Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen eszközzel lehet kikénys...

Milyen eszközzel lehet kikényszeríteni hogy egy főnök nyilatkozzon arról mikor tervez engem szabadságra engedni? Okt vége van és 26 napom van benn egy napra sem mehettem el még idén.

Figyelt kérdés

Mi a követendő eljárás akkor ha az év folyamán már több alkalommal írásban kértem szabit választ sose kaptam írásban csak szóban, hogy: most nem majd mész ha mondom.

Egy másik helyről épp a mostani előtt azért (is) jöttem el mert benyelték a szabimat úgy ahogy volt se ki nem adták se ki nem fizették.

Most itt van ez a hely, itt ugyanaz megy? Sanszos, hogy igen hiszen év vége felé járunk és 26 nap = 4 hét szabim van benn és lehet tudni hogy se nov se dec-ben egy napra se mehetünk el lévén kereskedelemben dolgozunk úgyhogy az ünnepek a leghúzósabbak.



Mit lehet tenni? Hogyan kényszeríthetek ki legalább egy választ hogy mégis mikor? 5 hét az sok.

Azt már nem is említem hogy jogszabály szerint a szabim egy részével én rendelkezem, az nekem jár amikor én kérem. De hát tudjuk egy ilyen munkahelyen mi jár a dolgozónak. A szája. Vagy még az se mert ha sokat jár a szám kivágnak 5 perc alatt.


2015. okt. 29. 17:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
26 nap = 5 hét helyesen
2015. okt. 29. 17:32
 2/13 anonim ***** válasza:
Munkaügyi bíróság
2015. okt. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Vajon ha a főnök meghallja hogy én a munkaügyi bíróságon jártam a cég ellen hány percen belül leszek munka nélküli?
2015. okt. 29. 18:47
 4/13 anonim ***** válasza:

Told a srác pofája elé a Munkatörvénykönyv című irományt. Szerintem még életében nem hallott erről. Illetve jelentsd fel névtelenül a NAV-nál.


De a gond az, hogy a magyar büntető jog és a hatóságok mindig bűnöző pártiak

2015. okt. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát tudok olyat akit 10 millióra megbüntettek, annyira nem adott ki szabit. Elég komolyan veszik. Esetleg egy névtelen bejelentés h ennél a cégnél ez van? Aztán majd ha kimennek vizsgálódni muszáj lesz kiadnia a főnöknek, ha nem akar nagy büntit.
2015. okt. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Két észrevételé illetve kérdés!!!


10 millióra megbnüntették? Az nagyon szép! És ebből mennyi esett le a dolgozó zsebébe? Mert az hogy a céget megbüntetik az engem nem vigasztal, mert abból én nem látok pénzt! Sőt még az is előfordulhat hogy még annyi se lesz mint eddig hiszen a cégnek fizetni kell a büntit. Kapok mondjuk szaros 5000 kajajegyet /hó és még azt is elveszik majd a bünti miatt.


Másik dolog: rá lesz kényszerítve a főnök hogy kiadja a szabit? Oké.

És mi ment meg engem attól hogy ahogy visszajöttem a szabiról az első nap valami mondvacsinált okkal repüljek?


Mert láttam én már más helyen olyan dolgozót aki bíróságra akart menni mert nem engedték szabira. Végül elmehetett, aztán ahogy megjött 1 hét ez alatt három fegyelmi ordítóan átlátszó kamui okokkkal és repült.

Megérte? Lett szabi állás meg nem.

2015. okt. 30. 08:30
 7/13 A kérdező kommentje:

Told a srác pofája elé a Munkatörvénykönyv című irományt


Hidd el tudja az...

Csak azt is tudja hogy a dolgozói középkorú betanítortt munkások akik a két kezüket összeteszik hálából hogy egyáltaláan van álásuk és kussolnak mert be vannak szarva nehogy kirúgják őket.

2015. okt. 30. 08:36
 8/13 anonim ***** válasza:
Az ujszülött babad hogy van? Es a kedves nejed? Nem unod meg a kamu kerdesek kiirasat?? Hanynal tartasz 300 megvolt mar? Befejezed a kedvemert? En mar nagyon unom.
2015. okt. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Befejezed a kedvemert? En mar nagyon unom.


kötelez valaki hogy itt légy és olvasd? unod? akkor undjad. menj más oldalra vagy masztizz.

2015. okt. 30. 15:52
 10/13 anonim ***** válasza:

Hüü szohoz sem jutok, hogy te milyen intelligens vagy...

Hat akkor irogasd a kamukerdeseid es utald a vilagot, ha neked ettöl jobb lesz. De ugye tudod, hogy ettöl nem lesz munkad es sem boldogabb eleted. Csak sajnalni tudlak.

2015. nov. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!