Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bolond vagyok ha azért nem...

Bolond vagyok ha azért nem megyek el műtétre mert félek kirúgnak ha betegállományba megyek?

Figyelt kérdés

Veseproblémával kéne mennem műtétre. A dolog olyan hogy semmi se történik ha nem ma műtik meg hanem holnap de az eltelt idővel csak rosszabb lesz ez biztos ráadásul eljuthatok oda is hogy el kell távolítani a vesémet mert nem lesz értelme a műtétének.

Már kiírtak műtétre de nem merek elmenni mert attól félek (és jogosan) ha betegálloményba megyek kirúgnak.

Ez egy teljesen jogos félelem mert influenzás időszakban voltam otthon kettő napot és csöngött a telefon hogy ha másnap nem megyek kirúgnak. Ki voltam írva orvossal egész hétre lázas voltam beteg voltam de mentem 2 nap után mert féltem kirúgnak.

Most hogy menjek el műtétre ami jó esetben legalább 4-6 hetes távollétet igényelne?

Az fix hogy kirúgnak nem 4 hét, hanem 1 hét után.

De ha nem megyek el annak súlyos ára lehet. Az állásom viszont nem bukhatom el, egyszerűen nem engedhetem meg magamnak!

Mit lehet tenni?


2016. márc. 27. 09:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elmész műtétre, és ha ezért kirúgnak, elmész a munkaügyi hatóságra.
2016. márc. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Lesarkosítva itt most akkor az a kérdés, hogy inkább meghalsz, csak legyen egy munkahelyed, ahol állandó rettegésben élsz, és megbetegít. Vagy életben maradsz és lehet, hogy megtalálod álmaid állását is. Hát nem tudom. Nehéz döntés valóban.

Munkát bármikor találsz másikat, még ha átmenetileg nem is a legmegfelelőbb, egészség nélkül viszont se dolgozni, se élni nem tudsz.

Vegyél ki szabadságot betegállomány helyett, ha ennyire intoleránsak..

2016. márc. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Innen latszik, mekkora bajok vannak itthon. Az ember inkabb elhanyagolja az egeszseget, csakhogy megmaradjon a munkaja... :(((
2016. márc. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A melóból, ha most nem rúgnak ki, majd kirúgnak egy év múlva valami indokkal.


Az egészséged viszont, ha most tönkremegy azt örök életedben nyögheted...


Most nem azért, de olyan munkahelyen, ahol fenyegetőzve telefonálnak, ha lebetegedek, akkor sem dolgoznék, ha nem lenne semmi bajom.


Menj el mindenképpen a műtétre! Ha ebből probléma lesz, akkor perelhetsz is és majd keresel új munkát, ennél csak jobbat találhatsz!

2016. márc. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Menj el műtétre! Lehet holnap csak úgy kirúgnak, nem tudhatod.. egészségileg meg tönkremész az jobb?
2016. márc. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"egészségileg meg tönkremész az jobb?"



nem, nem jobb. de az se jobb ha kirúgnak és annyi pénzem, se lesz egy hónap múlva hogy a villanyszámlát befizessem.


mert ugye másik melót találni.... mesék földje.

2016. márc. 27. 12:58
 7/11 A kérdező kommentje:

"Vegyél ki szabadságot betegállomány helyett,"



Ja hát szabadság... egy napot ki nem adnak senkinek.

Itt úgy működik a szabi hogy kiírnak szabira de ugyanúgy be kell járni dolgozni. Ha jön egy munkaügyi ellenőrzés-ki van adva a szabi? ki! Papíron.

veled meg aláíratják hogy kivetted. És te alá is írod. Ha nem kirúgnak.

2016. márc. 27. 13:18
 8/11 anonim ***** válasza:
Irány a munkaügyi bíróság.
2016. márc. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Látom, sokan nem ismerik a mai valóságot. Nagyon sok helyen sem szabi, sem betegállomány. Igen, fel lehet jelenteni a munkáltatót, CSAK, utána mindenképp repül és ilyen jelentgetős dolgozót sehová nem vesznek fel.

Kérdező, azért, az egészség a legfontosabb. Legalább is nekem.

2016. márc. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj el orvoshoz, sokkal fontosabb az életed mint gondolnád! Ha kirugnak, sajnos szembe kell nézz a nehézségekkel. De ne húzd sokáig, mert lehet hogy utánna komolyabb gondokkal kell szembenézz, mint hogy elveszted az állásod.
2016. márc. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!