Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol tudok bejelentést tenni a...

Hol tudok bejelentést tenni a közmunkások viselkedésére?

Figyelt kérdés

Pár hete új környékre költöztem, ahol rendszeresen látok közmunkásokat. Reggel, amikor elmegyek a boltba (vagy napközben bárhová), mindig ugyanazon a padon ülnek, beszélgetnek, cigiznek stb. Egyesek mellett még sörös doboz és boros üveg is hever, mintha otthon lennének.

A szemét meg a csikkek ugyanott vannak elszórva mindig az utcán, pedig feltételezem, hogy a dolgukhoz tartozna ezek eltávolítása is (néha... esetleg). Az ajtót nem ez tette be, hanem az, hogy a parasztja feláll, részegen a falhoz dülöngél és konkrétan az ablakom alá vizelt, miközben csodásan letaposta azokat a virágokat, amiket a házban élő egyik néni gondoz a virágágyásban.

Nagyon felhúztam magam rajta. Amikor pedig kérdőre vontam, az arcomba vágta, hogy ő rohadtul nem fog ennyi pénzért dolgozni.

Én megértem, hogy kevés pénzt kapnak, de azt is az én adómból. Emellett én is és még rengeteg ember, elég sokat dolgozik 57 ezerért (vagy mennyit keresnek), tisztességes, becsületes munkával. Ez felháborító.

A kérdésem az, hogy hol tudnám ezt jelenteni? Melyik szervnél kell panaszt tennem ez ügyben?


2016. márc. 29. 20:05
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
67%
Hivatal. Amúgy van a hivatalba erre külön valami osztály, meg nekik főnökük. Bemész hivatalba és elmondod bánatod és biztos útbaigazítást kapsz.
2016. márc. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
19%

Magadat jelentsd fel ,inkább arra buzditanád őket hogy közös erővel lépjenek fel tüntesenek hogy hideg vizre nem elég nekik a fizetés

ha bele gondolsz a napi betevőjük többe kerül a 20 napra elosztva mint amennyit keresnek !!

tehát kölcsön kell kérni nekik ismerösőktől barátoktól a napi élelemre amit visznek a melóba ,hgy aztán egyben amit megkapnak fizut oda adják tartozásban ,

Nem kell észre venni őket úgyan azt csinálják mint az állam bácsi elhenyélik az időt


ahogy észre vettem te is azok közé tartozol hogy nekem szar akkor rúgjunk még bele abba akinek még szarabb ,,,addig sem a saját nyomoroddal kell foglalkozni !!

Szánalom vagy !!

2016. márc. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
23%
Uncsi lehet az életed ha ezt megfigyeled ,szerinted mások ezt nem látják ? de igen csak igazat adnak nekik szégyeld magad nagyon buta lehetsz
2016. márc. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, de más megdolgozik ötvenakárhányezer forintért is. Sokkal jobban, mint ők, akik gyakorlatilag leisszák magukat az utcán, közszeméremsértést követnek el és még ezért fizetik őket, a mi adónkból.

Azért látom őket egyébként, mert itthon dolgozom, ha kinézek az ablakon (amit remélem, hogy még megengedtek), látom őket és azért észreveszem, hogyha valaki idejön levizelni a falat.

Szeretném, ha lezárnánk a személyeskedést egymás intelligencia-szintjéről.

2016. márc. 29. 20:20
 5/47 anonim ***** válasza:
0%

Ezek szánalmas, szerencsétlen lények, nem kell őket bántani és nem kell elvárni tőlük, hogy emberként viselkedjenek.

Semmiféle munkára sem alkalmasak, egy kevésbé jóléti allamban már hajléktalanként tengődnének. Nem képesek dolgozni, gondolkodni, érezni, hisz már teljesen leépitették magukat. Elég szenvedés nekik az élet.

Ezeket szánni kell, nem bántani. Adj nekik egy üveg bort, hagy legyen legalább egy boldog pillanatuk. :)

2016. márc. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
35%
"a mi adónkból" - nem a ti adótokból - ők is adóznak, hogy te otthon bámulj ki az ablakon egész nap
2016. márc. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
19%
mivan?megszűnt az ávó?!
2016. márc. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
88%

A közmunkások között is van kulturált, normálisan, becsülettel dolgozó.

Sajnálatos, hogy a kérdező, ilyenekkel találkozik. Magam sem vagyok az árulkodás híve, de azért azt szögezzük már le, hogy akármennyit is keresnek azt a pénzt munkáért kapják. Ha nem tetszik, nem kell elvállalni, akkor még ennyi sem lesz. Más munkakörökben is van pofátlanul alacsony fizetés, mégis dolgozni kell érte, becsülettel!

2016. márc. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
83%
Attól,hogy éhbérért dolgozik,nem kell parasztnak is lennie. De persze,jó magyar hozzáállás,nem kell azért a pénzért semmit csinálni, kapja meg csak úgy segély címen,sőt köszönetképpen még hugyozzoni is körbe. Sajnálom,hogy nincs jobb munkalehetőség nekik, de ha ennyire csóri,akkor ne alkoholra költse és még károsítson is meg másokat. Szerintem jogos felháborodása a kérdezőnek, ha csak a sörözgetés lenne,akkor ő sem pattogna. Az önkormányzatnál lehet jelezni.
2016. márc. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
9%
Ennyi erővel a kutyától meg várjátok el, hogy két lábon járjon és tudja kezelni a tévét...
2016. márc. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!