Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diakmunkaskent fogok holnap...

Diakmunkaskent fogok holnap felmondani, eletemben eloszor. Hogyan kellene tennem?

Figyelt kérdés

Már sokadik munkahelyem, de az eddigieknel havonta megujulo szerzodes volt nem kifejezetten diakkent, vagy ha iskolaszovetkezeten keresztul dolgoztam, akkor fix idotartam volt, peldaul majzs elsejetol szeptember 30-ig.

Igazabol nem vagyok itt regota, de borzasztoan unom, amit csinalok (polcokrol szedek le dolgokat es dobozolom be oket), minden munkam erdekesebb volt eddig, es semmi motivaciom nincs bemenni, szeretnek valami olyan munkat, ami nem nyolc-tiz oras maganyos kinszenvedes, mert ez nagyon nem nekem valo. En ugy vagyok vele, hogy orulok, hogy ezt is kiprobaltam, mert legalabb tudom, hogy ilyet tobbet soha. A regebbi munkaimat szerettem csinalni, valamelyikhez hasonlo uj munkat szeretnek, csak hosszabb tavon (konyhai, bolti, informatikai munkaim is voltak).

Az lenne a kerdesem, hogy kinek szoljak ez ugyben (az iskolaszovetseges kapcsolattartom *fennakadt az altalam a helyzetre hasznalni kivant szo a tragarsagszuron* segiteni), a kozvetlen fonokomnek, vagy a muszakvezetonek? Mikor erdemes a celszemelyre ratornom ezzel, ha mindketto mindig elfoglalt, es hogyan gyujtsek batorsagot, hogy belekezdjek a mondokamba, illetve mit mondjak, ha megkerdezik, miert?

Altalaban nem vagyok egy hatarozatlan ember, de szeretnem ezt "jol" csinalno, hogy ne keseruen valjak el a munkahelyemtol, mert kedves embereket ismertem meg ott. (Augusztus ota dolgozok naluk)

Koszonom a segitseget, es bocs az ekezetekert.

19/l


2016. jan. 4. 21:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Az elutesekert is bocsi
2016. jan. 4. 21:44
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Felmondást írásban kell közölni, a munkáltatói jogok gyakorlójával. (A szerződésedben benne kell lennie, ki az.)

Indokolni nem kell.

(Munka törvénykönyve.)

2016. jan. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. jan. 5. 10:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos én is hasonló cipőben járok, mint te, igaz nekem irodai munkám van, tavasz óta dolgozom ott, mert kell a pénz, de borzalmasan unom. Eredetileg számlák könyvelésre vettek fel, ehelyett csak számlákat kell lefűznöm és postát bontatnom meg iktatnom, kb. a munkaidőm negyedében van munka, utána halálra unom magam, de nem engednek haza, ragaszkodnak a 8 órához. Nincs is kedvem bemenni dolgozni, a héten nem is mentem, mert tanulnom kell a pénteki vizsgámra, de ma már kerestek, hogy mikor megyek. Azt fogom mondani, hogy belázasodtam... ezen kívül az ottdolgozókat sem bírom, folyton kíváncsiskodnak, érdeklődnek, emiatt sem akarom elmondani nekik, hogy tanulnom kell péntekre ezért nem megyek, mert kb. ezredszer végig kéne hallgatnom az ő vizsgaidőszaki történeteiket.

Ráadásul az én esetemben mindenképp csak velük tudnék beszélni arról, hogy felmondok, mert az iskolaszövetkezet elérhetetlen (megszűnt a városban az irodájuk és csak BP-en vannak, de ott meg nem hiszem hogy nagyon érdekelné őket egy 200 km-rel arébb lévő ügy. Szóval ennél a cégnél én is gondban lennék, hogy hogyan mondjak fel, mert elég hülyén venné ki magát ha szinte egy év múlva közlöm: "rohadt unalmas a munka", ezért talán majd valami olyasmit mondok, hogy eltört a lábam, keressenek mást.


Ahol korábban dolgoztam egy évet azt szerettem, viszont a munkát ott kellett hagynom, mert tavaly nagyon sok vizsgám volt és ott het 3 napot mindenképp mennem kellett, de ezt nem tudtam vállalni. Én a főnökkel beszéltem erről, igaz telefonban. Azt mondta, hogy semmi gond, csak még a következő nap menjek be, utána pedig megoldják. Tehát szerintem te is a közvetlen főnököddel beszélj, ha másképp nem elérhető, megközelíthető, akkor hívd fel telefonon, talán úgy könnyebb. Diákmunka esetén nem kell papíros felmondás , elég a szóbeli, hiszen nem a céggel állsz szerződésben hanem az iskolaszövetkezettel, így ha tőlük lépsz ki akkor kell csak papíros felmondás (kilépőnyilatkozat.)

Nem tudom milyen a kapcsolatod a közvetlen főnököddel, ha jó akkor az a legtisztább, ha beszélsz vele erről, hogy köszönöd a lehetőséget, de nem tetszik a munka, majd hívd fel az iskolaszövetkezetet is hogy tudjanak róla. Ha a főnökkel nem olyan jó a viszony, akkor inkább csak az iskolaszövetkezetnek szólj. Nálam erre is volt már példa, taáltam az iskolaszvetkezetnél egy másik munkát, ami jobban tetszett, ezért megbeszéltem velük, hogy inkább azt csinálnám a másik helyett, simán belementek, a korábbira pedig kerestek helyettem embert.

2016. jan. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én mikor felmondtam a diákmunkás helyemen, először a főnökömnek szóltam, aki írásban kért tőlem egy nyilatkozatot, hogy megkezdem a 3 hetes felmondási időmet. Azután szóltam csak az iskolaszövetkezetes kapcsolattartónak.

Aztán más kérdés, hogy mégis maradtam ezen a munkahelyen... Egy jó tanács! Addig ne lépj, amíg nincs másik állásod biztosra! Azért mondtam fel, mert kilátásban volt egy jobban fizető munka, de végül nem jött össze. Szóval két szék közül a pad alá estem. Az volt a szerencse, hogy a főnököm kedvel és visszavett, úgy, hogy már letelt a felmondási időm.

2016. jan. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Én is a közvetlen főnökömnek mondtam, ő azt mondta, sajnálja, de megérti, szerinte többre vagyok hivatott. Jól esett :) Megbeszéltem vele, hogy még a jövő héten megyek beosztás szerint (egy hétre előre kellett mindig beosztást írnunk magunknak), aztán nem. Ő is mondta, hogy azért biztos ami biztos, szóljak a szövetkezetnek is. Felhívtam a kapcsolattartóm, ő csak annyit kérdezett, hogy elintéztem-e mindent, mondtam, hogy igen, csak szóban, azt mondta, az pont elég, mert ők csak "kölcsönadnak" munkaerőt, és a papírokat ők intézik helyettem, meg megbeszéltük, hogy még jövő héten megyek. Simábban ment, mint gondoltam, csak olyan nehéz volt kimondani, hogy felmondok, mint egy szakítás :D Helyette inkább kérdés formájában közöltem, úgy, hogy "Mit kell tennem, ha februártól már máshol szeretnék dolgozni".

Köszi az azóta érkezett válaszokat is :)

2016. jan. 7. 17:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy sikerült ! :)
2016. jan. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!