Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van itt olyan aki megbánta,...

Van itt olyan aki megbánta, hogy azt a bizonyos pályát választotta? Továbbá, ha újból kezdhetnétek milyen pályára mennétek?

Figyelt kérdés

Nektek mik a fontossági sorrendek?


-Szereted a munkád

-sok pénzt csinálsz

-sok szabadidőd van


2016. máj. 2. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Én megbántam, hogy jogásznak tanultam. Mondom ezt 43 sikertelen állásinterjú után.
2016. máj. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Huszonéves nő vagyok, közgazdászként végeztem. Megbántam, hogy arra a szakra mentem, amire, mivel a bérek nagyon alacsonyak a szakmában, nyelvismeretnél nem sok választás van (én pl a spanyolt imádom, de mindenhol csak az angol kell nekik, néha a német), a munkakörülmények rugalmatlanok, ahogy a legtöbb helyen a vezetés is. Tehát alacsony bér, rugalmatlan beosztás, rugalmatlan főnökök, csak a telefonkapkodás meg az idegőrlés egész nap.

Ha újból kezdhetném, vagy műszaki pályára mennék mérnöknek, vagy informatikai területre programozónak vagy mobil fejlesztőnek. Azzal az erős matekkal, ami nekem volt a gimi végén, el tudtam volna végezni egy gazdaságinál jóval erősebb, reál szakot is. De az államilag támogatott félévek elúsztak, pénzem és időm pedig már nincs munka mellett mást tanulni. És bevallom, már motivációm sem nagyon van.


Fontossági sorrend:

1. sok szabadidő

2. sok pénz

3. szeressem a munkám (ez utóbbi nem olyan fontos számomra, mivel bármit is kellene kötelező jelleggel, heti 40-50 órában végeznem, egy idő után bármit megutálnék).

2016. máj. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom :( egy ideig én is gazdasági pályán gondolkoztam, azóta a jogon is gondolkodtam, de az nagyon száraz anyagnak tűnik, és most elkezdtem programozni tanulni otthon, de egy kicsit unalmas lett 3-40 óra után.


Nagyon köszönöm a válaszokat:)

2016. máj. 2. 18:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát én teljesen megbántam, hogy kertészként végeztem. Ezt tanultam szakközépben és mellé elvégeztem a Kertészeti Egyetemet. Sokan mondják, "milyen szép szakma". Szépnek szép, csak éhen lehet halni belőle. Nem keresnek sehova ilyen végzettségű embert, saját céghez pedig sok tőke és biztos piac kell, de a külföldi áruval nem lehet versenyezni árban.


Nem is tudom, hogy mit választanék,de a sorrend a következő az lenne, ami a kiírásban szerepel.

2016. máj. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!