Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak szerintem bunkóság...

Csak szerintem bunkóság munkahelyen a fiatalabbakkal így bánni?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, a munkahelyemen az irodában vannak 33-57 év közötti emberek, de a két idősebb nő pláne az egyik rendszeresen "kisleánynak hív", pedig aki dolgozik az szerintem már nem kisleány és illetlen így hívni. Más részről a korkülönbségből fakadóan szintén illetlen, hisz senki sem tehet róla, én sem hívom őt nagyanyónak. Szerintetek hogy lehet az ilyet elhárítani?
2016. márc. 6. 10:29
 1/10 Boda Gergő válasza:
74%
Az, illetlenség. egyszer nagymamizd , vagy simán mamizd le. Hidd el abba hagyja utána.
2016. márc. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Kedves és magabiztos kisleánynak tűnsz. Az írásodból nem derül ki a szövegkörnyezet és a hangsúly. Bántóan mondják?
2016. márc. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Nyilván nem bántóan mondja, de ezek szerint én is hívhatok bárkit bárhogy amíg nem bántóan mondom? Akár a kövér kollégát nevezhetem Fionának vagy ogrénak, az időset vénasszonynak, a soványat gebelánynak és így tovább, hisz kedves szövegkörnyezetben mondom. Pl. Szerinted ez ezentúl rendben lesz:-Pápaszemes,fénymásold le ezt nekem kérlek!

Hisz akkor bárkit megnevezhetek a kora, alakja vagy egyéb jellemzője alapján, de minek van akkor neve az embereknek?

2016. márc. 6. 11:24
 4/10 anonim ***** válasza:
34%

kérdező, veled komoly gondok vannak...

a kislány egyáltalán nem sértő, viszont amiket te felhoztál példáknak, mind egytől egyig sértő...

ha nem érzed a kettő közötti kontrasztot, csak sajnálni tudlak

ha pedig 23 évesen ez bántja a kicsinyke kis lelked, elég szomorú

2016. márc. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem az öreglány mivel sértőbb, mint az ennek ellentéte, a kisleány? Ezt kérlek magyarázd el, hisz bizonyos élethelyzetben nyilván mindkettő igaz, van mikor mindkettő már sértő. Pl. Egy 2 éves kislányt nem sértő így hívni de egy felnőtt, dolgozó nőre nem illik ezt mondani szerintem, hisz én is becézgethetném öreglánynak mégsem teszem.
2016. márc. 6. 13:26
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is bunkóság. Nálunk van egy 50 feletti nő, hasonló megnevezésekkel illet minden 30 év alatti kolléganőt, köztük engem is. Nagyon irritáló. Még nem vágtam vissza neki, de már érik, főleg mert mellette lekezelő is, pedig aztán naponta többször kell segítséget kérnie tőlünk.
2016. márc. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
Kérdező, mi lenne ha kedvesen megkérnéd csak úgy mellékesen, hogy ne hívjon így, mert téged zavar?
2016. márc. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az, bunkóság, hogy lekezelnek. De szerintem mindenhol így van. Mondd, hogy "kérem, szólítson a nevemen."
2016. márc. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nem tekinteném annak, mert az idősebb korosztály úgy szokta meg, hogy az ő idejükben mindenféle felhang meg hátsó szándék nélkül kislánynak hívták anno az idősebbek a fiatal nőket. Ellenben megmondhatod, hogy ne haragudjon, de ez téged zavar, mert te már dolgozó nő vagy, nem kislány, és tudod, hogy nem rosszból mondja, de legyen szíves nem folytatni. Ha udvariasan mondod, és nem parasztok, akkor értenek a szóból.
2017. jún. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2020. aug. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!