Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan mondjak fel próbaidő...

Hogyan mondjak fel próbaidő alatt és mik a feltételek?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy másik állásra is próbaidő alatt, mert nagyon nem az lett, mint amit vártam. Ha felvesznek, akkor milyen gyorsan kezdhetek a másik helyen elméletileg és gyakorlatilag?

A helyzet az, hogy a főnök, a munkaadóm jövőhéten szabadságon lesz. Kompetens helyette nincs. Csak olyan, aki kiosztja a munkát, de ő nem gyakorol munkaadói jogokat, csak olyan főnöksegéd.

Ebben az esetben hogyan tudom benyújtani a felmondásomat? Kis, 10 fős cégről van szó.

Mit kell tartalmaznia felmondási papirnak? Van valami formanyomtatvány, vagy csak annyit irok, rá, hogy: felmondok?

Ha pl szerdán felmondok, csütörtökön már kezdhetek is az új helyen, ha ott szeretettel várnak?

A papirmunka ilyenkor hogy intéződik? Van valami munkakönyv, amit leadtam a mostani munkaadómnál, azt gondolom nem kapom meg azonnal, mert egyrészt az adott nap munkaidő végén tervezem bejelenteni, hogy kilépek, másrészt lehet, hogy nincs is ott, hanem valahol máshol tartják.

Ráadásul most szabin van, ilyenkor mi a teendő?

A próbaidő alatt keresett pénzt rendben kifizetik, teljesértékűen?

Mi a helyzet, ha a főnök nem fogadja el a felmondásomat? Ilyen megtehet?


2016. jan. 30. 23:39
 1/5 TR75 ***** válasza:
100%

Próbaidő alatt indoklás nélkül, azonnali hatállyal felmondhatsz. A fizetésed és a papírjaidat 5 napon belül meg kell kapnod.

Igen, ha szerdán felmondasz, csütörtökön kezdhetsz az új helyen.

A felmondást te magad is megírhatod.


Alulírott XY,

Itt és itt, ekkor és ekkor, ezzel és ezzel a céggel fennálló munkaviszonyomat próbaidő alatt, azonnali hatállyal felmondom.


Kelt, aláírás.


Az a lényeg, hogy bizonyíthatóan megkapja vagy a munkáltató maga, vagy a képviselője (a "főnöksegéd" elvileg helyettesíti a főnököt, szóval ős is megteszi. Vagy ilyenkor megáll az élet, mert nincs, aki aláírjon?) Két példány a felmondásból, pecséttel-aláírással-dátummal ellátva arról, hogy megkapták. Olyan nincs, hogy nem enged el. Ha megkapta a papírt, akkor tudomásul vette.

Ha tényleg nincs képviselője, akkor szerintem legalább hívd fel, és mondd el, hogy mi a helyzet, van másik hely, és holnap kezdhetsz. Tudom, hogy nem ilyen egyszerű, de ha értelmes ember, ezt megérti. Akár hívd fel, hogy személyesen akarsz vele beszélni.


Ha levélben mondasz fel, akkor ajánlott-tértivevényes levélben.


[link]

2016. jan. 31. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az infokat!

Az élet nem áll meg, munkát ki tud adni a főnöksegéd is.

A fuvaros elviszi az árut, átvenni mi is áttudjuk.

A recepciós teszi a dolgát, az üzletkötők köthetnek üzletet.

Viszont a munkáltatói jogokat a főnök gyakorolja, más senki.

Ha irásban kell benyújtani, nincs aki átvegye. (max a recepciós, de az mit ér?)

Nem jó a kapcsolatom a főnökkel, ezért is megyek el.

A nem jó helyet irhattam volna valami durvábbat is, ha érted a helyzetet :-)

Úgy történt, hogy amikor felvett még mézes-mázos volt, aztán 2 hónap után már előjött az igazi arca.


Szóval mivel irásban kell benyujtani, de nem tudja átvenni, akkor hogy bizonyitom?

Küldjem el postán, de az 3 nap mig odaér. A másik helyen meg azonnal kezdenék, ha felvesznek.

Vagy akkor marad a fax?

2016. jan. 31. 01:16
 3/5 TR75 ***** válasza:

Ajánlott-tértivevényes-elsőbbségi. Másnap ott van. Két-három nap alatt visszajön a tértivevény is. Ha átveheti valaki a főnök helyett, elvileg nyert ügyed van. Arra a napra jelölöd meg az utolsó munkában töltött napot, amikor a levél odaér.

(Csak zárójelben jegyzem meg, hogy amúgy a próbaidővel nem nagyon szoktak szívózni a munkáltatók, mert az pont erre van kitalálva: ha nem tetszik valamelyik félnek, akkor gyorsan el lehet válni egymástól)


Mikor derül ki, hogy felvettek-e a másik helyre? Muszáj azonnal kezdened, vagy pár nap belefér nekik? Esetleg nekik is elmondhatod a szituációt (persze negatív felhangok nélkül, hogy nincs, aki átvegye a felmondást, és lehet, hogy pár napra szükséged lesz a dolog elintézéséhez). Nem hátrány az sem, ha nem haraggal váltok el a jelenlegi munkaadóddal, mert hát ki tudja, kit ismer, meddig ér a keze :/

2016. jan. 31. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ, de úgy érzem, hogy ha a próbaidő alatt bármikor fel lehet mondani, akkor ne kelljen már 2 napot várnom. Igazából erre keresem a megoldást.

Mert ugye, ha a főnök 1 hétig nincs bent, akkor a tértivevényt sem veszi át (pl ha Ausztriába utazott, akkor nem fogja átvenni).

Elvileg úgy lenne, hogy ha hétfőn felvesznek, akkor kedden bejelentem és szerdán kezdenék.

Csak van erre valami törvényes lehetőség, mert mi van, ha a főnök nem 1 hétre megy el, hanem 1 hónapra.

Akkor még 1 hónapot ott kell dolgoznom, mert nem tudok felmondani próbaidő alatt?

A tértivevény is csak akkor tenkinthető átvettenk, ha 3x sem veszik át, ami pl lehet 1 hét is, vagy talán több is.

2016. jan. 31. 10:25
 5/5 TR75 ***** válasza:

Igen, ez igaz, ezért kell rábízni a dolgot a főnöksegédre, elvileg ő képviseli a főnököt annak távollétében. Odaadod neki, és kalap-kabát.

Nálunk olyan is volt (nem is egy), aki egyszerűen nem jött be és kész. Próbaidő alatt nem nagyon szívóznak.

Szerintem írd meg a felmondást, add oda a főnök segédjének, és te a magad részéről megtetted, amit tudtál, nem a te gondod, hogy ezt ők hogy intézik.

2016. febr. 1. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!