Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Én mint vagyonőr megállíthatok...

Én mint vagyonőr megállíthatok egy polgárőrt?

Figyelt kérdés
Pl, van egy felújítás amit én felügyelek egy strandon. A strand le van zárva. Bejöhet a polgárőr hogy körülnézzen? Vagy ez csak kamu?
2016. ápr. 13. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem. A lezárt strand nem közterület. A polgárőr pedig csak közterületen tevékenykedik.
2016. ápr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Ha a strandfenntartóval szerződtetett polgárőr akkor bemehet, ha nem akkor nem. De mivel a strandoknak a fenntartója 99%-ban az önkormányzat és az önkormányzat szerződteti a polgárőrséget is, így bemehet.
2016. ápr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A polgárőr nem hatósági szemèly, nincs joga kènye-kedve szerint èpìtèsi területekre bemászkálni, ahol ráadásul egyèb szabályok is èrvènyesek mivel balesetveszèlyes a terület.
2016. ápr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Megállíthatod.

Noha sokan már- már hivatalos személynek tekintik a polgárőröket, az igazság az, hogy semmilyen plusz jogkörük nincs egy átlag állampolgárhoz képest.

Vagyis csak azt és annyit tehetnek meg, mint bárki más.

Nem igazoltathatnak, nem mehetnek be oda, ahova más sem, nem használhatnak és nem is hordhatnak maguknál kényszerítő eszközöket (bilincs, gumibot, a jogszabályban engedélyezettől eltérő gázspray, sokkoló...).


A polgárőröket senki sem alkalmazza, az egy ingyenesen végzett önkéntes tevékenység.

A #2-es feltehetően a Közterület felügyelőkkel keveri, akiket valóban az önkormányzat alkalmaz, és akiknek már vannak hatósági jogköreik.

2016. ápr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ember,magánterületre még rendőr sem mehet be csak úgy.
2016. ápr. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És milyen szomorú, hogy valaki a munkájával kapcsolatban ilyen alap dolgokat nem tud...
2016. szept. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!