Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Überelhetetlen munkáltatói...

Überelhetetlen munkáltatói rablás? Levonni a soha ki nem fizetett túlórát a ténylegesen ledolgozott munkaidőből? Vki tud jobbat?

Figyelt kérdés

Munkahelyemen gyakorta vannak túlórák szokás szerint feketén és vagy fizetik vagy nem, 90%-ban vagy nem!

Na besokalltam és lejárt a munkaidőm, hazamentem. Nem voltam hajlandó ott maradni a fekete ki se fizetett túlórán. A normál munkaidőm maradéktalanul ledolgoztam.

Másnap a főnök behívott. Levonták az előző napi ténylegesen ledolgozott 8 órámból a 2 óra túlórát amit maradni kellett volna…

Levonják azt ami soha ki nem fizettek volna abból amit ledolgoztam. Így aznapra kaptam a 8 ledolgozott órára 6 óra bért, mert lejött a 2 óra túlóra. Amit ugye úgyse fizetnek.


És még nincs vége. Megkaptam a „végső” figyelmeztetést: még 1 ilyen akció és ennyi volt.

Na ezt überelje valaki!


Hasonlat!

Egy betörő aki betör kifoszt majd utólag kifizetteti velünk a fűrészt ami eltört miközben hozzánk tört be éppen.


!!!


2016. febr. 22. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Na, mivel majd mindenhol ez megy, 5 éve már nagy ívben ejtek a munkára.
2016. febr. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"5 éve már nagy ívben ejtek a munkára."


?? és hol találsz te ilyne helyet? én is nagy ívben ejtenék de akkor 5 perc alatt utcán lennék. Még wc-re is alig mehetek el.

2016. febr. 22. 21:03
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt inkább a munkaügyi bíróságnak és jogásznak panaszold el , annak van értelme és hatása .
2016. febr. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Senkinek se fogom elpanaszolni mert lehet itt bármi bíróság de ha kirúgnka akkor mi lesz?

ÉS ezen semmiféle bíróság se segít.

Megbüntetik a céget?

Lehet.

Még tán valami kis kártérítést is kapok?

Lehet.

De ha buktam az állásom, akkor mit ér.

2016. febr. 22. 21:18
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyire fosol perelni, mert bukod az állásod, akkor miért csinálsz olyat, amivel bukod az állásod? Most függsz a munkádtól vagy nem? Nemértem.
2016. febr. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"de ha kirúgnka akkor mi lesz? "


Fogod magad és elmégy egy olyan helyre dolgozni ahol normálisan fizetnek, nem ez az egyetlen munkahely a világon...

2016. febr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem,hogy milyen munka körben dolgozol?
2016. febr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Bolti eladó vagyok.

Ne jöjjünk azzal hogy menjek máshova. Ezer helyen voltam volt ahol be se voltam jelentve és minden feketén ment, volt ahol beteg voltam 2 napot és kirúgtak volt ahol nem adtak 1 nap szabit se ....


Én még normális helyen sose voltam pedig 50 felett vagyok.

Már annak is örülhetek ha egyáltalán helyem van...

2016. febr. 22. 21:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Legalább jól fizetnek? (Mármint ha nem lenne az ingyen elvart túlóra.)
2016. febr. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Legalább jól fizetnek? (



Hogyne fizetnének jól köszönjük a trollkodást!

Kapom a kemény nettó minimálbért + 5000 kajajegyet.

+ ott van ugye a temérdek túlórapénz amit meg nem fizetnek

2016. febr. 23. 08:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!