Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkáltatói pofátlanság...

Munkáltatói pofátlanság netovábbja? Soha oda nem adott munkaruha kifizettetése felmondáskor?

Figyelt kérdés

Ott a szerződés mellette a munkaköri leírás melyben benne van munkaruhát cipőt a cég ad, hordási idő 1év, ha egy évig használod kapod az újat, ha nem 1 évig (mert elhagyod vagy felmondasz) ki kell fizetni.

A valóságban senki se kap munkaruhát a cég nem ad, de dolgozni meg csak abba lehet és ha nem akarsz hazamenni fizetetlen nappal akkor bizony kénytelen vagy magadnak venni.

És az állását féltő dolgozó meg is veszi hiába van papír róla hogy ezt a cégnek kéne adnia…

És eljött a nagy pillanat: nem kirúgnak és mondok fel!! Találtam mást.

Sose hittem volna de ez is eljött.

És közlik: ennyi a fizum amit még utoljára megkapnák MÍNUSZ 10.000 a munkaruha és 18.000 a cipő.

Mondom állj!!! Milyen ruha és cipő?? Semmilyen ruhát nem kaptam soha se én se más, saját cuccban nyomtam! De ha mutatnak nekem olyan papírt melyen arról nyilatkozom hogy átvettem a felszerelést akkor oké. (Mert a munkaruha átadása persze dátumos átvételi papírral kéne történjen)

Főnök térült- fordult, előkerült egy papír, melyen aláírtam… sose írtam alá van ott valami kriksz-kraksz macskakaparás… ez bizony kőkeményen hamisítvány…

Mondom hülyének ne nézzen ide a pénzem de egy fillér levonás nélkül vagy mehet fogorvoshoz.

Nem kaptam semmit a biztonsági emberek megy 4-en rám másztak és kitettek.


Most ilyenkor mi van? Érdemes ugrálni össz 28.000 ft miatt? Vagy ismerjem be hogy „aláírtam” vonják le adják ki a fizut meg a papírokat és sose lássam többet a helyet?

Vagy tereljem jogi útra ezt a nyilvánvaló és nagyon pofátlan ámde nem túl nagy értékű csalást?


2016. febr. 21. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Kocsijának beverni az ablakát és behajítanék rajta egy ócska cipőt ,meg néhány liter fáradt szurkos olajat esztétikusan belocsolni :D aztán tegyen ő feljelentést ahol akar.
2016. febr. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát magam is hasonlót akartam tenni csak nem a kocsival hanem a fogsorával... csak aztán sajnos jöttek a biztonságiak.
2016. febr. 21. 17:35
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem Te írtad alá biztosan:

Rendőrségi feljelentés okirat hamisítás miatt, ez már önmagában megállja a helyét ilyenkor.

2016. febr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

bizony rendőrségi feljelentés


a pénzedet meg fizetési meghagyással tudod visszaszerezni, ha ellentmondanak polgári per lesz, ahol bukni fognak a hamis aláírással!

2016. febr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

", ha ellentmondanak polgári per lesz"


Az oké de per 28-ért?

Meddig tart az a per? Akár évekig? Írásszakértőt ki fizeti?

2016. febr. 21. 18:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát igen, azért 28ezer, az nem kis pénz. Melyik cég, csak, hogy ne menjünk oda. Van valami munkahelyi szégyenfal? Fel kell rakni a netre.
2016. febr. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Munkahelyi szégenyfal nem tudom van-e de ami biztosan van: feketelista.hu és ott ott van a cég + a főnök még NÉGY MÁSIK cége is...


Összesen 5 cége van, abból 5-nek van peres NAV-os stb ügye...

2016. febr. 21. 18:48
 8/11 anonim ***** válasza:

perköltséget az fizeti, aki veszít



amúgy munkahelyiterror.blog..hu

2016. febr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

"És közlik: ennyi a fizum amit még utoljára megkapnák MÍNUSZ 10.000 a munkaruha és 18.000 a cipő"


Azt tudnod kell, hogy a fizetésedből nem vonhatnak le semmit, amihez te nem adod a hozzájárulásodat. A teljes fizetésedet utalniuk kell, ha gondjuk van, pereljenek be.

De csak úgy bárminemű indokkal nem vonhatlak le pénzt, _HA_ te nem egyezel bele. Vitás esetben teljes összeget ki kell fizetnük, és perelnek.

Hivd fel őket, hogy megy a fizetési meghagyás, ha nem fizetnek.

2016. febr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Azt tudnod kell, hogy a fizetésedből nem vonhatnak le semmit,"


Te meg azt nem érted hogy itt nem kérdezik hozzájárulok-e. Itt a boríték benne annyi amennyi kell vagy nem kell?

Hogy nem annyi van benne amennyinek kéne-hát és? Viszed vagy nem? Ha nem, akkor annál jobb. Több marad nekik.

Aztán szaladgálhatsz jogászhoz a szar kis pénzedért mert uyge az gondolom már leesett hogy itt nem miniszteri fizuról van szó,

Nettó 100 alatt bőven.

2016. febr. 23. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!