Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyemen sokszor...

A munkahelyemen sokszor butának és tájékozatlannak érzem magam mert kiszorulok bizonyos beszélgetésekből. Érdemes a témáknak utánaolvasnom vagy inkább csak maradjak csendben?

Figyelt kérdés

Kajaszünetben általában nagy beszélgetések vannak a férfiak között politikáról meg mindenféle olyan dologról ami nem tartozik az érdeklődési köreim közé. Kb. nagyrészt semmihez sem tudok hozzászólni és elég gyakran kell azt mondanom, hogy én nem értek hozzá, nem az én világom stb. Ez kezd kellemetlen és zavaró lenni mert a feletteseim is ilyenkor jelen vannak, és nem akarom, hogy kukának tartsanak, mert ami érdekel azzal igen is sokat foglalkozok, de nem tudom ott megcsillogtatni, mert már kitapasztaltam, hogy senki sincs otthon a témában én meg úgy nem akarom erre felé vinni a témát kajálás közben, hogy előadás szerű legyen... ez nem az én világom.

Tudom, kicsit túlkomplikálásnak tűnik, de nem az mert látom, hogy a közös téma mennyire közelebb hozza a munkatársakat egymáshoz és a főnökökhöz én meg kiszorulok. Ti mit tennétek ?


2015. febr. 28. 01:41
 1/2 anonim ***** válasza:

amit írsz az a megfelelési kényszerből táplálkozik de egy hasznosabbik forma mondhatni.

de ebben az esetben a keret megfordítása sokkal dominánsabb tett,mint az alkalmazkodás.

vagyis a saját témád érdeklődésed-hacsak nem valami infantilis dolog az-iránt kelted fel az érdeklődését a többieknek és abban nyilvánulsz meg.

én a téma ellopásának nevezem,de lehet nevezni kontroll elvételnek is.

ezért van az,hogy az én környezetemben arról folyik a beszélgetés ami engem érdekel.

2015. febr. 28. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Persze, amit az elöző ír az nem olyan könnyű.

Egyelőre maradj csöndben, de kezdj el olvasni, tájékzódni a témában. Majd ha már tudod miről van szó beszállhatsz. Ha a feletteseid is ott vannak, akkor meg pláne. Később amikor már "tagja vagy" a falkának, akkor tudod elterelni a szót.

2015. febr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!