Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet kezdeni az igénytele...

Mit lehet kezdeni az igénytelen kollégákkal?

Figyelt kérdés

A cégnél lévő közös használatú hűtőről van szó. Mindenki belepakol, de valahogy ki pakolni senki sem akar belőle. Azt tartom a minimumnak, hogy amit ÉN belerakok, de már nem eszem meg vagy romlásnak indul, azt még azelőtt ÉN kitelepítem, mielőtt mászni kezd.


Felnőtt emberek vagyunk, ez lenne a minimum higiénia! Természetesen a jegesmedvék párhavonkénti kitelepítésekor (hűtő olvasztás) én kidobálom a penészes, lejárt, molyosodott dolgokat, de ez szerintem KÖZÖS ÜGYÜNK kellene, hogy legyen. Nyáron majd jön a szalmonella, callici stb fertőzések,baktériumok.


Hogyan lehetne rávenni a kollégákat, hogy pakoljanak maguk után? Ragasztgassak dedós módon a hűtőre papír csótányokat? Cetlizzem fel az ételt, hogy "szerintem már mozog!" Végülis karácsony előtt volt egy ilyen cetli, aminek hatására a tulajdonos kitelepítette a penészes rakott krumplit (" Legyetek kedvesek az új évben a romlott és nem ehető ételt kilakoltatni a hűtőszekrényből")


Ha kidobom, azzal nem tanul semmit, nem veszi észre, hogy az nem a hűtőbe való. Meg különben sem vagyok senkinek se az anyja, se a felesége, se a cselédje.... Csak nekem bántja a szememet? Hiába fogadtam meg, hogy vissza fogom magam, de nem tudom, mert én is ebbe a hűtőben tárolom az ételemet és hányingert kapok, akárhányszor benézek a hűtőbe. Meg nem is akarom, hogy megromoljon.



2016. febr. 17. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon is értem,hogy mire gondolsz,de sajnos akik felnőtt ember létükre ilyen igénytelenek,azokkal nem tudsz semmit kezdeni,mindig ilyenek maradnak.Ha célozgatsz akármivel feléjük,ki fognak közösíteni,mert az ő fajtájuk ilyen.

Én is látom az igénytelenséget az én munkahelyemen,de semmit nem ér a húzóerő,ők akkor is ilyenek maradnak.

Egyet tudsz tenni,ha nem tetszik:

Kilépsz,és keresel igényesebb munkahelyet,igényesebb kollegákkal.

2016. febr. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az ilenekkel nem tudsz mit kezdeni. Az en elözö munkahelyemen is ez volt. Mikor a takaritonö hütöt takaritott, csinalt par elrettentö kepet, de persdze ez pont az erintetteket erdekelte legkevesbe. Olyan is volt, nem is egyszer, hogy a takaritonö meselt egy ilyen sztorit, es az egyik kolleganak akkor jutott eszebe, hogy fu basszus, en meg halalra keresem a dobozomat, akkor biztos az enyem volt az a masfel centi vasgaton zöld penesszel boritott rantott hus... Vagyis nem is mindenki csinalja szandekosan, egyszerüen csak nem tudjak, mit tettek be ök a hütöbe...
2016. febr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos semmit. Egyedüli nőként 6 pasival dolgozom együtt, tudom miről beszélsz. Én is sokszor eldöntöttem már, hogy nem takarítok utánuk, de nem bírom ki, hisz én is ott vagyok minden nap. :(
2016. febr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit csinálni. Nagyobb irodákban ez visszatérő gond. Sokan elfelejtkeznek az ételükről, aztán tagadják mikor megromlott, hogy az övék. Ki kell vágni a kukába kérdés nélkül, dobozostól, többet nem tehetsz. Van ellenpélda is, volt hogy anno egyik kolléganő úgy besokallt, hogy egy zöld dobozos kaját kidobott és kiderült, hogy spenótos vagy pestos volt és nem romlott.De pont az eset előtt kellett egy csomó romlott ételt kidobni és rendszeres volt a kiragasztott üzenet.
2016. febr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, a legtöbbször nem is szándékos a dolog, egyszerűen "csak" megfeledkeznek róla.


Annyira nem zavar, hogy emiatt kilépjek,s tudom, hogy nem lehet felnőtt korban nevelni az embereket, de mit láthattak ezek otthon.


Ma például megköszönte egy kolléga, hogy betettem a hűtőbe a kajáját.Na, persze, rögtön én jutottam eszébe, nem is tudom miért :D

De nem én voltam, pedig elhihetitek, nagy volt a kísértés, hogy megtegyem.


Amíg megírom a cetlit, hogy tessék kidobni, annyi erővel ki is dobhatnám, persze.


Mindegy, próbálom magam visszafogni, hogy ne takarítsak, de én is abba a hűtőbe pakolok, az én ételem is megromolhat.

2016. febr. 17. 14:16
 6/7 A kérdező kommentje:

Biztos kóros pakolhatnékom van :D


De amúgy lehet, kísérletezek ezzel, hogy amint megjelennek a penészes dolgok, vagy mindnen nap egy hónapig ragasztok fel egy fekete bogarat a hűtőre. :)

2016. febr. 17. 14:19
 7/7 anonim ***** válasza:
nálunk meg az ölzözőben lógnak olyan törölközők melyeknek tulajdonosaik már vagy két éve kiléptek.
2016. febr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!