Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új munkahelyen kihez húzzon...

Új munkahelyen kihez húzzon jobban az ember? A kollégákhoz vagy a főnökékhez? Melyik jobb helyzet?

Figyelt kérdés
Jobb a kollégákkal jóban lenni,vagy inkább a főnökkel?Én elég nehezzen kezelem ezeket a dolgokat,mivel eddig többnyire egyedül dolgoztam.max volt egy főnököm vagy 1-2 kollégám.
2015. márc. 13. 07:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell valakihez is?

Nem elelnségek vagytok.. A főnök, a jó főnök egy vezető, aki azért van, hogy összefogja a csapatot, irányítson,més hatékonyabbá tegye a dolgozói munkáját, és afelelős döntéseket meghozza..

A rossz főnökkel meg nehéz jóban lenni..

2015. márc. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Szerintem nem kell egyik irányba sem húzni. Törekedj arra, hogy mindenkivel normális viszonyban legyél. Ha a főnök felé húzol, akkor csak egy nyaller leszel és utálni fognak a kollégák.

Én mindig egyenesen viselkedem. Nem nyalok senkinek, nem pletykálok senkiről, kerülöm a konfliktusokat. Semleges övezet.

2015. márc. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Húú ez nállam is felmerült már... Nem tudom mi a helyes döntés, az tuti.

Én a kollégákat választottam. Akkor, abban a helyzetben ezt éreztem szükségesnek.

A helyzet pedig a következő volt...Ahova én kerültem a kollégák nem erőltették meg magukat, lassan dolgoztak. Erre én kaptam egy feladatot, amit kb 2 óra alatt el tudtam végezni. A többiek mondták a főnöknek is, meg nekem is, hogy ezt nem lehet megcsinálni 1 nap(!!) alatt. Szóval megcsináltam, de nem szóltam a főnöknek, hogy kész van. A főnök csak másnap kérdezett rá (szerencsémre), úgyhogy egy nappal később kapta meg az aznapi sürgős melót. Már 13 éve dolgozom itt. Azóta a főnök megismert engem is...és persze a kollégáimat is.

2015. márc. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk sokan szinte baráti viszonyban vannak a közvetlen főnökökkel, de szinte csak fiatalokról van szó.

Az én csop. vezem és a műszakvezetőm is 30 alatti. Jóban vagyunk, elégedett a munkámmal, nekem ennyi elég. Arra az egymás nyakán lógunk kapcsolatra egyikkel sem vágyom, de kollégákkal sem.

Viszont én hajlamos vagyok igenis jelezni, ha valaki trehány. Egyszerűen a mi munkánk olyan, hogy komolyabb dolgok múlnak rajta, mint egy rosszul összeszerelt telefon, pl. Komoly, felelősségteljes munka, és aki szándékosan mulaszt, tudatosan, annak itt nincs helye, tehát őket lejelentjük. Ettől nem érzem magam spiclinek, a többi normális kolléga is ezt teszi.

Így sikerült kipaterolni egy nemtörődöm házaspárt, akik undorítóan álltak a munkájukhoz.

2015. márc. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
kollégákhoz. Ők fognak tudni beavatni téged, hogy hogyan kell a főnököt kezelni különböző szitukban (pl. ha ideges), meg amúgy is a kollégákkal vagy együtt többnyire és nem a főnökkel. Én a kollégákkal építettem ki szorosabb kapcsolatot, de egyébként ez számomra nem is volt kérdés, hogy velük kell :)
2015. márc. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálj meg ne taktikából, hanem őszintén barátkozni... És akkor nem lesz kérdés, hogy ahhoz "húzol", aki szimpatikus.
2015. márc. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nézd, én ezen nem gondolkodtam ìgy tudatosan, de ùgy alakult, hogy főnökömmel van baráti kapcsolatunk. Ennek ellenére a többi kollégával is jòl kijövünk, de vele nagyon egy hullámhosszra kerültünk már az elején. Munkán kìvül nem járunk össze, de idő sem lenne rá, sokat tùlòrázunk. A hétvége pedig a családé. Én nem nyomok fel senkit neki, bìzom benne, hogy van annyira jò főnök, hogy felismeri, ha valaki nem korrekt.
2015. márc. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!