Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a megoldás egy olyan...

Mi a megoldás egy olyan helyzetre, ha olyan főnököd van, aki mind szakmailag, mind emberileg egy nulla a szemedben?

Figyelt kérdés
Hogy tudod megoldani, ha látod, hogy szakmailag sokkal kevesebb nálad (pl. nekem 2 diplomám van, neki egy sem, és ő a főnököm(, és emberileg is olyan ember, akit soha nem engednél a közeledbe a magánéletedben. Magyarul utálod minden szempontból. Baromi nehéz helyzet nekem, mert egyszerűen nem tudom elfogadni őt semmilyen szempontból.
2016. ápr. 10. 19:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mondj fel!
2016. ápr. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 acelsziv ***** válasza:
Mivel nem valószínű, hogy helyet cseréltek, jobb ha másik helyet keresel.
2016. ápr. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hosszútávon ez a felállás úgysem működik, ha napi kapcsolatban vagy az illetővel. Vagy megpróbálsz cégen belül elkerülni a fennhatósága alól, vagy a céget hagyod ott, esetleg kirúgatod magad, ha azzal jobban jársz anyagilag.
2016. ápr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Mindenképp a váltás a megoldás?

Sajnos neki nagyon nagy hatalma van a cégnél, úgy hogy se diplomája, se nyelveket nem beszél, egy olyan helyen, ahol mindegyik alap dolog szerintem.

Egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy látom, tudom, mennyire szar alak, és mennyire alkalmatlan arra amilyen pozícióban van, és én vagyok a beosztottja.

2016. ápr. 10. 19:29
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
Nézd! Ő a főnököd. Vagy megszoksz vagy megszöksz. Érted ugye?
2016. ápr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Biztos van olyan képessége,tapasztalata, ami esetlegesen papírokban nem mérhető. Nyilván nem sorshúzással választották főnöknek és nem is a vakszerencsén múlott. Az, hogy milyen ember (aljad, gerinctelen, bunkó stb) az az ő szegénységi bizonyítványa. Mindenki mindenkinek nem lehet szimpatikus.

Ha nem szeretnél felmondani, ami ugyan egy lehetőség, de nem megoldás. Azért nem megoldás, mert máshol is lehet ilyen főnököd és az egyéni vállalkozókon és a királyon kivül mindenkinek van főnöke.

Inkább mutasd meg neki, hogy értékes és hasznos munkaerő vagy, hogy mennyi mindent tudsz, s talán akkor előrébb tudsz jutni a ranglétrán.(pl csoport vagy osztályvezető lehetsz). Mivel elkerülni nem tudod, így ha maradni akarsz, próbálj átnézni rajta, illetve átállítani a gondolkodásodat arra, hogy a munka helyes elvégzésére koncentrálj meg azokra a kollégákra, akiket esetlegesen kedvelsz és ne arra, hogy a főnök mit csinál.

2016. ápr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szard le.
2016. ápr. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Igen, utolsó előtti, ezt a taktikát csinálom.

2 éve vagyok ott, kezdetben folyamatosan kereste rajtam a fogást, mert nem hódoltam be neki, ahogy többen megtették. Sajnos ő egy tipikusan a szocializmusban nevelkedett, diktátor (nő amúgy), akinek se gyereke, se magánélete. Kérdés, hogy tudott ilyen pozícióba kerülni, mert tényleg sem végzettsége, sem nyelvtudása, semmi nincs. Csak az ami a 20 év alatt ráragadt valahogy. Sajnos, sokszor égő, hogy pl. egy német e-mail sem tud megírni egy német kolléga ügyintézőnek, és nálunk meg ő a főnök. Nem értem, hogy a tulajdonosi kört miért nem zavarja, hogy leégeti az egész céget ezzel is.

Ő tipikusan az az ember aki visszaél és nem él a hatalmával. Én már pár éve dolgozok, megfordultam pár helyen, tanultam eleget, de ilyen emberrel, aki ennyire taszít, még nem találkoztam. Lehet ez is egy próba az életemben, hogy tanuljam meg kezelni, ha ilyenekkel hoz össze a sors.

2016. ápr. 11. 19:01
 9/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy megvásárolta, vagy kifeküdte magának azt a pozíciót.Biztos van vaj a füle mögött, gondolom így akarja kompenzálni.
2016. ápr. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen cég a tietek, de egy szimpla ügyintézővel nem is a főnöknek kell levelezni, arra ott van az asszisztense.

Lehet neked akármennyi diplomád, ha nullkilométeres vagy, se tapasztalatod, se gyakorlati ismereted, se kapcsolati tőkéd nincs - amit ő 20 év alatt megszerzett, azt nem fogod egy-két év alatt überelni.

A szocializmus 26 éve véget ért, aligha nevelődött abban, ha 20 éve dolgozik.

Egy új embernél fel szokták mérni, mit tud, mire alkalmas. Persze lehet ezt úgy is értékelni, hogy "fogást keresett rajtad", de ha lenne halvány elképzelésed egy vezető felelősségéről, nem írnál ilyen butaságot.

És végül: a magánéletéhez semmi közöd.


Biztos vagyok benne, hogy pontosan tudja, mit gondolsz róla - 20 év tapasztalattal ez gyerekjáték -, ha akkora diktátor lenne, már próbaidő alatt, indoklás nélkül kivágott volna.

2016. ápr. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!