Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni ha fegyelmit...

Mit lehet tenni ha fegyelmit adnak a munkahelyen teljesen egyértelműen és igazolhatóan a dolgozón kívül álló ok miatt a dolgozónak? Érdemes erősködni? Lehet jó vége?

Figyelt kérdés

Nem velem történik a dolog, én csak kívülállóként kérdezem. Munkahelyemen van egy gondnok karbantartó. Fegyelmit kapott. Uis a környéken egy munkagép elszakított egy kábelt és órákon át nem volt áram. A főnök megjött és elkezdett őrjöngeni. Mi az hogy nincs áram? Nincs számítógép net fénymásoló sttb. Ide elém a gondnokot. Mi az hogy nem csinálja meg? Mi az hogy nem oldja meg? A gondnok (50-es fickó) meg mondta volna hogy nem az ő hibája és nem is tud semmit tenni az egész környéken nincs áram.

De mi az hogy nem szólt előre hogy nem lesz? Hát hogy szólt volna. Ez egy baleset volt…

Ekkor még nem kapott fegyelmit. Csakhogy a gondnok felhúzta magát és bement az elműhöz és kért egy papírt arról hogy itt és itt ekkor és ekkor kábelszakadás miatt előre nem jelezhető áramkimaradás volt…. Majd bevitte a főnökhöz és közölte hogy itt van papíron amit ő is elmondott és kikéri magának a hangnemet és egyáltalán…


Fegyelmit kapott ott azonnal. A fegyelmi indoklást nem tudom de kb az a nonszensz van benne hogy a gondnok HANYAG és nemtörődöm munkavégzése miatt nem volt áram és emiatt elakadtak az irodai folyamatok.


Miközben ott a papír az elműtől hogy mi történt.


Kérdésem bár nem engem érint de marha kíváncsi vagyok: mit lehet tenni ilyen esetben? Ordítóan kamu fegyelmi? Egyáltalán érdemes beszállni a ringbe vagy csak a dolgozó húzhatja a rövidebbet?


2016. febr. 25. 12:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"igazolhatóan a dolgozón kívül álló ok miatt"

"Érdemes (")erősködni(")?"

Igen.

"Mit lehet?"

Jelenteni.

2016. febr. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Az hogy a főnök nem való oda (meg sehova) az tény.

Na de a mezei melós ezzel mit kezdhet? Álljon oda a főnök elé és mondja: maga nem való ide?


Hát ez olyan mint a szomszéd. El kell fogadni vagy költözni. Mit tegyek ha felvesznek egy helyre és egy barom a főnök? Megszoksz vagy megszöksz.

2016. febr. 25. 15:58
 13/15 anonim ***** válasza:

Ideális állapotban a kollégák összetartanak, és a semmihez sem értő kisfőnököt felülbírálja a bölcsebb nagyfőnök. Ha van. Vagy a nagyfőnök nem a tulajdonosok seggének nyalásával van elfoglalva. Vagy ha a kollégák nem fúrják egymást halálra egy ezreléknyi jópontért.

Nem egyszerű dolgok ezek, és a legkisebben csattan az ostor.

2016. febr. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

"Vagy ha a kollégák nem fúrják egymást halálra egy ezreléknyi jópontért. "


Talált süllyedt! Tudod hány segg tégla kollegám van akik önkétn rohannak a főnökhöz jelenteni hogy a Gizike már 10 perce telefonál magánügyben, meg a Janika ma is 10 percet késett már másodszorra a héten -csak szólok!

Önként és dalolva.

2016. febr. 25. 17:50
 15/15 anonim ***** válasza:

Nàlunk a cégbe 2000euros kàr lett amot a reggeli kollegina ràm akart kenni..de sajna nem jött be neki..ki se nyitottam azt a csapot ami elusztatta a pincét..ha meg nem hiszi végig lehet nézni a kamera felvételeket..egy kisfönök nyitotta meg de màr elötte nap csak nem müködött fenn igy nem làtta utolag elzàrta e..alul meg elàztatott mindent..

Most lesz egy gyűlés bizti kapunk fejmosàst..de nem hiszem el hogy ekkora cégbe nincs biztositàs ahol millios gépekkel melozunk..persze be is szoltak hogy a gépre vigyàzzak..na ok tudtommal egyiket se rontottam még el..bezzeg aki ajtot tép ki vele annak nem szolnak..


Mondtam pàr békàt lenyelek ha alapzalan is de az àztatos sztorit nem..nem pattogok mivel szükségem van erre a melora mivel egyedül nevelem a gyerekeim..

2016. febr. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!