Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti váltanátok munkahelyet a...

Ti váltanátok munkahelyet a helyemben?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve dolgozok a mostani melóhelyemen, de nagyon nem érzem itt jól magam. Senkivel se jövök ki, még beszélgetni se tudok a kollégáimmal. Iszonyatosan kétszínű, furkáló és rosszindulatú emberek, akik irigykednek mindenkire, aki fiatalabb vagy többet keres, vagy tudja a feladatát és még dolgozik is...

Szakmailag a főnököm elismer, ő szeretné ha új dolgokba belelátnék, és képzésekre is beirat, csak hát a csapat többi része szar arc, és ezért nem szívesen járok be dolgozni. Őket mondjuk nem tolják előre szakmai szempontból pl. képzések, új feladatok.


Lenne most egy lehetőség, kb ugyanannyi fizuért, a távolság egy kicsit nagyobb, de nem sokkal. Ti váltanátok munkahelyet? Vagy szerintetek maradjak, mert más irodai munkában is esélyes, hogy találok ilyen jellemtelen szar csapatot, mint a mostani?


2016. ápr. 30. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy a másik helyen jobb lesz a közösség. Akkor érné meg váltani, ha legalább a fizetés/távolság/munkaidő/akármi jobb lenne. Mert ez így lutri és a távolság még rosszabb is.
2016. ápr. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kideríteni, milyen a közösség az új helyen, és csak utána dönts. Amúgy egyáltalán nem biztos, hogy az a bajuk veled, hoghy jobb vagy náluk, lehet valami teljesen triviális és könnyen kivédhető dologgal irritálod őket. Nem mondom, hogy nem így van, de eléggé úgy hangzik az elméleted a kollégáidról, mintha ilyen tipikus önvédő, önigazoló mechanizmus lenne mögötte.
2016. ápr. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én volt munkahelyemen is ilyenek voltak a kollégáim. Undorító stílusban beszéltek állandóan arról,aki épp nem volt az irodában, folyamatos beszólogatások a másiknak,stb. Én otthagytam ezt a helyet(persze nem ez volt a fő ok,hanem más is) és azóta 1000* jobban érzem magam.
2016. ápr. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltatok.

Sokat gondolkoztam, hogy miért van ez az utálat, de sajnos csak ezeket találtam logikus elfogadható indoknak. Amióta itt vagyok próbáltam/próbálok kedves lenni mindenkivel és beszélgetést kezdeményezni, de nem sok sikerrel. Már a legegyszerűbb témáról se lehet beszélgetni Pl. kajálás, mert ott is a beszélgetés végén pár mondat után a kollégám kihozza például, hogy én azt gondolom, hogy minden étteremben romlott étel van, vagy akármi más. (ami ügye elképesztő nagy baromság, és nyilvánvalóan nem gondolok ilyet, de a lényeg, hogy rosszul jöjjek ki a haverkodásból, és én legyek a szar ember).


Én pl. mindig megkérdezem, ha kimegyek kajálni, hogy hozzak- e valamit a többieknek, ez visszafele soha nem működik, mások nem kérdezik meg. Ugyanígy az alap dolgokkal például nekem nem mondják, hogy jó étvágyat, vagy hogy telt a hétvége, holott én mindig megkérdeztem.


Soha nem voltam senkivel se lekezelő vagy beképzelt stílusom se volt, és nem vagyok nyalós sem a vezetőség felé.


Egyedül a szakmai dolgokban és a fizetésben látom az irigykedést. Pl. amikor kaptam jutalmat, az egyik kollégám egy hónapig nem szólt hozzám.

Illetve van olyan ember, akinél több mint kétszer annyit keresek, csak kb fele annyi idős vagyok. (Ezt nem felvágásból mondtam)...

Szakmailag egy hónap után komolyabb feladatot kaptam, mint más 4 év után. Nem kértem a feladatot, hanem kaptam....

2016. ápr. 30. 17:11
 5/11 A kérdező kommentje:
A másik amit még lehagytam, hogy állandóan csak a gusztustalan témákról megy a beszélgetés köztük, amikhez ugye nem tudok mit mondani. Azt vettem észre, hogy valakit mindig utálni kell és ki kell beszélni, mert ez tartja össze a csapatot (azaz, hogy valakit utáljunk lehülyézzünk lebu.izzunk). Én ebben pedig nem veszek részt.
2016. ápr. 30. 17:14
 6/11 A kérdező kommentje:
Szóval így nagyjából ezek alapján ti mit tanácsolnátok? Minden választ előre is köszönök.:)
2016. ápr. 30. 17:18
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezek alapján azt mondom tuti jobb lesz máshol.
2016. ápr. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

MÉg azt felejtettem leírni, hogy annyira rossz a csapat, hogy úgy tűnik nekem, hogy páran már szinte megsértődnek, ha hozzájuk szólok. Egy-némelyik akkora pöc.s, hogy simán elüldögél úgy hogy egész nap nem szól senkihez... Hozzám is csak akkor szólnak, ha én kérdezek. Ez normális vagy másnál is volt ilyen?


Viszont ennyi rossz után félek, hogy a másik melóhelyen se lenne jobb, csak ott még próbaidős is lennék, ami után simán megszüntethetik a munkaviszonyomat.

2016. ápr. 30. 17:41
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig minden munkahelyemen ilyenek voltak a kollégák, szóval saját tapasztalatra alapozva én azt mondanám, hogy csak e miatt ne válts, mert valószínűleg a másik helyen is ilyenek lesznek. De persze a te döntésed.
2016. ápr. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért az nem igaz, hogy minden munkahely ilyen. Nekem az utolsó munkahelyem volt ilyen. Előtte lévő helyen kifejezetten imádtam dolgozni az ott lévő kollégák miatt is,nagyon jó csapat volt,rengeteget röhögtünk,sok mindenkivel még ma is találkozok(pedig már évek óta nem dolgozunk ott), az 1.munkahelyemen meg volt ilyen is meg olyan is,de az hogy van 1-2 rosszindulatú ember az nem egyenlő azzal,ha szinte mindenki az:) Te érzed,mennyire visel meg. Én az ilyen dolgokat nem tudom lenyelni,eltűrni, de van aki könnyen túllép ezen.
2016. ápr. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!