Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek van olyan Magyaror...

Szerintetek van olyan Magyarországon hogy egy ügyvezető vagy tulaj keres meg egy beosztottat hogy kapjon fizetésemelést?

Figyelt kérdés
Vagy inkább "arra várhatok", és "csak a mesében", stb.? A munkám jól végzem, egyre többet vállalok.
2016. ápr. 13. 16:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
van rá esély, de kb az országban működhet 4-5 ilyen cég a 700e-ből. A többségnek alap hogy vállalod a többletmunkát ugyanannyiért.
2016. ápr. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Erre számítottam , köszi a választ.


Munka van több is ha kell, de egy ezrest nem vágnának hozzá az emberhez.


Szóval ezért pl. kár felmondani, hogy kérem már ügyvezető vegye már észre magát, hogy túlórázom, stb, éjjel is dolgozom ha kell. Lehet fájna neki ha többet tudnék költeni. Szóval máshol is ez van ilyen téren.


Köszi mégegyszer.

2016. ápr. 13. 16:59
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk megvan erre a lehetőség: rendes multihoz méltó módon évente (sőt, most már évente kétszer) van teljesítményértékelés, aminek során a feletteseddel áttekinted az elmúlt időszakban elvégzett munkádat, megbeszélitek, mi működik jól és min kellene változtatnod és ha arra érdemesnek talál, akkor fizetésemelést kapsz, ugrasz a következő fizetési osztályba. Tehát elméletileg úgy néz ki a dolog, hogy a főnököd behív magához félévente és ha ügyes vagy, ő ajánlja fel neked az emelést, nem kell érte kuncsorognod.

Persze ez az elmélet, a gyakorlat egészen más. Sokáig nem voltak konkrét mérőszámok, szubjektív értékelésen alapult a dolog, tehát az kapott emelést, aki szimpatikus volt a főnöknek. Utána - hogy tisztább legyen a helyzet - kaptunk a nyakunkba mennyiségi és minőségi mutatókat, meghatározták, hogy mit kell elérni ahhoz, hogy az adott fizetési osztályba lépj (maradtak persze szubjektív elemek is, mert nem mindegy, hogy a jól végzett munka mellé lelkes is vagy, vagy esetleg éjjel-nappal szidod a céget). Csak azt nem mondta senki, hogy ezeket évről évre korrigálják (vagyis emelik), így hiába követed nyomon a saját munkádat, hiába vagy meggyőződve arról, hogy teljesíted az osztálylépés feltételeit, a teljesítményértékelésen meglepődve tapasztalod, hogy 10-15%-ot emeltek a normán, így már megint lecsúsztál róla.

2016. ápr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
húúú , aha köszi a választ.
2016. ápr. 13. 17:25
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak utolsó kérdésem hogy szerintetek ez így rendben van?
2016. ápr. 13. 17:27
 6/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nincs így rendben. Viszont egyre nagyobb a munkaerőhiány, úgyhogy lassan változtatniuk kell, különben nem lesz aki dolgozik nekik.


Amúgy én a próbaidőm letelte után kaptam egy kisebb emelést és azóta semmi. Már egy éve dolgozom a cégnél és nem hinném, hogy akarna emelni a főnököm..


Mondani nem fogom neki, hanem szimplán egy-két hónap múlva felmondok és továbbállok én is nyugatra. Valszeg ha beadom a felmondásomat, akkor majd szóba hozza az emelést (mert így szokott ez menni).


3: Audi? Mert ott tudom, hogy minden részlegen ez ment. Bizonyos időközönként behívták az embert és átbeszélték a dolgokat. Ha pedig minden jól ment, akkor fizuemelés és bónusz is járt. Azt viszont ott nem hallottam, hogy szívatás menne (legalábbis nálunk normálisak voltak a műszakvezetők).

2016. ápr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Utolsó: tipikus.


Látom ilyen a helyzet mindenhol.


Mikor ott dolgozol, szóba nem hozná az ügyvezető, igen, te se mondod neki, és akkor fogod magad gondolsz egyet, hopp megírod a felmondást, de akkor már késő, úgymond egy kicsit "bepöccentél".


Ja és te leszel a nyertes mert ahova mész magasabb lesz a fizetésed.

2016. ápr. 13. 21:13
 8/11 anonim ***** válasza:

Én 9 hónapja dolgozom a cégnél és 2-szer kaptam eddig fizetésemelést, egyszersem én kezdeményeztem. A fizum még mindig nem túl sok, így gondolom azt sejtik, hogy pár év tapasztalatszerzés után lepattanok, ha nem erőltetik meg magukat kicsit jobban.

Nálunk tipikusan az a helyzet, hogyha az ember felmond, akkor azonnal indokokat kérdeznek, ha a pénz közöttük szerepel, akkor a jó munkaerőt általában megpróbálják "meggyőzni" a maradásról.

2016. ápr. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azt akartad írni hogy valószínűleg lelépsz, felmondással?


Én leléptem előző helyemről.


Nyugodtam mondd meg, nem mondom el senkinek. Csak úgy kíváncsi vagyok, más is lépne le pénz miatt.

2016. ápr. 14. 21:26
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem Audi, még csak nem is az országnak az a része. Sőt, azon kevés hazai cégek egyike, ami nem beszállítója az Audinak. Előtte egy másik multinál nyomtam, ott is ugyanez a rendszer volt: félévente teljesítményértékelés, leültetek, nagyon megdicsért a felettesed, elmondta, hogy igen ügyes gyerek vagy, nagyon jól nyomod és az előző félévre meghatározott minőségi és mennyiségi kvótákat teljesítetted is, de mint azt tudod, rohamosan fejlődik a cég, ezért erre a félévre már korrigálták a kvótákat és sajnos pont lecsúsztál arról, hogy magasabb fizetési osztályba lépj. De ne csüggedj, nézd csak meg Arankát, az osztályvezető barátnőjét, látod, ha ő kategóriát tudott lépni, neked is menni fog. Igaz, hogy buta, mint a föld, érdemi munkát meg nem végez, de megvan az indoka rá, hogy miért jár neki a fizetésemelés. Vagy nézd meg Zolit, a droidot, akinek a munkaideje ugyan 8-tól délután 4-ig tartana, de már reggel 7-kor benn van és ha kell, este 7-ig marad, hétvégén is bejön és otthonról is dolgozik. Itt van előtted, mint példa, ilyen kemény munkával te is kategóriát léphetsz. Na, jó, tudjuk: Zoli 35 évesen a szüleinél lakik, reggel anyuka keni neki a vajaskenyeret, hogy legyen mit ennie a kisfiának a munkába', este hazaér és beesik az ágyba, főzni-mosni-takarítani nem kell, család nincs, barátok nincsenek, egyebe sincs, mint a munkája. De hozzá igazítják a kvótát, mer' ha ő meg tudja csinálni, akkor bárki.

Gyanúsan hasonló a két cég rendszere, szerintem ugyanott tanulhattak a cégvezetők.

2016. ápr. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!