Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyen egyszerű lenne a betegál...

Ilyen egyszerű lenne a betegállomány alatti kirúgást megkerülni? Elég egy visszadátumozott felmondás postán még a betegállomány előtti napra?

Figyelt kérdés

Ha valaki betegállományba megy betegáll alatt nem rúghatják ki max a felmondási szándékot közölhetik és ha visszatér a betegállományból az első munkában töltött napon kapja meg a felmondólevelet és indul a felmondási idő. Elvileg.


De mi van akkor ha a cég értesül róla hogy X dolgozója betegállományba ment mondjuk mától és küld még ma egy levelet postán a dolgozóbak miszerint felmond neki? És a felmondólevélre a borítékban 1 nappal korábbi dátumot ír? Így nem betegállomány alatt mondott fel, hanem 1 nappal korábban, az meg csak egy technikai dolog ugye hogy a levél ténylegesen mikor került postára…

Ezt a piszkos trükköt játszotta meg egy (volt?) kollegámmal a munkahelyem. Nem értem-ennyire egyszerű lenne ezt az egészet kijátszani? Írok egy felmondást ma, ráírok egy kamu dátumot ami nekem tetszik, majd közlöm hogy hát sajnos csak akkor került postára amikor… de én a felmondást már korábban megírtam? Nem, nem a betegállomány alatt rúgtam hanem 1 nappal korábban-hát nézzék csak meg a dátumot a levélen! Ne a postabélyegzői dátumot…


2016. ápr. 10. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyen egyszerű. Bár miért fontos ez? Akit akarnak úgyis kirúgnak, nem kell ahhoz betegállományba menni.
2016. ápr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kèzhezvèteltöl szàmított ido utan lehetne. De ezt munkaugyi birosagon egy ugyvedddel meg lehet fellebezni
2016. ápr. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

". Bár miért fontos ez? "


Hogy miért fontos? Mert amíg betegállomány tart elvieg nem lehet elküldeni senkit, a betegáll után kezdődhet a tényleges felmondás és felm idő.

És ha valaki hónapokig beteg? Hát akkor a cég megszívta mert akkor hónapokig nem küldheti el.

Elvileg.

Aztán tessék. Egy felmondás rajta kamu dátummal és meg is van oldva.

2016. ápr. 10. 15:03
 4/9 anonim ***** válasza:

A lényeg:

A felmondás akkor válik "hivatalosan" is felmondássá, ha közöljük a másikkal. A közlés akkor történik meg, ha a másik fél azt átvette.

Tehát egy postán továbbított felmondás közlése azon a napon történik meg, amikor Te a postástól átvetted, vagyis aláírtad hozzá az ajánlott feladóvevényt. Pontosan azért kell ajánlottan feladni, és nem csak simán.


Tehát az, amit Te állítasz jogilag nem állja meg a helyét. Vagyis mindegy, hogy milyen dátum van a felmondáson. Az a lényeg, hogy melyik napon közlik azt a másik féllel.


Keresőképtelenség alatt a felmondás közölhető, de joghatást nem vált ki, vagyis nem indul el a felmondási idő, csak és kizárólag a keresőképessé válás napjával.

2016. ápr. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Tehát egy postán továbbított felmondás közlése azon a napon történik meg, amikor Te a postástól átvetted,"



BAROMSÁG!!!

Ugyanis. Küldöd a levelet. Én nem veszem át. Ott az értesítő a postaládában akkor se veszem át szarok rá.

Visszamegy a levél bontatlanul.

Ebben az esetben mikortól él a felmondás? nem vettem át!

2016. ápr. 15. 17:19
 6/9 A kérdező kommentje:

"aláírtad hozzá az ajánlott feladóvevényt"


EMBER!!!

Ha ennyire nem értezs hozzá MI A SZARNAK SZÓLSZ BELE????????


Ajánlott feladóvevényt ALÁÍROM???? ÉN??????????????


EMBER!!!!!! ÉN A CÍMZETT AZ AJÁNLOTT FELADÓVEVÉNYT SOSE LÁTOM NEM ÍRHATOM ALÁ MERT AZ A FELADÓNÁL MARAD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


AZT SE TUDOD MIT POFÁZOL!!!!!!

2016. ápr. 15. 17:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél vissza az arcodból, igencsak bunkóra sikeredtél.

Pofád pedig Neked van, de ahogy elnézem túlságosan nagy.


1./ Az ajánlott dolgot - gondolom Te is sejted - úgy kell érteni, hogy az ajánlott küldeményként kipostázott levelet átveteti Veled a postás. Na arra a nyomtatványra gondolok. Szerintem ebbe belekötni nagyon szint alatti dolog.


2./ Ha nem veszed át a küldeményt, akkor a postás által elhelyezett 2. értesítést követő 5. napon kézbesítettnek tekintendő.


... és köszönöm a meglátásod, de értek hozzá, még akkor is, ha Neked ettől függetlenül nem esik le a tantusz, és semmilyen módon nem tudod értékelni, hogy segíteni szeretnének Neked...


De most már én biztosan nem fogok a továbbiakban.

Ne fáradj azzal, hogy reagálsz erre a hozzászólásomra, mert nem fogom elolvasni, a problémád innentől kezdve nem érdekel.

Ha meg mégsem a kollégáddal történt ez a dolog ténylegesen, hanem Veled, akkor a cég helyében én is megszabadulnék Tőled még akár úgy is, hogy jogellenesen szüntetem meg a jogviszonyodat. Nekem megérné mindenféleképpen, hogy ne ilyen vulgáris paraszt dolgozzon nálam.

2016. ápr. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kezeltesd magad te f:szszopó kérdező!
2016. ápr. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 acelsziv ***** válasza:

szerintem jól kirúgták a kis görényt amit a stílusa alapján csak helyeselni tudok. Aztán most az egész világ hibás.

Ne törődjetek vele. Szánalmas kis görcs.

2016. szept. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!