Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik utálnak a kereskedelemben...

Akik utálnak a kereskedelemben dolgozni, azok miért nem próbálnak kézzel lábbal máshova menni?

Figyelt kérdés

Olyanokat mondanak (igen személyesen is) hogy unatkozó emberek plázázgatnak vasárnap, meg neki 10 ezer nettóért kell nézni a buta ténfergők fejét , stb... Kérdem én, ha Valakinek ekkora kín az adott munka, akkor miért nem megy máshova? a legtöbb raktárban, gyárban folyamatos felvétel van. igaz műszakos munkarend, de tutira nem kell az unatkozó vásárlók fejét nézni vasárnap. Igaz nem is elég ücsörögni meg pofákat vágni a vevőre akikből élnek.


De nagyon elegem van a lusta emberek észosztásából!


A legjobb, ha közli az ember, olyan boltba nem megy be, ahol tudja, hogy így állnak a vevőkhöz, akkor meg megsértődnek, hogy de ők rendes kiszolgálást adnak, miért nem ott vásárol az ember... hah.. rendes kiszolgálás... Én így végezném a munkám éhenhalnék. Van elég bolt, ahol kedvesek, szerencsére nem mindenki ilyen.



2016. ápr. 13. 14:58
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
35%
Mert még mindig jobb egy bolt, mint egy gyár. Gyári munkánál rosszabb nincsen. Gondolom így gondolkodnak.
2016. ápr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
28%
Te mit dolgozol kérdező? Meg lehet tudni?
2016. ápr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
53%

Jó lenne ha le lehetne vezetni pár sorban majd száz év társadalmi keserűségét, de nem lehet. Ma itthon mindenki sztereotípiák alapján ítél meg másokat, viszont zokon veszi ha ugyanezt visszakapja. A saját teljesítményét mindenki az egekbe értékeli, míg másokét abszolút lenézi. Ha ez nem lenne elég akkor a politika még rátesz egy lapáttal nehogy véletlenül az emberek összefogjanak bármikor is. Ha kimegy valaki tüntetni alapvető dolgokért akkor mindenki más aki nem érintett behúzza fülét-farkát vagy még le is köpi, nehogy neki jobb legyen. Aztán amikor majd érte jönnek el, az Ő szakmáját forgatják fel akkor csodálkozik, hogy senki sem áll mellé.


Egyébként ez a vasárnapi dolog odafent lett eldöntve akkor és most is tehát teljesen céltalan ezen marni egymást.

2016. ápr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
35%

"Te mit dolgozol kérdező? Meg lehet tudni?"


Gondolom valami irodában mereszti a va*agát, de csak azért se megy heti 6 nap vásárolni, mert ő csak vasárnap ér rá. Brü-hü-hü

2016. ápr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
43%
Ha választanom kéne hogy bolti eladó legyek vagy döglött teheneket daraboljak , akkor utóbbit választanám
2016. ápr. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
76%

Talán picivel többet fizet, kevésbé monoton, és akkor már inkább nézik a "buta ténfergők" fejét vasárnaponként, mint a szalagot. Mert nem csak a kereskedelmi dolgozók dolgoznak vasárnap is! Hahaha. Csak ezt most hirtelen mind elfelejtette, mert volt egy kis szünet. De lehet pofákat vágni, meg irigykedni, mert nyilván irigykednek azokra, akiknek kijutott a hétvége mint két fix szabadnap, mert olyan munkát választottak maguknak, és úgy alakították az életüket, hogy ne kelljen olyasmit csinálniuk, amit rühellnek.

Utáljuk közösen pl a pedagógusokat, mert nem elég, hogy megvan nekik a szabad hétvége, emellett még nyáron van nagyjából két szabad hónapjuk is! Fuj te! Ettől függetlenül mondjuk én akkor se mennék tanárnak, ha fizetnének érte - normális összeget -, de azért utáljuk őket mind.

