Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem vagyok túl okos, de...

Nem vagyok túl okos, de segíteni szeretnék. Milyen munkákat tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Mindig úgy képzeltem el, hogy olyan munkám lesz, amellyel valamilyen módon segíteni tudok embereknek, valóban hasznos munkát végzek. Amitől jobb lesz másoknak. Orvos, tanár, ilyesmi szerettem volna kiskoromban.

Most már 16 éves vagyok, és tudom, hogy ez nem realitás, mert nem vagyok túl jó tanuló, ezért nem kerülnék be egyetemekre. Szorgalmas vagyok, sokat tanulok, de így is csak 3-4-es tanuló vagyok a gimiben. Lehet hogy ha éjfélig tanulnék minden nap és a hétvégéim során sem hagynék egy szabad percet sem, akkor mondjuk 4.3 lehetne az átlagom, de szerintem az sem elég jó ahhoz, hogy tanár vagy orvos vagy hasonló legyek, és már így is eleget stresszelek a tanulás miatt, ezért az egyetemről már letettem.


Milyen szakmákat tudtok ajánlani, amiben segíteni tudok embereknek, és nem fontos az egyetemi végzettség?


Ja, és mivel nagyon szeretnék majd saját családot legalább 3 gyerekkel, ezért olyan munkát szeretnék ahol nincs éjjeli ügyelet, vagy hétvégi munka, mert azt az időt a gyerekeimmel szeretném majd tölteni, szóval egy ilyen hétköznap 8-16.30 munkanap lenne nekem ideális. Emiatt kiesik pl. a nővér, és sok egészségügyis szakma sajnos.


Szóval tudnátok ilyen információkkal szakmákat ajánlani? Nem a fizetés nekem a lényeg (persze azért meg lehessen élni belőle, és amint írtam gyerekeket is szeretnék majd), hanem hogy tényleg úgy érezzem, segítek másokon, igazán hasznos munkát végzek.


Köszönöm!


Egy 16 éves lány


2016. ápr. 10. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:
56%
ne viccelj már, egyetem miatt stresszelni? tudod te milyen üresfejűek is bekerülnek a mai felsőoktatásba? hát sok már egy középiskola szintjét se igazán üti meg. nyugodtan gondolkozz csak egyetemben, nem lesz azzal gond.
2016. ápr. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
de cuki vagy, sztem is menne neked az egyetem
2016. aug. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!