Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A betegállományt nem akarja a...

A betegállományt nem akarja a cég kifizetni, válasz: mert nem szokták. Pereljem be őket 10 napért?

Figyelt kérdés
Ugyanott tolom, de új munkaszerződéssel. Tehát most ketyeg a próbaidő megint. Betegállományban vagyok, közben találtam másik melót. Felmondok. Ez rendben is lenne, de a betegállományt nem akarja a cég kifizetni, válasz: mert nem szokták. Azt mondták legyen közös megegyezés, ne én mondjak fel. Van különbség? De így sem fizetik és szabi se volt soha.

#közös megegyezés #nincs betegállomány #táppénz ki nem fizetése #nincs szabi #vagy rendkívüli felmondás próba idő alatt
2014. márc. 8. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
ha közös megyezeéssel mész el nem perelheted később be őket
2014. márc. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked:) Nem fogok ezzel a lehetőséggel élni, csak akkor, ha benne lesz a btg.á. kifizetése is. De kilépő papírok nélkül hogyan kezdhetek a másik munkahelyen? Mit mondjak? Itt vagyok, de nem tudom mikortól jelentsetek be? Vagy jelentsetek, legfeljebb mindkét cégnél be leszek jelentve egyszerre?
2014. márc. 8. 21:50
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
mondj fel. ha nem fogadják el a kezedből akkor postázd úgy hogy papírt kapj arról hogy xy-on a cégnél átvette, és onnantól hatályos a felmondásod.
2014. márc. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

A betegállományt kötelesek leszámfejteni, hiszen az a bérszámfejtés része. És ki is kell fizessék. Max. azt tudom elképzelni, hogy van "borítékos" fizu is, és azt a részét nem akarják kifizetni. Az ellen meg nem tehetsz semmit.

A közös megegyezést nem értem. Próbaidő alatt mindkét fél azonnali hatállyal indoklás nélkül felmondhat.

2014. márc. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű a dolog. Egy kis trükk...

A betegállományos papírodat benyújtod az illetékes egészségbiztosítási pénztárhoz postán, ajánlottan. Mellékelten írd meg nekik a céged nevét és címét. Persze fénymásold le magadnak, hogy legyen belőle Nálad is. Az OEP a betegpapír alapján felszólítja a céget, hogy igazolja le milyen időszakra fizetett Neked betegszabadságot, és hány napra vagy jogosult. Ezt azért teszi, hogy tudja, táppénz jár-e Neked arra az időre, vagy sem. Na itt a cég már meg is bukik, és kénytelen számfejteni a betegszabit, akár utólag is.

Kicsit várni kell, míg ez lezajlik, de legalább megkapod azt, ami jár.


Próbaidő alatt akár azonnal is elmehetsz a cégtől mindenféle probléma nélkül. Nem kell hozzá közös megegyezés. Az utolsó munkában töltött naptól számított 5. munkanapig ki kell adniuk a leszámolási papírjaidat, és a járandóságodat kifizetni.


Attól, hogy nincsenek nálad papírok, még kezdhetsz egy másik cégnél, a kettő nem zárta ki soha egymást. Azelőtt sem.

2014. márc. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ez ilyen jóféle magyarszki kkv, ugye?

előző leírta, mit tegyél...

2014. márc. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!