Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Amikor műszakiztatják az...

Amikor műszakiztatják az autót, minden egyes záradék kapásból bekerül a központi nyilvántartásba vagy külön az okmányirodában is be kell íratni?

Figyelt kérdés
Nem teljesen világos nekem, mert megkaptam a "Minősítő lapot" és a forgalmi engedélyt is érvényesítve, a minősítő lapon a záradékkal, na de most ez az adattartalom bekerült a központi nyilvántartásba, és ha rendőr lekérdezi, ugyanezt látja vagy még külön nekem ezt a záradékot be kell vezettetnem a forgalmiba is?

2015. szept. 8. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Neked már semmi dolgod, a vizsga (elméletileg) zárt láncú, és online történik. Mire a kinyomtatott adatlapot megkapod, már minden benne van a központi rendszerben, sőt igazából a rendszer dönti el, a bevitt adatok alapján, hogy megfelelt-e az autó a vizsgán.
2015. szept. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi csak azért kérdeztem, mert nekem van egy olyan extra, hogy "megkülönböztető jelzés használatára jogosult" bejegyzés záradék, és azért kavarodtam meg, mert tudom, hogy régebben ezt külön be kellett jegyeztetni az okmányirodában is. de ha ma már ez annyira központosított, hogy ugyanezt a rendszert kérdezi le a rendőr is, akkor oké, mert ugyan a forgalmiban nincs nyoma, de a minősítő lapon meg egyértelműen rajta van, gy feltételezhetően a rendszerben is. ezért érdekelt, mi a fene van vele, nem ám kimarad, aztán galiba lesz belőle, mert egy civil kocsi, nekem csak speckó dolgok miatt van erre engedély.
2015. szept. 9. 06:23
 3/3 A kérdező kommentje:
igazából ahogy gondolkodok, azt se tudom, ők honnan szedték az infót, mert tőlem ugyan semmit nem kérdeztek én meg nem is mondtam semmit, szal most akkor vagy eleve bent volt ez már a rendszerben vagy még a régi bejegyzést vitték be most a rendszerbe a forgalmiból. több lehetőség nem nagyon van ... oké, nekem aztán mindegy, csak legyen bent :)
2015. szept. 9. 06:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!