Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek, ha főnökötök...

Mit tennétek, ha főnökötök képtelenségeket várna el tőletek (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Nehéz feladatokat ad, de támogatást (pl. időt, embert stb.) hiányosan. Te igyekszel a rossz körülmények ellenére is helytállni. Persze hibázol néha, amit ő dühöngve kér rajtad számon. A magyarázataidat kifogásnak bélyegzi meg, a megoldásra javasolt ötleteidet haraggal fogadja. Azt mondja, ő megad mindent, tehát ha baj van, az egyedül a te hibád. Dolgozz keményebben. Megvádol, hogy lusta vagy, és arra célozgat, ha így folytatod, rossz vége lesz.

A munka egyébként jó, leszámítva a főnököt.



2016. máj. 17. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Mondanám neki, hogy cseréljünk egy napra. Ma én növesztem a seggem a székben, te pedig végzed a feladatot, amit nekem kéne lehetetlen körülmények között. Másnap egyből jó lenne. Ha meg nem vállalja be, akkor lekönyvelem, hogy igazam van és megmondom neki, hogy ok nélkül engem ne baszogasson, mert kiszedem az álkapcsát és viszont látásra. Az igazságtalanságot utálom.
2016. máj. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Felmondanék.
2016. máj. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
megmondanám neki, ha ügyesebb és jobban tudja, akkor csinálja. én meg leülnék a sarokba, vagy kimennék kávézni egy 3-4 órára.
2016. máj. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tedd az ellenkezőjét, dolgozz lazábban, nyugodtabban, ne stresszelj. Ha meg tényleg kirúg akkor jobban is jársz egy másik melóhellyel.
2016. máj. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#1 :D Nagyon kivagy, hasonló "jó" tapasztalaid vannak?

#2-4 Köszönöm a jó tanácsot! Én is ezen agyalok, hogy ugyan, mi veszteni valóm van. Nem jó ebben a stresszben élni. De vmiért mégis tartok attól, hogy megbánnám, ha lelépnék.

#3 Ez a kávézgatás tipp nagyon adja! :D

2016. máj. 17. 12:58
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Voltam ilyen helyzetben. Amikor szembesítettem azzal, hogy nem adottak a munkavégzéshez szükséges feltételek, fenyegetőzni kezdett. Én meg felmondtam. A végén még ő jött könyörögni, hogy "ő nem úgy gondolta", de addigra már döntöttem. Sok mindet eltűrök, tárgyalóképes ember vagyok, szeretem mindenből a legjobbat kihozni, de hülyének senki nem nézhet.
2016. máj. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez megerősít az elhatározásomban.
2016. máj. 17. 13:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Határozottnak kell lenni. Sajnos vannak olyan főnökök, akik azon élik ki a komplexusaikat, hogy megnyomorítják az alkalmazottaik életét.

Az én főnököm nem ilyen durva, de ha ad egy feladatot, akkor én zsigerből rávágom, hogy milyen nehézségek vannak ebben és rákérdezek a részletekre, hogy szerinte hogyan oldjam meg ezeket. Na ő ezt úgy érzékeli, mintha mindig kiakarnék bújni a feladat alól.

Engem nem érdekel. Csinálom ahogy tudom, aztán ismét elmondom neki a hiányosságokat. Erőlködök vele és ahogy közeledünk a határidőhöz, úgy hajlandó meghallgatni és észrevenni, hogy tényleg nem olyan egyszerű ez, mint ahogy azt ő kitalálta. Persze sosem ismerné be. :)


Összességében kiállnék magamért, ahogy teszem is és megmondanám, hogy ami nem megy, az nem megy. Szitkozódhat ilyenekkel, amiket leírtál, mivel tudom hogy nem igaz, ezért nem venném magamra. Ha túl sokáig idegesítene baromságokkal, akkor felmondanék és kész... Keressen más palimadarat.

2016. máj. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!