19. 12:24
 4/10 anonim válasza:

Ez általában így szokott lenni :D


Én anno általános iskolás koromban késtem mindig, pedig 5 perc sétára laktam a sulitól. "Á ráérek még elindulni"- mondtam, persze valamiért sosem sikerült időben odaérnem...


Gimibe már busszal jártam, fél óránként mentek, vagy 20 perccel korábban érek be vagy 10 percet kések, így mindig elég korán bent voltam. Viszont sok olyan osztálytársam volt aki a suli mellett lakott és késett 5-10 perceket. :D


Most egyetemistaként vonattal+villamossal közlekedek, és kb 35-40 perccel szoktam korábban beérni. Azt is megtehetném hogy kb 5-10 perccel érjek be korábban, de mivel gyakran késnek a vonatok így biztosra megyek. Viszont itt is van bőven olyan évfolyamtársam, aki késik, pedig a közelben lakik (pl van aki kollégiumban). :D

2015. dec. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%

A kérdésem: Miért nem foglalkozik mindenki a saját dolgával?

Neked miért fáj, ha mások késnek pár percet?


Én tipikus késő vagyok. Nem helyben lakom, de céges autóval járok és 20 perc az utam. Képtelen vagyok 7-re beérni, vagy legalábbis ritka. Van hogy 5 percet kések, van hogy fél órát. Ellenben délután akkor sem tudnám eldobni munkaidő végén (4 órakor) a tollamat, ha reggel beérek időben. Sokszor 1,5-2 órával később megyek haza, mint mások, úgyhogy nekem csak egyszer kellene beszólnia egy olyasmi félének, mint amilyen te vagy. Ha ennyivel később indulok haza, akkor hagy engedjem már meg magamnak, hogy fél órával később indulok reggel. :)


Neked ki mondta, hogy nem késhetsz 5 percet néha? Ha őket nem rakják ki emiatt, akkor téged sem fognak, ha csak nem alacsonyabb beosztásban vagy.

2015. dec. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5# Akkor nem szólnék ha tovább maradsz, de ha késnél és időben mennék akkor biztos idegesítene...


Illetve mondom a kollégák szolnak be, ha kések szal nem engedhetem meg

2015. dec. 19. 13:55
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Meg kell nekik mondani, hogy mások is késznek, őket is lehet piszkálni, nem csak téged, pont... Nem kell ezt túlfilózni.
2015. dec. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Engem is roppant idegegesít, egy olyan helyen vagyok, ahol pont a korai kezdés igenis sokat számít, mert mások munkája is ettől függ.

A főnök is gyakran szól miatta, szóval szerintem a csajnak már nem sok van hátra ezen a helyen.

Egyébként a főnököm is rendszerint késik, de ő viszont tovább marad, szóval ez tényleg nem idegesít.

2015. dec. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is mindig akkor kések el, amikor közel vagyok az úti célomhoz. Tipikus "ejj, ráérünk még elindulni" helyzet.... Más: milyen munkahely az ahol 3-4 perces késéssel valakinél foglalkoznak, másnál meg nem? 3-4 perc késést bárkinél szóba hozni szerintem kb gyári szalagmunkák szintjén érdemes, ott meg ugye a csókos is hiányzik ás neki is szólnának.
2015. dec. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mikor kicsik voltak a gyerekek,dolgoztam egy helyen 4 órában gyes mellett. Sajnos ritka volt,hogy időben beértem. A késésem max 10 oerc volt. De a többiek úgy néztek rám,mint a véres késre. A legjobb az volt,hogy bármikor ki lehetett menni dohányozni. Én nem dohányoztam,és a 4 órámat az utolsó percig ledolgoztam. Ők félóránként kimentek cigizni 10 percekre. Éés még ők panaszkodtak a főnöknek,hogy nekem miért nézi el a késéseimet. Aztán inkább eljöttem onnan.
2022. febr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!