Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért jó egy műszaki cikkekkel...

Miért jó egy műszaki cikkekkel kereskedő cégnek, hogy a legkisebb beosztott kereskedő fizetését teszi forgalomérdekelt jutalékos rendszerbe, a közép- és csúcsvezetők pedig nem forgalomérdekeltek, hanem fix fizetésük van?

Figyelt kérdés

Konkrétan az Euronics műszaki áruházra gondolok, amely tudtommal magyar cég.

A dolgozók az ajtóban ácsingóznak, hogy ráugorjanak a vevőkre és rátukmáljanak valamit. A boltban rendetlenség, zsúfoltság, fejetlenség, hiszen mindenki az ajtóban áll egész nap, mondhatni nem dolgoznak, háttérmunkát nem szeretnek végezni, egymásra mutogatnak, ha arra kerül sor, hiszen az eladás után kapják a fizetésüket.


2016. máj. 19. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért jó egy államnak, hogy a fejesek milliókat keresnek a munkások meg 70 ezret, ha szerencséjük van?

El van szva az egész világ, és nem csak Magyarországon.

2016. máj. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pl. a Media Markt-ban nincsen ilyen forgalomérdekeltség az egyszerű eladóknak, és szerintem ez a német cég mégis sikeresebb és eredményesebb, mint az Euronics. Jobb akcióik, jobb reklámújságjaik vannak, sokkal áttekinthetőbb, rendezettebb, átgondoltabb az egész üzlet. Nem az egyszeri kisemberek marakodására építi az üzletpolitikáját.
2016. máj. 19. 11:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Tévedsz.

Az Euronics csak annyira magyar cég, mint a McDonald's.

[link]


Ettől függetlenül én is megfordultam már néhány Euronics üzletben, de soha sem tapasztaltam olyasmiket, mint amiket te leírtál.


De, ha igaz is amit írsz, akkor is van benne logika.

Nyilván azt lehet forgalomarányos jutalékkal érdekeltté tenni, aki a vevőkkel közvetlenül találkozik.

Egy fuvarozó cégnél sem a középvezetőt motiválják üzemanyagmegtakarítási-bónusszal, hanem az a sofőrt, aki a gázpedált nyomja.

2016. máj. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Magyarországon a Vöröskő Kft a tulajdonosa az Euronics áruházaknak, ami Veszprémben székel.

Ha vásárolsz valamit az Euronicsban az eladó kódjára is szükség van. Ez után kapják a fizetésüket. Sőt a hitelekre is tervük van, amit teljesíteniük kell, akkor is rá kell beszélnie a hitelre, ha a vevőnek rendelkezésére áll az összeg. A pluszgaranciára is tervük van, amit teljesíteni kell, arra is rá kell beszélni a vevőt, mert fizetéslevonás lesz a büntetés, ha nem teljesítik a tervet.

Szerintem a vásárlókat főleg az ár-érték arány érdekli, azon egy egyszerű eladó nem tud változtatni. Jobb marketinggel, jobb akciókkal tudnának forgalmat emelni, ezt csak felülről tudnák irányítani.

2016. máj. 19. 12:20
 5/10 anonim ***** válasza:

"Magyarországon a Vöröskő Kft a tulajdonosa az Euronics áruházaknak, ami Veszprémben székel. "

Tudom.

De ettől még nem magyar cég, hanem egy nemzetközi franchise tagja, amelynek "anyacéhe" angol ( ha jól tudom).

Mint ahogy nem magyar a McDonald"s sem, vagy mondjuk az OMW sem - függetlenül attól, hogy az egyes üzleteket magyar vállalkozások üzemeltetik.


Azt elhiszem, hogy terveik vannak, és hogy érdekeltek az eladásban - de ebben semmi kivetnivalót nem találok. Azt az erőszakos tolakodást pedig még nem tapasztaltam egyik üzletükben sem.

2016. máj. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100 %-ban magyar tulajdonú a Vöröskő és csak a nevét használhatja az Euronics-nak.
2016. máj. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
"A nemzetközi beszerzési társuláshoz történt csatlakozással együtt a Vöröskő Kft. továbbra is magyar tulajdonban maradt."
2016. máj. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is mindig azt látom, hogy az ajtó környékén lebzselnek az eladók. Gondolom, rákényszerülnek, hogy így tegyenek.
2016. máj. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"100 %-ban magyar tulajdonú a Vöröskő és csak a nevét használhatja az Euronics-nak."

Ne értetlenkedjetek már!


Persze, hogy a Vöröskő 100%-ban magyar, de a Vöröskő nem egyenlő az Euronicsal!

Az angol cég egyik itthoni franchise-partnere, akinek még azt is anyacég szabja meg, hogy rendezze el az árút a polcokon, milyen áron adja azokat, mi legyen a szórólapokon, milyen akciókat tartson.


Menj el egy OMW-kútra tankolni, a számlán nagy valószínűséggel egy 100%-ban magyar cég fog szerepelni, mint üzemeltető és tulajdonos - de ettől még az OMW nem magyar!

2016. máj. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én jobban szeretek olyan üzletben vásárolni, ahol nagyobb a rend, a reklámújságuk is világosabb, az akciók is csábítóbbak, és ha bemegyek, nyugodtan megnézhetek mindent, akár meg is foghatom, mert vannak erre a célra kiállított darabok, és nem kell attól tartanom, hogy egy szerencsétlen, éhező eladó rámveti magát. Akkor úgy érzem, hogy nem a termék miatt vásárolok, mert az annyira megnyerte a tetszésemet, akár az árával, akár a tudásával, hanem azért, hogy az eladó enni tudjon adni a családjának, vagy ki tudja fizetni a számláit. Akkor inkább ilyen jótékonysági cselekedetnek érzem a vásárlást, és kicsit átverve érzem magam.
2016. máj. 19. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!