Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért játssza egy munkatársam...

Miért játssza egy munkatársam az agyát évek óta hogy ő most felmond és bíróság és azonnal itthagyja a helyet és elég volt de persze semmit se tesz másnap jön dolgozni?

Figyelt kérdés

Egy munkatársam vagy 10 éve dolgozik itt (én csak pár éve) de mást se hallok tőle heti rendszerességgel, hogy összevitázik a főnökkel (és ez bőven előfordulhat akár naponta mert a főnök egy irtózatos vadbarom de még a világ nem élt ekkorát) és ha összevitázik egyből rohan végig az épületen és akivel találkozik annak mondja: na most volt elegem, na kész ennyi volt, beadom a felmondásom, velem ezt nem tehetik, kész nem vagyok hajlandó tűrni, és holnap nem jövök aztán meglátjuk mire mennek nélkülem, és bíróságra megyek (ha ha bíróság aztán miért? A vita miatt??). Aztán jön a másnap és semmi. Dolgozik tovább, mintha semmit se mondott volna egy nappal korábban. Ha valaki rákérdez, csak legyint, és még meg is magyarázza: adok a cégnek még egy lehetőséget egy utolsót, de ha még 1x beszól a főnök akkor .. akkor aztán… (Akkor mi lesz? Semmi!!!!).

Ő kb 10 éve és kétszázezredik alkalommal adja a főnöknek az „utolsó” lehetőséget. De most tényleg az utolsót. Ha-ha….

Régebbi dolgozók azt mondják mindig is ezt csinálta.

De mi a francnak játssza az agyát? Minek? Kinek? A főnök leszarja tudja úgyse megy el úgyse tesz semmit hanem másnap már kussol és dolgozik, a dolgozók meg már csak röhögnek rajta vagy azt se.


De akkor kinek szól a színielőadás?

Már bocsi de én vagy pofázok a munkahelyen hogy felmondok ha még1x ez meg az lesz és aztán VALÓBAN felmondok ha megtörténik

Vagy befogom a pofám és lenyelek mindent és nem pofázok hogy bíróság meg felmondok ha úgyse teszek semmit!!


2015. dec. 23. 09:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a veszekedésével tud spórolni a vérnyomáscsökkentőn, meg az antidepresszánson. :)


Amúgy ez jó ötlet lenne, hogy rákérdezel, hogy na mi van, mégse számol le?


Csak nem így, ahogy eltervezted.

Poénra kell venni, röhögni rajta, unalom űzésből szívni a vérét, meg ilyenek.

Ne vedd komolyan, se őt, se ezt az egész témát. :)

Szórakoztasd el magad vele. :)

2015. dec. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Azért egy dolgot mondanék. A szóbeli szerződés fogalmát a jog ismeri. Ha nekem azt mondja egy cég főnöke hogy fel vagyok véve akkor elvileg enyém az állás mert a szóban elhangzottak is számítanak és perelhetek ha mégsem. Kérdés persze hogy bizonyítok.


De fordítva is igaz: ha egy dolgozó azt mondja hogy felmond úgy ez is érvényes jogi nyilatkozat, és marha kíváncsi lennék mi lenne ha a főnök egy kirohánása után behívná az irdoába és közölné oké felmondtál mindenki hallotta, gyere lepapírozzuk, a felmonádasi időt letöltöt és mehetsz.

Na akkor bezzeg sírna a szája! És az egész világ egy rohad---ék lenne és mindenki hibás és az egész világot telerikoltaná hogy őt kirúgták-miközben nem kirúgták maga mondott fel!

Patkány!

2015. dec. 23. 13:14
 13/18 anonim ***** válasza:

Hál istennek, a főnök nem ilyen szellemi fogyatékos.


A patkány pedig ebben a történetben egyedül te vagy, mert egy rosszindulatú mocsok vagy.

2015. dec. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Te mekkora egy legutolsó lelki nyomorék vagy!

Ez a legtipikusabb legszánalmasabb magyar hozzáállás, régen az ilyen moslék söpredékből kerültek ki a besúgók, most meg a tipikus mindenért feljelentgetős hulladék emberek.

Ha a főnöködnek van egy csepp esze, gyorsan megszabadul tőled, ilyen rosszindulatú szarkavaró moslék ember sehova nem kell.

Betanított munkásból van bőven. Szakmunkát biztos nem végezhetsz ennyi ésszel.

2015. dec. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

" Szakmunkát biztos nem végezhetsz ennyi ésszel."


Könyvkötő nyomdász és digit montíros vagyok. Ez épp mellé.

2015. dec. 23. 16:49
 16/18 A kérdező kommentje:
Annyit mondok hogy ha én főnök lennék és meghallanám ezt a mondatot hogy felmondok, holnap már nem jövök úgy vágnám ki az illetőt abban a pillantban mint a fosos macskát. De abban a pillantban. És vád se érhet: hát csak előzékenyen segítek valakinek hogy szándékát véghezvigye. Fel akarsz mondani? Kérlek. Itt a papír isten áldjon.
2015. dec. 23. 16:57
 17/18 anonim ***** válasza:

El vagy tájolva, kisfiam. Munkaügyben a jog nem ismeri el a szóbeli szerződést, meg a ráutaló magatartást. Pontosan rögíztve van a Munka törvénykönyvében, hogy mindent írásba kell foglalni, munkaszerződést, felmondást egyaránt.

Leül, kussol.

2015. dec. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül ez engem a főnököt nem tartana vissza. Semmi perc alatt nyomtatok egy felmondást odanyomom az orra alá aláírod szavad nem lehet 5 perce még azt rikoltottad hogy felmondasz oké hát itt a papír ráfirkantod a neved és isten áldjon. És egy szava se lehetne.
2015. dec. 25. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!