Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan rázzam le a bunkó...

Hogyan rázzam le a bunkó munkatársakat?

Figyelt kérdés

2015. szept. 17. 18:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A probléma részletsebben? Sokféle formája van a bunkóságnak. Munkakörülmények? Ennyire általános válaszra nem igazán lehet válaszolni.
2015. szept. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
humorral és tüntető kiröhögéssel
2015. szept. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyszerűen bunkók, vájkálnak a magánéletemben. Megjegyzéseket tesznek.
2015. szept. 17. 19:05
 4/11 anonim ***** válasza:
Miért hagyod?? Miért mondasz bármit a magánéletedről?
2015. szept. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Miért hagyod?? Miért mondasz bármit a magánéletedről?"


Pont az piszkálja a csőrüket, hogy én nem mondok semmit róla és ezért valamiért, bunkón elkezdtek elkezdtek kinézni meg vájkálni a magán életemben, cikiznek, hogy valamit kihúzzanak belőlem a magánéletemről. Szerintem ehhez semmi közük, semmi közük a magán életemhez ez már a zaklatás szintjét súrolja. Mit tegyek, hogyan rázzam le őket magamról?

2015. szept. 17. 21:21
 6/11 anonim ***** válasza:
Talán le kéne ereszkedned közéjük, és emberszámba venni őket.
2015. szept. 18. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Eléggé zárkózott vagyok és ahogy a 6. téged úgy engem is sokan nagyképűnek tartottak emiatt. Pedig a kettő között iszonyat nagy különbségek vannak. Teljesen más a háttere, az indíttatása. Beszélgess velük általános témákról, ami érdekli őket és a magánéletedből annyiról, ami nem a legbelső szférád. Én pl. úgy tudok magamról beszélni rengeteget, hogy szinte semmit nem árulok el amit egyébként ne látnának rajtam, vagy ami a legbelső köreimbe tartozik. Ilyeneket: Képzeld tegnap a fodrásznál ez meg az.. Jajj, olyan keveset aludtam, mert ugatott egy kutya, Olyan jó ezt-azt-amazt láttam a mittoménhol... Ilyenolyan fagyit kóstoltam a fagyik éjszakáján.. De semmit nem tudnak a magánéletemről. Ha van valakim akkor kb. a nevét és kész. Mindenkivel kedvesen elcsicsergek, azt hiszik baromi sokat tudnak rólam miközben semmit. Nehéz volt eleinte, mert nem vagyok egy nagy beszélőgép, de rájöttem, hogy a legtöbbeknek ez elég. Nekik is jó, mert van információ morzsa és nekem is, mert nem vájkálnak jobban, cserébe néha megnevettetem őket mindenfélével amit látok.


A másik taktika, hogy főleg Te kérdezel tőlük, mesélgessenek ők az életükről.


Egy biztos: azon a helyen ahol vagy már elrontottad. Helyrehozni lehet, viszont sok munkát kell belefektetni. Ha ezt nem teszed akkor marad a "bunkóság". Azért idézőjeles, mert bármilyen zárkózott vagyok azt gyorsan beláttam, hogy a normális kommunikáció fontos, különben valóban én vagyok a bunkó, a beilleszkedni képtelen. Azt viszont a többieknek kell belátni, hogy ha normálisan kommunikálsz, de nem árulsz el magadról mindent akkor nem illik vájkálni az életedben. Egyszerű árucsere.

2015. szept. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem én vagyok a kérdező, de köszönöm a válaszodat. Rólam is azt mondta a főnököm, hogy legyek már nyitottabb a közvetlen kollégáim felé, mert nem ismernek. Mondtam, hogy jó, de tudtam, hogy nem fogok nyitottabb lenni. Viszont én is csacsogok a semmiről más osztály dolgozóival, ez pedig pont elég a számomra.
2015. szept. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
kérdező: az a baj, hogy az elején rosszul kezelted a helyzetet. Nem az a baj, hogy nem beszélsz a magánéletedről, hanem, hogy másról sem, ezek szerint. Esetleg azzal elintézhetted volna, hogy nem szoktál a magánéletedről beszélni, elég annyi, hogy hol laksz, kivel és kész. Persze, ez munkahely függő, nálunk nincs üresjárat, kávészünet 5-ször, sok beszélgetésre lehetőség, van egy szünet és kész. Ok, a dohányzóba folyik a téma, én nem dohányzom, így ebből kimaradok. Mi lenne, ha vmelyik nagyon bunkónak mondanál annyit, hogy mire vagy kíváncsi? Mindent nem mondok el, mert nem szoktam a magánéletemről beszélni, munkahelyen elég a kollegiális viszony, szóval vmi hasonlót mondanék.
2015. szept. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
mindenhol ez megy.. nalunk is van ilyen unatkozó háziasszony aki a napi pletyiert jon be melóba.. hinteni szoktam nekik mindenfele jelentéktelen dolgot aztán ennyi. pl.. tegnap mit foztem, akciós ez meg az a boltba. olyan sötétek ezek, hogy fel sem tunik nekik hogy semmivel nem tudnak tobbet rólam mintha néma lennek. a fonokomnek sem mondok semmit mert ha mondtam is visszaélt vele. ha el kell mennem maganugyben akkor pl azt mondom "dolgom van" szerencsre sose kérdezte h mi.. ha viszont magamtol elmondtam akkor mindig visszahallottam mindent másoktól. ha pletykalas van akkor meg kimegyek a helységből mert engem különösebben nem erdekel mas élete.. én azt vallom, hogy oda dolgozni jarok nem barátkozni es ha belepek az irodába akkor meg a maganjellegu dolgaimat hagyom kint.
2015. szept. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!