Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi vár rám ha a főnök megfenye...

Mi vár rám ha a főnök megfenyegetett hogy a felmondási időmet "megemlegetem"? Valóban komolyan kíváncsi vagyok mi eszköze lehet egy főnöknek egy távozó dolgozó ellen!

Figyelt kérdés

Felmondtam. Közölte a főnök 30 nap felmondási idő, és MEGEMLEGETEM majd ezt a 30 napot.

Első gondolatom hogy elmegyek betegállományba aztán bekaphatja. Hiszen a betegáll is beleszámít a 30 napba és akár az egészet lehetek beteg.


De aztán kíváncsi lettem és úgy tervezem bejárok. Kíváncsi vagyok arra vajon mi eszköze lehet egy főnöknek egy távozó dolgozó csesztetésére?


mert nézzük. Amíg az embernek kell az állása el kell tűrnie bármilyen csesztetést beszólást. Szidhatja a főnök az anyját is nem szólhat vissza mert repül azt meg nem engedheti meg magának.

Megteheti hogy pénteken munkaidő vége előtt 5 perccel közli hogy túlóra megteheti hogy kivett szabi előtt 1 nappal közli hogy mégse mehetsz, megteheti hogy dilettáns baromnak, szar alaknak stb nevez.. Megteheti meg is tette mindezt! Velem is másokkal is.

De mindez addig működik míg állásban vagyok és van mit féltenek.

De ha már felmondtam van másik állás úgyis megyek akkor....??

Mit tehet? Hát ha beszól ordítva elküldöm a k***** anyjába a dolgozók előtt. Ha túlóra közlöm anyád marad. Ha dilettáns baromnak nevez kezébe nyomom a szerszámot hogy csináld akkor te....

És mit tehet: Kirúg?? nem tud már felmondtam. Hazaküld. Annál jobb annak csak örülök.


Szóval mit tehet egy főnök ha már nem féltem az állásom és nyugodtan a képébe is szarhatok?


2016. ápr. 20. 12:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Már bocsánat, de az ügyvéd nagyon butaságokat beszélt.


Bérből kizárólag a kötelező adót, járulékot lehet levonni, valamint a fizetett bérelőleget (annak is feltételei vannak), valamint végrehajtható határozaton alapuló követelést. Ilyen a bírósági, valamint az adóhatósági letiltás.

Nem kell ehhez ügyvéd, csak el kell olvasni hozzá a törvényeket.

Még csak azt sem lehet, hogy a bank megkeresi a munkáltatót, hogy hitelt vett fel a dolgozó tőlük, nem fizette, vonják a béréből, mert ehhez a dolgozó a hitel felvételekor írásban hozzájárult. Még ezt sem lehet levonni! Tehát a banki tartozást sem! Csak akkor, ha bírósági végzés van róla, hogy vonható!


Ugyanis a dolgozó a béréről előre nem mondhat le! Ezt szó szerint kimondja a törvény.

Ha ennek ellenére a cég mégis levonja, akkor készfizető kezesként felel érte, kártérítésre kötelezhető.

2016. ápr. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

"Ügyvédtől jön az infó: bármilyen mondvacsinált indokkal le lehet vonni a fizetésből. "



Így van. Ügyvédtől jön az infó: semmiféle indokkal nem lehet levonni a fizetésből amit a főnök kitalál.

NAV, bíróság ezek határozata ítélete nyomán eszközölhető levonás és slussz.

2016. ápr. 21. 08:35
 13/14 A kérdező kommentje:

Egyébként részben okafogyott a vita, mert megkedződött a felm idő és láss csodát épp ma lebetegedtem... és sajnos épp 30 napig meg se gyógyulok.

Ennyi.

2016. ápr. 21. 08:37
 14/14 anonim ***** válasza:
:D
2016. ápr. 22. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!