Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akit a munkahelyén lefruskázna...

Akit a munkahelyén lefruskáznak a háta mögött, annak van még esélye annál a cégnél?

Figyelt kérdés
Az történt, hogy amikor kiment a főnök az irodából, hallottam, hogy odaszólt a titkárnőnek: "Ennek a fruskának meg magyarázza már el valaki a dresszkódot."

2016. márc. 7. 05:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a főnök pali, akkor egy frusztrált impotens b.rom, ha nő, akkor meg irigy rád.
2016. márc. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy ilyen "kedves" a stílusa, és ez a szavajárása? Ha nem jellemző rád, akkor lehet jövőd a cégnél, de nagy kedvence ezek szerint nem vagy.
2016. márc. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gondolom veled történt.

Ha olyan a munkahelyed hogy van dresszkód, akkor azt be kell tartani. Egyébként személy szerint én baromságnak tartom, ez amolyan vállalati bürokrácia, ahol meg kell mutatni fizikailag is a különbségeket a vezető és az alkalmazott valamint az egyes beosztások között.

A mondatból ítélve, téged nem tisztel a főnök, illetve általánosan nem tiszteli a beosztottakat, mert ő főnök, azok meg csak beosztottak.

De egyébként nem jelent semmit, nem vagy hátrányba másokhoz képest, munkád alapján ítélik meg, oda való vagy e.

2016. márc. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm az eddigi válaszokat.

Egyébként hivatalosan nem szóltak, csak ennyi volt, amit meghallottam.

Dresszkódot soha nem említettek (eddig nem is volt tudomásom róla).

Kellene érdeklődnöm dresszkód ügyben vagy várjam meg, amíg szólnak?

2016. márc. 7. 09:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen ruhában jársz dolgozni, és milyenben a többiek?
2016. márc. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekik kell tájékoztatni a dolgozókat a belső szabályokról. Ha nem szól senki vagy nincs írásba adva a dresszkód, akkor nincs is mit betartani. Esetleg megkérdezheted a titkárnőt, hogy mi ez a dresszkódos baromság?
2016. márc. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Alighanem nem a cég saját, különleges dresszkódjára gondolt, ha egyszer nem említették neked eddig, hanem az általános illemszabályokra. Valami nagyon durván kihívó ruhában mehettél. Mi volt rajtad?
2016. márc. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne tudom mennyire volt durva az a ruha ami rajtad volt vagy valami de azért vannak alapvetőbb öltözködési szabályok egy munkahelyen amit be kell tartani. Az én munkahelyemen irodában dolgozom, nálunk benne van a házirendben hogy a hölgyeknek és uraknak miben illik megjelenni pontosabban dolgozni. Nekünk egyedül felső ruhát adtak ki amit viselni kell, az hogy alsó ruhának mi van rajtunk az jóformán mindegy, de általában a normális öltözéket kérik, elsősorban normális egyszínű farmernadrágot vagy fekete térdig érő szoknyát kérnek harisnyával a hölgyek esetében persze. Lényeg hogy kulturáltan jelenjünk meg. Ha nagy melegben nyári mini ruhában megyek be dolgozni addig nem gond ameddig belépek a portán és nem ülök le a helyemre felvenni a munkát. Nálunk általában átszoktunk öltözni, igaz csak felső ruhát veszünk fel, mert ha nem muszáj hivatali egyenruhába nem mászkálunk az utcán mert csak az újaknak 1 váltójuk van a régieknek általában 2 tartalék plusz amit hord, egy mindig tönkre szokott menni, és csak heti 1 alkalommal küldenek ruhát tisztítóba amit csak 1 hét után kapunk vissza. Ha én sokszor nyáron miniruhába megyek be, senki nem szól semmit, ha belépés után egyből átöltözök munkaruhába, a felső blúz és szoknya vagy nadrág mert általában klímatizált helyen vagyok akkor nem szól senki érte.
2016. máj. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!