Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti elmennétek mekizni vagy...

Ti elmennétek mekizni vagy gyárba csak hogy elmondhassátok, hogy nem közmunkások vagytok?

Figyelt kérdés

Jelenleg közmunkán dolgozom a helyi iskolában a titkárságon. 66ezer Ft-ot kapok kézbe. Ez ugye egy műszak, 8-tól 16-ig, szabad hétvégékkel. 3 percre lakom az iskolától.


A Mekiben 3 műszakra fizettek volna 70ezer Ft-ot, össze-vissza lett volna a szabadnap plusz sokszor kellett volna túlórázni, amit nem fizettek volna ki. Utazni kellett volna 30 km-t.


Gyárban 3 műszakra fizettek volna 80ezret. Szintén utazni kell 30 km-t, a vonatbérlet egy részét fizeti a munkáltató, de a város szélén van a gyár, ezért buszbérletet is venni kellene, amit már nem fizetnek, így a 80-ból lejön majdnem 10000 a vonattal együtt.


Rengeteg más helyre beadtam a jelentkezésemet, egyedül a Mekibe meg a gyárba vettek volna fel, mert pályakezdő vagyok, nincs tapasztalatom.



2016. máj. 2. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Én a helyedben elmennék dolgozni akár a mekibe is (munka nem szégyen soha), közben éjjel-nappal a németet magolnám és kimennék külföldre.

Nehéz az élet ott is, nincs kolbászból a kerítés, de nem egy olyan volt barátom van, aki nem tanult tovább, csak egy pucér nyelvtudása volt, viszont nem volt büdös számára a munka, és jobban él kint diploma nélkül, mint én itthon diplomával.

2016. máj. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Alain Delon ***** válasza:
Szerintem jobban jársz így, ahogy vagy. Meg ha egy kicsit utánajársz, biztos találsz mellé egy ki mellékest, keresetkiegészítésnek.
2016. máj. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tervben van külföld, de az se megy egyik napról a másikra.
2016. máj. 2. 19:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért a gyárban a 3 műszakra kapsz pótlékokat meg utalványt, meg minden vacakot, az 100fölött szokott lenni a végére. Sok gyárban dolgoztam már, 110ezer volt az átlag + erzsébet utalvány +szép kártya. Mekiben nem tudom hogy megy... Közmunkával nincs gond, de 66ezerért én nem dolgoznék. Annyit kapok azért is ha havonta eladok pár külföldről rendelt cipőt/ruhát.
2016. máj. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos pótlékokkal együtt jár ennyi pénz. Nem tudom te merre laksz, de itt sajnos ennyi.
2016. máj. 2. 20:12
 6/7 Csabeszmester ***** válasza:
100%
Engem is érdekelne hol és milyen pozícióban lehetne gyárakban nettó 100+-os fizukat kapni. Itt Szolnok megyében 3 műszakra a 80 nettó megállítja a történetet....a kajajegy meg ilyen-olyan pótlékok meg mese a holdon,szépen hangzó üres ígéretek. Ahol legutóbb melóztam ott is ígértek fűt-fát aztán mikor megkaptuk a fizut és közölték hogy kajajegy az nem jár mert "darabhónap",noha 5 munkanap hiányzott mindössze. A következő hónapban meg mindenkinek fegyelmit írtak ilyen-olyan indokkal és így megint megmaradt nekik 30-40 ember kajajegye. Lehet másnak nem számít de nekem az a 7 ezer is számít,hjaaa meg 6000 forint szintén mínuszba minden hónapban mert a helyijáratot nem téríti. :( Túlórával együtt lett 3 műszakra nettó 82 ezer-6 ezer= 76 ezer...amiért napi 2-2 órát buszoztam. Annyit helyben is megkerestem anno 2 műszakkal. Vicc ez az egész ami itt megy ebben a megyében!!
2016. máj. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szerintem tanulj nyelvet a kozmunka mellett.

Utolsó: napi 4 órát utaztál ennyi pénzért?

2016. máj. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!