Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A vagyonvédelem mely területén...

A vagyonvédelem mely területén dolgozol/dolgoztál már?

Figyelt kérdés

A vagyonvédelem elég összetett munkakör, több területen is lehetőség van az elhelyezkedésre.

Kezdőként kíváncsi lennék rá, hogy mely lehetőségeket ajánlanátok, és melyeket nem. Néhány példa hirtelenjében:

Van lehetőség boltban, portán, telephelyen, bankban, áruházba és építkezéseken is dolgozni. Ezen kívül olvastam, hogy sportrendezvényeken, fesztiválokon, értékszállításban is lehet tevékenykedni.(biztos kihagytam párat, ahova még lehetőség van jelentkezni)

Pro és kontra érveket olvasnék, lehetőleg olyanoktól, akiknek van is tapasztalatuk.



2016. máj. 21. 07:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyári portán voltam fegyver nélküli biztonsági őr. Akkor még tanfolyam sem kellett hozzá. Tús sokat jöttek-mentek ki és be a dolgozók és sok dolgozó volt. Ezért az éjszakákat jobban szerettem, meg azt ha helyettesítettem olyan kollégát aki egy üres gyárépületet őrzött. Na az nyugis hely volt. Nem szeretem amúgy sem az olyan környezetet amikor nagy tömegben mindenki ész nélkül rohangál mint ha nem tudná mit veszítettek el de azért keresik. Falun vagy tanyán ma is el tudnám képzelni a vagyonőrzést. Egyrészt falun nőttem fel, meg aztán falun általában nem rohangálnak az emberek mert megvan a fő életterük a természet esetleg az önellátás, így nincs miért értelmetlenül futkosniuk. Termőterület vagy erdő őrzését is el tudnám képzelni.

De például drogtól vagy alkoholtól bűzlő rendezvényeken, ahol annyi fő esik egy négyzetméterre hogy az már bizarr, na az kizárt, talán még nyugati bérért sem igazán. Ahogy forgalmas bevásárlóközpontokban sem. Ahol nagy a tömeg, ráadásul idegbajosan mindegyik futkos és azt sem tudják hova, ott még a sima ott tartózkodás is borzasztó.

Szóval jó a vagyonőri állás, de nem mindegy hogy hol.

2016. máj. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Telephelyőrzés vagy irodaház a legjobb. A legfontosabb tényezők: ne legyen brutálisan nagy járműforgalom (például Alsónémedi, Penny depó), legyen kamera rendszer (ne járőrözgetni kelljen), legyen társad, 24/48-as beosztásban legyél, legyél bejelentve legalább 8 órára, adjanak legalább 500/óra nettót és lehessen legalább 2-3 órát aludni. (részben ezért jó ha nem egyedül vagy, egyik alszik, másik figyel). Ja és ne legyen bekamerázva a szolgálati helység. Kb ennyi.

24/48-ban ha pl meg akarod nézni hogy két hónap múlva xy napon fogsz-e dolgozni, meg tudod tenni. Nem 20-22 napot dolgozol mint pl bankban, üzletben vagy értékszállítóként, hanem 10-et. Ezért nem is ajánlom a fentebb felsorolt 3 munkakört. Na meg azért sem mert mind állós vagy rohangálós munka. A telephely/irodaház ebből a szempontból is jobb. Ott ha kedved tartja ülsz, ha kedved tartja állsz. Banknál kint kell állni a legtöbb helyen (errefelé legalábbis), üzletben kint kell állni, pénzszállítóknál meg rázkódik az autó, nem állhatsz fel nyújtózni akkor amikor akarsz, ha te vagy a kísérő akkor cipekedned is kell. Elég sokat méghozzá.

2016. máj. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én 4 évig csináltam 1 éve hagytam abba!

Amit kerülnék a helyedben azok a bevásárló központok

,üzletek és hasonló helyek!

Nem akarok regényt írni ezért csak bemásolok pár cikket mire számíthatsz!(ezeket én is tapasztaltam)

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2016. máj. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem dolgoztam konkrétan vagyonőrként, de fiatalkoromban szombat éjszakánként egy exkluzív bárnak voltam a "kidobóembere".
2016. máj. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2016. máj. 23. 12:39
 6/7 anonim válasza:
0%
Hello. Nos én 2011 óta vagyok a vagyonőr szakmában. Nekem alapvetően nem rosszak a tapasztalatim pedig egy barkács áruházban kezdtem, ami fárasztó ugyan de hozzá lehet szokni,főleg ha jó a csapat.Meg hát jobb mint kint dolgozni a szabadban. Most már egyre több cég kezd normálisan állni a dolgozókhoz. Pl. pároméknál (áruház) adnak utazási hozzájárulást,meg a vidékieknek szállást, az órabér náluk 570- 700 Ft között van.Viszont ahol én vagyok (egy másik cégnél) irodaházba, itt 450-500 az órabér, de sokszor cseszegetik az embert, és persze semmi jutalék nincs.
2016. aug. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Egy nyugis telephely a legkirályabb. Én meg a nőimet is beszoktam hozni éjszakára, hogy ne unatkozzak. :)
2017. ápr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!