Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi vár rám ha a főnök megfenye...

Mi vár rám ha a főnök megfenyegetett hogy a felmondási időmet "megemlegetem"? Valóban komolyan kíváncsi vagyok mi eszköze lehet egy főnöknek egy távozó dolgozó ellen!

Figyelt kérdés

Felmondtam. Közölte a főnök 30 nap felmondási idő, és MEGEMLEGETEM majd ezt a 30 napot.

Első gondolatom hogy elmegyek betegállományba aztán bekaphatja. Hiszen a betegáll is beleszámít a 30 napba és akár az egészet lehetek beteg.


De aztán kíváncsi lettem és úgy tervezem bejárok. Kíváncsi vagyok arra vajon mi eszköze lehet egy főnöknek egy távozó dolgozó csesztetésére?


mert nézzük. Amíg az embernek kell az állása el kell tűrnie bármilyen csesztetést beszólást. Szidhatja a főnök az anyját is nem szólhat vissza mert repül azt meg nem engedheti meg magának.

Megteheti hogy pénteken munkaidő vége előtt 5 perccel közli hogy túlóra megteheti hogy kivett szabi előtt 1 nappal közli hogy mégse mehetsz, megteheti hogy dilettáns baromnak, szar alaknak stb nevez.. Megteheti meg is tette mindezt! Velem is másokkal is.

De mindez addig működik míg állásban vagyok és van mit féltenek.

De ha már felmondtam van másik állás úgyis megyek akkor....??

Mit tehet? Hát ha beszól ordítva elküldöm a k***** anyjába a dolgozók előtt. Ha túlóra közlöm anyád marad. Ha dilettáns baromnak nevez kezébe nyomom a szerszámot hogy csináld akkor te....

És mit tehet: Kirúg?? nem tud már felmondtam. Hazaküld. Annál jobb annak csak örülök.


Szóval mit tehet egy főnök ha már nem féltem az állásom és nyugodtan a képébe is szarhatok?


2016. ápr. 20. 12:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Fegyelmit adhat azért, mert te visszaszólsz, szidod, vagy nem végzed el a munkát.

A következő munkádra is hatással lehet ez, ha elég nagy a befolyása.

2016. ápr. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

"Fegyelmit adhat azért"


Fegyelmit? Hát milyen magasról szarom én azt le?

Van már most is van 8 fegyelmim de nehogy azt gondold csúcstartó vagyok volt itt olyan akiknek 20 feletti volt a fegyelmik száma mikor elkente a főnök száját (szó szerint felpofozta...).

Milyen hely ez kérdezed? Vendéglátás.


Másik helyre is elér a keze? Lehet . Majd kiderül.

Állok elébe.

De nem vagyok én elég nagy ember ahhoz hogy referencia kelljen. Felszolgáló vagyok telibeszarják bárhol ki vagyok és honnan jöttem ha vállalom a napi 12 órázást szarért húgyért...

2016. ápr. 20. 12:42
 3/14 anonim ***** válasza:

Az a baj ezzel, hogy a fegyelmi mellé pénzbírságot is számolhat fel, valamilyen mondva csinált indokkal. Te meg lepereskedheted a gatyád, mire igazat ad neked a munkaügyi bíróság.

Ha ezt megtudják más helyeken, senki nem akar majd alkalmazni, mert problémás vagy.

2016. ápr. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Semmi gond akkor ott az alapterv: betegállomány 30 napig aztán bekaphatja.


Pénzbírság: de baromságot azért ne bezséljünk. Ő nem rendőr bíró nem mondhatja azt hogy fizess nekem 10.000-et mert... akármi.

alapbérből levonni (más meg úgyse kapok csak azt) nem lehet csak bírói ítélettel/hatósági határozatra.

2016. ápr. 20. 13:05
 5/14 anonim ***** válasza:

Az utolsó hónapodat lehet nem fogják kifizetni...

Meg szívathat, esetleg másokkal csesztet majd, mármint nem ő jön direktbe, hanem mást küld minden xarral...


23F

2016. ápr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"hanem mást küld minden xarral...

"


Na azt meg duplán is elküldöm az anyjába. Eleve főnöktől fogadok el utasítást mástól nem.

2016. ápr. 20. 13:47
 7/14 A kérdező kommentje:

"Az utolsó hónapodat lehet nem fogják kifizetni... "


Akkor bíróság. Szinte várom.

2016. ápr. 20. 13:48
 8/14 anonim ***** válasza:

Ne is hagyd magad, sőt ha ilyen pofátlan a főnököd, akkor én a helyedben fel is venném telefonnal, amikor kötöszködik veled, sosem lehet tudni, lehet még jó lesz az a felvétel később valamire...

Én nem tudom mit képzelnek magukról ezek a kiskirályok, azért mert valaki főnök, azért még nem kéne arcoskodnia.

Sőt még fenyegetőzik is?! Nem semmi. Ennyi erővel te is fenyegetőzhetnél, hogy vegyen vissza, hiszen ha akarod, akkor te is meg tudod őt találni a kinti életben...

2016. ápr. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"Én nem tudom mit képzelnek magukról ezek a kiskirályok"


megnyugtatlak: 10 éve vagyok a vendéglátásban minde helyen ilyenek. csak fokozatok vannak. van szar szarabb és naygon szar.

A max amiben reménykedhetek hogy egy nagyon szar helyről átkerülök egy simán szar helyre.

Arról nem is álmodok hogy jó helyre kerülök mert olyan nem létezik a mezei dolgozó számára. mondjuk ha sztárséf lennék más lenne a szitu de így mezei pincérként mi jut nekem: mélytorok.

Örülhetek ha találok helyet ahol csak simán szopni kell...

2016. ápr. 20. 16:48
 10/14 anonim ***** válasza:

Igazán sajnálom a helyzetet és kitartást kívánok!!!


Ügyvédtől jön az infó: bármilyen mondvacsinált indokkal le lehet vonni a fizetésből.


Ha úgy üvöltözöl vele, hogy más is hallja, akkor akár becsületsértés, ha egyéb dolgokat is a fejéhez vágsz, akkor jó hírnévbe gázolsz, de akár még a cég versenyképességének és hitelének a rontása is előcibálható. Hidd el, bármi. Nem vagy levédve.


Az ilyennek egyébként olaj a tűzre, ha visszaszólsz neki. Ő is várja. Ez a told-nekem-a-bevásárlókocsit hangulat, csak azt várja, mikor robbanhat. Ha lassan, kifejezetten lassan ránézel, a szemöldöködet felvonva, mintha azt se értenéd, mit beszél, és csigalassúsággal reagálnál bármire, amire utasít, na... ha ki akarod készíteni, ezzel egy ilyen embert ki lehet.

2016. ápr. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!