Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkaügyi központba internet...

A munkaügyi központba interneten keresztül is nyilvántartásba vesznek, mint álláskeresőt, vagy be kell mennem személyesen?

Figyelt kérdés
Illetve vannak ingyenes tanfolyamok, ha csak 10 osztályt végeztem? Mi van akkor, ha én tegyük fel a közmunkát nem szeretném vállalni, de valamilyen tanfolyamot igen?

2016. ápr. 11. 18:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
személyesen kell regisztrálni, viszont megszüntetését e-mailban is el lehet intézni
2016. ápr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Be kell menni személyesen.

Tanfolyamok időnként vannak, 10 osztály is elég néhányhoz.

Közmunkára akkor hívhatnak ha kapod a FHT-t, kötelező elfogadni, másképp törölnek, nem kapsz semmit utána.

2016. ápr. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Neked kell bemenni
2016. ápr. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a magyar munkaügyi központ mint olyan egész egyszerűen katasztrofális.


Szerintem el kell felejteni, állást keresni ott az internet, azon kell tapasztalatot szerezni, illetve cégeknél.

2016. ápr. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Sok helyen próbáltam már, de vagy azt mondják, hogy sajnos nem rám esett a választás, vagy még választ sem kapok. Szakma, és tapasztalat nélkül úgy látom lehetetlen.
2016. ápr. 11. 23:40
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem próbálhattad elég helyen... én 3 havonta váltottam munkahelyeket éveken keresztül, mindig volt bőven. Nem értem más miért ne találna akkor. Nekem is 10 osztályom van csak. Meg 2 okj szakma, amit sehol meg sem említek, mert semmire nem jó.
2016. ápr. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tényleg annyira jelentéktelen az okj-s szakma? Mert én is gondolkodom benne, de nem kevés pénzbe kerül.
2016. ápr. 12. 00:05
 8/14 verde ***** válasza:

Lehet interneten nyilvántartásbeli kérelmet beadni, de nem mentesít attól, hogy személyesen is bemenj. Bejelentkezel interneten, és kapsz az e-mail címedre egy időpontot mikor behívnak személyes megjelenésre, 15 napon belül. A nyilvántartásod kezdete, attól a naptól fog kezdődni mikor elektronikusan jelentkeztél.

Ingyenes tanfolyamok vannak, mivel általában intenzív tanfolyamok, keresetpótló juttatást is kaphatsz a tanfolyam időtartama alatt.

Olyan nincs, hogy csak a tanfolyamra akarsz menni, ha van munka akkor kiközvetítenek és el kell vállalnod a munkát, ha nem vállalod szankciós törlés, és csak 60 nap múlva regisztrálhatsz ismét.

2016. ápr. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha már munkanélküli vagy (ahogy sajna én is) legyen már benned annyi, hogy legalább ide bemész már csak azért is, mert kell az aláírásod és a személyed is. A bizonyítványod is kell a befejezett 10. osztályról.

Ha behívnak bármi indokkal, akkor be kell menned, különben törölnek a rendszerből és 60 napig nem is regisztrálhatsz vissza. Ha közmunkát ajánlanak el kell fogadni. A tanfolyamokra pedig neked kell jelentkezned, aztán iratnak felvételit, utána vagy felvesznek vagy nem. Mellesleg, ha már regisztráltál 3 havonta köteles vagy megjelenni a munkaügyi központban, mert a regisztrálással ezt a kötelezettséget is vállaltad.


Én a helyedben elkezdenék egy OKJ-t, mivel az első (most már 2) szakma ingyenes, nem veszíthetsz semmit. Iskolarendszerű helyre menj, hol 2-3 éves képzés van és diákot is kapsz. Viszont, ha nappali tagozaton tanulsz nem lehetsz regisztrált munkanélküli, ezt jó ha tudod.

2016. ápr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Félreértettetek. Pontosabban én nem voltam elég pontos. Szó sincs arról, hogy ne akarnák személyesen bemenni, csak érdeklődtem, hogy esetleg az interneten keresztül megoldható-e a dolog, mert úgy nem kellene utazgatni. Voltam már regisztrált munkanélküli másfél évig, de egy katonai előadáson, és egy kamionos munkán kívül mást nem ajánltak. A környékünkön igenis sok helyen megpróbáltam. Vidéki vagyok. Az összes nagyobb céghez beadtam az önéletrajzomat. Valami gyári munkára gondoltam. A Trenwaldernél is regisztrálva vagyok, de eddig még semmi. Pontosabban behívtak egy helyre. Nagyon sokan voltunk. Volt tesztírás, elbeszélgetés, de aztán nem hívtak. S mivel semmilyen szakmám nincs, semmilyen végzettségem a 10 osztályon kívül, én azt gondolom ez lehet ezért a felelős. Valamit muszáj tanulnom. Ez a 2 ingyenes szakma hogy működik egész pontosan? Hol tudom elvégezni, ingyen? A munkaügyi központ által, vagy máshol is?
2016. ápr. 12. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!