Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha elveszítek egy jó munkahely...

Ha elveszítek egy jó munkahelyet hova fordulhatok?

Figyelt kérdés

Kétszer is megesett velem, megbetegedtem. Elöszőr próbaidőn belül, aztán kiraktak.

Másodszor határozott idejű szerződésem volt és nem hosszabították meg.

Alkalmas lettem volna továbbra is orvosilag a munka ellátására. Már 5-6 éve történt, de mai napig nem hevertem ki. Tudom, kérdezhettem volna előbb is.



2016. febr. 15. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak kétszer? Szerencsés vagy.
2016. febr. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1 munkahely se éri meg hogy sajnáld, ahol ilyen miatt kitettek.


Ők se sajnáltak téged, te se bánkódj miattuk.

2016. febr. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De mégis hova szeretnél fordulni? Vagy mi a kérdés konkrétan?

Elküldtek.. teljesen törvényesen. Tovább kell lépni. Keresni új munkahelyet, és ott dolgozni? De tényleg mire gondoltál amikor azt írtad, hogy "hova fordulhatok?"

2016. febr. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

16:49:


Megbetegedésem előtt mindkét helyen bíztató jelek voltak, hogy hosszabbítanak. Betegségem alapján diszkrimináltak, pedig a munkahelyeknek is volt szerepe a betegségemben. Így mindkét esetben bíztam benne, hogy a táppénzes időszak után visszavesznek. Egyik helyen velem egyidőben egy kolléganőm több hónapos táppénz után ott folytatta a munkát, ahol abbahagyta.

2016. febr. 15. 17:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Drága!

Mindkét cég törvényesen járt el. Azt, hogy te szerinted egyértelmű jelek voltak, hogy elégedettek voltak veled, az egy dolog. Ettől még mondhatják, hogy "sajnálom, nem ön kell nekünk, de elégedettek voltunk".

Próbaidő alatt meg sem kell indokolni, hogy ha a cég elküld vagy ha te mondasz fel. Így az első céged nem diszkriminált. Egyszerűen nem te kellettél. A második cég szintén nem csinált semmi törvényellenes dolgot, főleg nem diszkriminált. Határozott idejű szerződésed volt, és nem hosszabbították meg. Ha azzal akarsz menni a munkaügyi bírósághoz, hogy a betegségeid kialakulása a cégek miatt van, hogy téged mindét cég diszkriminált, főleg az eset után 5-6 évvel, nos ne lepődj meg ha az ügyvéd inkább a pszichiátert tanácsolja.

Te jelen pillanatban még mindig meg vagy sértődve, dühös vagy, mert nem vagy képes elfogadni, hogy egyik cégnek sem te voltál a megfelelő személy. Van ilyen. Sokan átéljük/ átéltük ezt.

Tanácsolom, hogy zárd le, lépj túl, és keress egy másik munkahelyet. Igyekezz próbaidő alatt nem elmenni betegállományba.

2016. febr. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!