Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit reagálnátok ha a munkahely...

Mit reagálnátok ha a munkahelyen megjelenne valaki álláshirdetésre jelentkezve és kiderülne a helyetekre keres embert a cég? De nektek egy szót se szólt…

Figyelt kérdés

Szóval úgy gondolom ha valakitől meg akarnak válni illenék jelezni főleg 10+ év után hogy legyen ideje az illetőnek felkészülni.

És egyáltalán a vezetésnek valami gondja van valakivel akkor szóljon. Ha valaki végzi a napi dolgát és soha egy szót se szól senki hogy rossz amit csinál-akkor nyilván jól csinálja mert ha rosszul csinálná csak szólnának.

Meg eleve ha valaki 10 évet tölt egy helyen csak nem lehet olyan kutyaütő mert akkor kérdés, miért nem rúgták ki rég? Hát jól dolgozik vagy nem? Mivel nem szólnak neki hogy nem, akkor nyilván igen, jól dolgozik. Akkor minek elküldeni?

Minek elküldeni egy bevált embert és felvenni helyette egy zsákbamacska újat?


2016. márc. 15. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Velem nem fordulna elő most ilyen, mert egyedül csinálom a munkámat, még helyettesem sincs, és ha új embert is keresnének, nekem kellene betanítanom, az meg nem mehetne a tudtom nélkül. Viszont dolgoztam olyan helyen is, ahol pótolható voltam, nem egyedüli munkatársként voltam abban a munkakörben, akkor fel voltam készülve az ilyenekre is.


Veled történt az eset, vagy ismerősöddel? Feltételezem, nem csak ötletelés miatt merült fel a kérdés.

2016. márc. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Tróger a céged, óvatosan csesszél el valamit, de nagyon , 10 évvel már lehet rálátásod a dolgokra, majd hagyd ott őket. Dolgoztam én is ilyen cégnél, folyamatosan hirdettek több pozíciót, de szinte mindig csak rosszabbakat találtak, a jók meg inkább maguktól elmentek. Miért? Spórolni akarnak a béren, az újakkal több munkát akarnak megcsináltatni, az újaknak idő kell mire rájönnek, hogy mennyit lop , mutyizik a vezetőség, az újak nem veszélyeztetik a vezetőik állását és még ki tudja milyen okok lehetnek. Német több százfős cégnél tapasztaltam ezeket a magyar vidéken.
2016. márc. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én is egyébként arra gondoltam túl sokat tudok (tudok annyit és bizonytani is tudom amivel ha bemennék a nav-hoz a főnököm másnap nem lenne szabad ember...) csak hát nem érdekem padlóra küldeni a céget mert én is ebből élek.

Még.

Aztán ki tudja. Bosszú is van a világon.

2016. márc. 15. 18:38
 4/4 anonim ***** válasza:

nem akarnak fizetésemelést adni és nem szeretik ha vki sokat kér és átlátja a cég működését, mert félnek, hogy vki a helyükre kerül...


egyébként én is hasonlóképpen jártam, csak egy véletlennek köszönhetően megtaláltam a hirdetést a helyemre, és ezért fel tudtam rá készülni

2016. ápr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!