Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Terhes lettem közöltem a...

Terhes lettem közöltem a munkahelyen, azonnal kirúgtak a jogszabályi tilalom ellenére, és még a formai szabályokat se tartják be-ki mit szól? Azt nem kérdem mit tegyek-bíróság.

Figyelt kérdés

Terhes lettem, orvos, teszt, hivatalos eredmény papíron, munkahelyre be. Közlöm terhes vagyok. Azonnal még aznap utcán vagyok, semmi papírt ki nem adtak, takarodnom kellett (nem ám én mondom, csak idézem! Takarodj! Mondta a főnök), a felmondási papírok kérdem? Majd kapod ha lesz rá időm! Üvölti a főnök!

Milyen hely ez? Vendéglátás, ahol egy étteremben (voltam) konyhás-mosogató. De bejelentett meló volt szerződéssel, szóval nem úgy van hogy csak úgy elküldenek. Felmondás stb de ez se megy, mert terhes nőként jogszabályi védelem van rajtam.

De ez a köcsög főnököt nem érdekli gondolja mehetek bíróságra de úgyse megyek, helyette csendben elkotródok. Hát rácseszett mert már jogásznál van az ügy, holnap kapja a cég az ügyvédi értesítést, első körben peren kívüli megegyezés ha az nem működik (és nem fog) akkor bíróság.


De hogy lehet ekkora vadparaszt egy főnök? Jogszabály csak addig lényeges míg az neki kedvez? A dolgozónak meg kuss a neve? 12 órázni 4 órás szerződéssel nettó 70-ért? És nem csak én hanem mindenki?


2015. okt. 12. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyiben valóban van munkaszerzodesed és az nem határozott idejű, akkor simán mehetsz a munkaugyi bíróságra, nyert ügyed van. Mondjuk a 12 óra munka/4 óra bejelentést nem kellene hangoztatni, mert bizony te is rosszul jarhatsz.
2015. okt. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Ha eszedben lesz, írd majd meg, hogy sikerült, remélem, a gatyáját is lepereled róla :)
2015. okt. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon jól tetted!

És többet ne kommunikálj ezzel a tapló paraszttal terhesen, bízd ezt az ügyvédedre.

2015. okt. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is kíváncsi vagyok a fejleményekre.

Mi már régebben nyertünk meg pert kollektíve a cég ellen más ügyben (túlóra szabályok be nem tartása miatt).

2015. okt. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Undorító ahogy a főnököd elküldött! Nagyon jól tetted amit tettél!
2015. okt. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

pfff vendéglátós köcsög


szerintem meg fogtok egyezni peren kívül,be lesz szarva a p*csája

2015. okt. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Fejlemény: a megbízott ügyvéd mégsem vállalja az ügyet visszaadta a megbízást.

Az okot nem árulta el, de sejtette: átnézte a cég és a cégtulaj eddigi hátterét és nem lát reális esélyt a nyerésre.

Magam is kutakodtam a neten és ennek a vállalkozónak ez a 12. cége 2001 óta (jelenleg 4 cége fut ebből 1 felszámolás alatt) számtalan munkaügyi és egyéb perben volt alperes, egy volt dolgozói közösség pertársaságot alapított ellene (20 dolgozó együttes munkaügyi pere) és bukták a pert érdekes módon.

A vállalkozónak ellen nem sikerült nyertes munkaügyi pert produkálni eddig senkinek.

Valakinek a haverja a vállalkozó magasabb szinten? Nyilván.

Úgyhogy mehetek másik jogászhoz.

De ha az se vállalja (és van egy olyan érzésem hogy nem fogja)akkor tovább nem megyek. Ilyen múlttal és háttérrel minek? Hogy én is bukjam a dolgot?

2015. okt. 13. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!