Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek utálnak engem?...

Szerintetek utálnak engem? (kollégák)

Figyelt kérdés

Még múlt pénteken történt az eset, ami miatt ez felmerül bennem. Eszméletlen sok munka volt, de senki a kisujjt nem mozdította, hogy segítsen nekem. 5 agyvérzést hordtam ki lábon. Hozzátenném voltunk elegen, hogy +1 fő nekem segítsen. Végül a főnök volt az, aki látva, hogy 2-3 órán keresztül szenvedek jött és segített.


Ma majdnem ugyanez volt. Egyik munkaállomásra 2-en voltunk beosztva és mondták, hogy 9 óra körül menjek segíteni annak, akinek a helyén én voltam pénteken. Nem szóltam egy szót se, pedig nekem is meg lett volna a magam dolga, de az nem volt annyira fontos. Aztán lett egy kis szünet és azzal a kolléganőmmel beszélgettem egy kicsit akinek segítettem és mondta, hogy mennyire sajnált, hogy ott voltak 5-en és csak kávézgattak meg beszélgettek...


Már sokszor volt ilyen. Amikor selejtezés van, akkor is én dolgozok a többiekhez képest a legtöbbet, de egyszer mikor mondták, hogy menjek nem mentem, mert úgy voltam vele, hogy csinálják ők is, ez nem csak az én feladatom.


Nem tudom, hogy adtam-e okot, hogy utáljanak. Családias a hangulat és igazából bárkitől bármit lehet kérni. Soha nem szidtam őket, de nincs is miért. Egy tippem van(azon kívül, hogy lusták), hogy tovább szerettem volna tanulni és kvázi kiharcoltam ez magamnak(nem vérengzésre kell gondolni, de megmondtam, hogy ezt szeretném), nem pedig a munkahely küldött. Most részmunkaidőben vagyok, hogy eljárhassak a suliba. Egyébként év elején volt főnök váltás és aki a régi helyébe lépett annak ezzel semmi baja nincs. Az igazgatóság is normálisan állt ehhez a témához. Ami még eszembe jutott, hogy én vagyok a legfiatalabb a csapatban. És mind nők vagyunk. Összesen 3 fő 30 alatti(velem együtt) szintén 3 fő 40-es és 2 fő akiket pár év választ el a nyugdíjtól.


2016. jan. 18. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem utálnak.


"Nem szóltam egy szót se, pedig nekem is meg lett volna a magam dolga"

De ezt viszont rendesen kihasználják. Tanulj meg kiállni magadért, mert ha nem, akkor mindig ki fognak használni, az emberek szeretnek a legkönnyebb ellenállás felé menni. Ha te szó nélkül elvégzed más munkáját, hát hülye lenne egymaga igyekezni.

2016. jan. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

5 agyvérzést hordtál ki lábon, és 30 alatti vagy? Huha...


Na figyu. Nem kell ilyenen aggódni, hogy valaki szeret vagy nem szeret! Kit érdekel? Legyen az ő dolga. Te csináld a sajátodat. Amúgy annál az esetnél mikor ők csak kávézgattak és a főnök odament segíteni helyettük, akkor miért nem mondtad meg nekik hogy segítsenek?

Mondtad egyáltalán?

Kértél segítséget?


Ha nem kértél, akkor ne is várd. Ez a világ ilyen. Ez van.

Ha pedig kértél, akkor pedig szégyeljék el magukat.


Tudod az a baj, hogy ezen csak te gyötrődsz, miközben ők élik világukat. Te stresszelsz rajta, bánt a dolog, pedig te nem vagy vétkes(vagy lehet h igen csak nem írtad meg :D). A lényeg az az, hogy ha valóban jogtalan a viselkedésük és nem barátkoznak, nem állnak veled szóba, akkor hagyd őket a francba. Ne eröltesd rájuk magad. Ne koslass utánuk, csináld a saját dolgod, stb. Egyébként ha elmérgesedik a helyzet, akkor a főnökséghez biztosan fordulhatsz segítségért. Anyukám is egy hasonló szalagos munkában dolgozott és aki nem csinálta, azt leüvöltötte, utána meg ment a főnökséghez, hogy miattuk kapott piros lapot meg ilyen szrrrságokat, ami fizumegvonással járt. Mikor látták h anya tényleg csinálja, de ők sem, akkor elhelyezték őket onnan vagy anyut tették máshova. Egyébként úgy tudom, hogy ha kéred, akkor kapsz más feladatot, akár olyat is, ahol egymagad vagy pont az ilyen esetek végett. :) Nyugi amúgy nem felelhestz meg mindenkinek. Fel a fejjel. Ne parázz.

2016. jan. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igazából ami miatt furcsa volt ez az egész, hogy nekem meg lett mondva, hogy segítsek, de ha nekem kell bármiben, akkor csak forgassák a fejüket.


Nekem anya állandóan azt hajtogatja, hogy nem igaz, hogy nem veszem észre, ha valamit kell csinálni, talán ez is közre játszat, hogy előbb észreveszem a munkát mint a többiek. De volt, olyan is hogy megkértem őket, hogy tartsák a szekrényajtót amíg pakolok.


Lehet igazából csak az zavar, hogy nem vesznek észre maguktól dolgokat és mindenért külön kérvényt kell benyújtani. Viszont a múlt pénteki esetnél tényleg szemmel látható volt, hogy nagy gáz van és elkélne a segítség. És csak álltak mint bálám szamara.

2016. jan. 18. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!