Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Le mernétek így foglalni 1...

Le mernétek így foglalni 1 hetes nyaralást júliusra?

Figyelt kérdés

Párom most júniusban végez teljesen az egyetemmel, és el kellene kezdenie dolgozni minél hamarabb. Egyelőre nem tudom, mennyi esély van rá, hogy 1-2 hónapon belül fog munkát találni.

Viszont közben meg szeretnénk 1 hétre nyaralni is menni, amit lassan le kellene foglalni, de nem tudom, mi legyen...

Ha elkezd dolgozni, és le kell mondani a nyaralást, akkor bukjuk az előleget.

Vagy ilyen esetben, amikor lefoglalt/fizetett nyaralásunk van, elengedné vajon a munkáltató arra az 1 hétre szabira akkor is, ha frissen kezdett?


2016. ápr. 20. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hova mennétek, de vannak olyan szállások ahol nem rögtön vonják le az előleget. Nekem például már augusztusra is le van foglalva 3 éjszaka, és előtte 2 héttel lemondhatom ingyenesen (utána bukom a foglalás összegét). Nagyon sok ilyen van, szerintem simán foglalj, de úgy, hogy nézed hogy meddig lehet ingyenesen lemondani.
2016. ápr. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, azt nem irtam, hogy viszonylag sokat utazom és általában booking.com-on foglalok, ez is olyan.
2016. ápr. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy friss diplomásként/pályakezdőként nem lehet egyik napról a másikra elhelyezkedni. Persze, lehet, hogy a párodnak szerencséje lesz és azonnal tudna is kezdeni. A próbaidő alatt viszont nem jár szabadság, pláne nem nyaralásra, ezt nem szokták jó szemmel nézni, még ha előre be is jelenti.
2016. ápr. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi is booking.com-on szoktunk foglalni és olyat, ami ingyenesen lemondható.

Egyébként meg nem gondolom, hogy annyira nagy esélye lenne, hogy júniusban végez és júliusban már van is helye. Általában pár hónap a munkakeresés. Ha csak nem keresi már most.

2016. ápr. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3# Pedig próbaidő is alatt szabadságot kivenni!!

(Én voltam már, de ez mellékes)

2016. ápr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Alapból nem valószínû, hogy ilyen gyorsan munkát kapna, pl. ha multinál próbálkozik, akkor ott jellemzôen több körös interjúztatás van, ami önmagában nem egy gyors dolog.

De ha mégis hamarabb összejönne, akkor is mindenhol megkérdezik, hogy mikortól tudna kezdeni - max elmondja, hogy már le van foglalvaa nyaralás, szóval utána rögtön.

2016. ápr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!