2016. ápr. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
68%
Már azért kérdeztem,hogy mit dolgozik,mert ez nem csak a kereskedelemben dolgozókra igaz. Hivatali helyeken,irodákban,Kórházban, Óvodákban,sőt iskolákban is. Minden munkahelyre érvényes ez. És legtöbbször azért,mert mindenkinek megvan a baja itt Magyarországon. CSaládi gondok,anyagi gondok. Esetleg hitelt nem tud fizetni,emiatt rossz kedve van. Sajnos az emberek többsége nem tudja a magánéletet elválasztani a munkahelytől. Ez a Magyarok 99%-ra értendő. /Már aki dolgozik/ Akik meg nem munkával,hanem seftelésből,különféle törvénytelen dolgokból szedik a pénzt,azok cicababái,és feleségei,esetleg gyermekei elvárják,hogy bemegy egy üzletbe,vagy bárhova akkor ott vigyorogjanak mint a tejbetök. Neked lenne kedved vigyorogni egy Plázában eladóként havi 80-100 ezer bérért,ha valaki bemegy egy 15 ezres farmert,vagy egy 400 ezer ft-os órát venni? Ekkora szintkülönbségeknél,és ekkora nyomorúságnál ami ma Magyarországon uralkodik,a normális munkából élő emberek zöme örül,ha a seg...én lyuk van és szelel.
2016. ápr. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
En momentan 7 napbol hetet dolgozom...
2016. ápr. 13. 15:39
 9/31 anonim válasza:
47%

Grafikus szerettem volna lenni.

Az lettem, és egy nyomdában dolgozok, egy nagy áruházlánc üzletsorán. Kereskedőként kezelnek a "kedves vásárlók". Nem ezt választottam. nem ezt, hogy napi szinten megalázzanak az újgazdag tajparasztok, mert azt hiszik magasabb rangúak nálam.

És nem, nem fogok kedvesen mosolyogni a vevőre amikor engem éppen megaláz. Viszont aki hozzám kedves, emberien viselkedik, azzal én is kedvesen viselkedem.


Szóval kedves kérdező.. Gondolkozz el te is azon, milyen pofát vágnál a kereskedők helyében, ha kénytelen lennél ez csinálni a megélhetés miatt, és lehet semmivel nem több nálad a vásárló, csak épp az ő segge alá apuci tudott tenni mondjuk egy céget.

Szívesen ajánlom a figyelmedbe egy bolti eladó véleményét is:

[link]

2016. ápr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
79%

Nekem meg azokból van nagyon elegem, akik azt hiszik, jobban belelátnak az életembe, mint én magam, és okoskodni próbálnak.

Engem pl. gyárba nem vettek fel, boltba igen. Lehet azért, mert 158cm magas vagyok és 45 kiló, és gyenge a szívem, a gyárban meg 50 kilós ládákat kellett volna pakolni, el se bírtam volna. Utálom a boltot, ahol dolgozom, mert nem vesznek emberszámba, robotnak néznek a vevők és a főnökség is, de jobb, mint pl. sz@rt és hányást takarítani egy kocsmai vécében a sok intelligens vendég után, vagy napi 10-12 órában szétégetni az ujjaimat egy hányingerszagú gyorsétteremben a forró olajjal (mindkettőt csináltam már). Minden más munkára, amire csak lehet és jobbnak ígérkezik, beadom a jelentkezést, de ez sajnos nem így megy. Eleve ha be is hívnának valahová állásinterjúra, legtöbbször akkor se jutok el rá, mert nálunk a munkahelyen nincs olyan, hogy akkorra adnak szabadnapot, amikorra kérem, és csak nagyon ritkán jön ki véletlenül úgy, hogy a szabadnapomon van az interjú. Azt nem engedhetem meg magamnak, hogy csak úgy felmondok másik álláslehetőség nélkül, mert a minimálbéremből soha nem tudtam félrerakni annyit, hogy legyen elég tartalékom akár csak egy-két hónapra is. És mint tudjuk, ma Magyarországon általában nem is egy-két hónapig tart állást találni, ha nincs olyan ismerősöd, aki tud nyalni érted a főnökénél. A munkanélküli segélyt meg akár fel is dughatom magamnak, mert a duplája se lenne elég arra, hogy egy munkanélküli személy átvészelje azt az időszakot, amíg másik állást nem talál.

2016. ápr. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!