Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon miért csak...

Magyarországon miért csak protekcióval lehet érvényesülni?

Figyelt kérdés
Olyat ne írjatok, hogy nincs protekció, mert van.
2016. ápr. 27. 14:01
1 2
 11/14 Dolli1993 ***** válasza:

Hát én nem tudom. Most kezdtem nemrég egy munkahelyen, ahol gyanítom, olyasmivel kerültem be. A kisfőnök korábban ugyanott kezdte a "karrierjét", ahol én (egyébként ugyanaz a cég, csak egy felsőbb, másik ágazat), így lettem a kiválasztott. Nem mondom, hogy nem örülök, sőt. Az interjún szerencsétlenkedtem. Előtte pedig meg sem tudom számolni mind a 4 végtagomon, hányat szenvedtem végig... :D

Volt évfolyamtársam pedig igazi protekciós volt többször. :D

2016. ápr. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Mert egy felelős állásba ismeretlenül ajánlás nélkül nehezen vesznek fel idegent,mert nincs bizalom feléjük. Mert még a végén jön valami önérzetes okostóni és meglátja mi folyik ezeknél a cégeknél és beperli őket..


Első körben mindig körbekérdeznek és ha van nagyjából alkalmas az ismerősi körben ,tehát van keze lába és tud oltári nagy bunkó lenni ,akkor meg is felelt.Ha kötelező ,kiírják a pályázatot ,a sok szerencsétlen meg bemegy interjúzni esély nélkül,szinte röhög rajtuk a Hr-es,aztán majdértesítjük dumával hazaküldik őket.


A nagy baj idehaza az ,hogy az ismerős -haver, akkor is előnyben van ,ha egyáltalán nem ért ahhoz amit csinálni kellene. Ezeket megteszik vezetővé aztán kicsinálja az alkalmazottakat ,zülleszti a céget ,de nem baj nem zavar senkit, a cég elbírja ideig óráig,legalábbis a főnökség megszedi magát ,aztán becsődölnek de kit érdekel a sok kirugdalt ember,az már nem az ő bajuk.

2016. ápr. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csak Magyarországra igaz. Protekcióval könnyebb. Sajnos ez van. Az ember segít annak, akit ismer remélve, hogy ebből később haszna származik.

Bosszantó dolog persze, de csak annak bosszantó, akinek nincs protekciója.

Persze azt, aki protekcióval kerül be valahova nem zavarja ez a dolog.

Köztudott, hogy az állások több, mint 50%-a ismeretségek útján kerül betöltésre.

Ezen kár keseregni, így működik a világ.

2016. ápr. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Sok helyen csak a komaság számít, nem a tényleges tudás. Az az igazság, hogy szerintem külföldön is ilyenek az emberek, nem csak idehaza (átlag emberi tulajdonság része a komaság és a protekció, úgy gondolom)
2022. febr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!