Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkahelynek joga van a...

Egy munkahelynek joga van a túlóra idejére bezárni a dolgozóit? Szó szerint fizikailag bezárni őket az épületbe és el nem engedni?

Figyelt kérdés

A munkahelyem azt csinálja hogy túlóráztat de úgy hogy műszak vége előtt 10 perccel szól hogy maradni kell. Kinek mi dolga lenne hova kellene sietnie nem érdekli őket. Vannak akik nem akarnak maradni ezért a cég azt találta ki hogy bezárja az üzem bejáratát. Szó szerint! Van az üzemnek egy főbejárata meg több vészkijárata. A vészkijáratok eleve zárva mindig. A főbejárat meg vasrácsos leeresztik a rácsot és se ki se be. Szó szerint foglyok vagyunk az épületben.

Ezt megtehetik?

Mi történne ha nem viccelek telefonálnék a rendőrségnek hogy foglyul ejtettek bezártak?


2016. máj. 21. 10:04
1 2
 1/14 Orfeus ***** válasza:
100%

Nem teheti meg, ilyet nem is hallottam még. Ha valami gond van akkor mit csinál? Ez olyan hogy sokan nem tudják de műhelybe, ilyen olyan helyenek 1 ember nem is dolgozhat, legalább 2 ember kell.


48 órával előbb kell szólnia a munkáltatónak, különben nem vagy köteles elfogadni a túlórát. Be nem zárhat, ilyen nincs hogy bezár. Mi van ha valaki rosszul van? Akkor vészkijáraton mehetsz csak ki?


Több munkatársal össze kell fogni, felnyomni őket, személyi jogok megsértése, és a többi, ügyvédhez menni, okosba meg tudjátok úgy oldani hogy be is zárják a helyet, ti meg kaptok pár milliót, de akkor viszlát állás.


Csak az hogy megsértette a jogaidat 250.000-nél kezdődik plussz a perköltséged, ügyvéd stb. És ebbe nincs benne a szabadság akadályozása, kötelező túlóra, ilyesmi, sok minden benne van ebben amit én nem tudok csak egy ügyvéd.


Ezek alapok amiket mondtam, de simán megcsinálnám, elmennék ügyvédhez, kikérnél a véleményt hogy lehet minél többet kiszedni, 3-4-5 killegával összefogni aztán mehet, vagy rendőrt hívni, vagy polgári peres út rögtön.


Csak tudjátok bizonyítani, és ne lépjen vissza senki mert megijed, mert ez Magyar mentalitás miatt elő szokott fordulni.

2016. máj. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nincs hozzá joga. Az első kb mindent leírt. Ha tűritek,nemsokára ostorral fognak verni,és akkor se reklamál majd senki.
2016. máj. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos lépnék, de előbb figyelmeztetném őket.

Ha utána is csinálják, akkor megtenném.

De okosok és kimagyarázzák majd magukat, számíts arra, hogy kirúgnak.

2016. máj. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.A vészkijáratnak pedig nyitva kellene lennie.Azért vészkijárat.Már az is szabálysértés,hogy azokat bezárják.
2016. máj. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Soha senkit sehova nem szabad bezárni!!! Már csak a biztonság miatt sem. Pl. rosszul lesz valaki, balesetet szenved, tűz üt ki és nem tud kimenni.
2016. máj. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Orfeus ***** válasza:
100%

Gondolom blombával van zárva vagy ajtócsukóval a vészkijárat ha normális cég, ha azok is teljesen zárva vannak, akkor azonnal rendőrség.


Nem lesz munkahelyed, bele kell kalkulálni, de ezért elég komolyan megüti a bokáját a cég, kiszednétek bíróságon annyit amennyit 1 év alatt kerestek.

2016. máj. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hogyne. CSak aztán felébredek hogy bilibe ér a kezem.


Ilyenek a mesében vannak, meg normális országban de nem itt szarországban.

2016. máj. 21. 13:58
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ilyen esetben biztos hívnám a rendőrséget.
2016. máj. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Orfeus ***** válasza:
100%

Ilyen nincs egy országban sem, max afrikában. Te tudod mit kell csinálni, de ha nincs vér a pucádban tenni ellene akkor minek panaszkodsz?


Én is pénzből élek, mégsem tűrtem hogy éjjelesben is 5 perc gépállás után hív a főnök hogy az applikáción nézett élőkamerakép szerint én már 5 perce csak a gépet csinálom, mégis mi a bré évan. Napi szinten 3-4 ilyen telefon, 22:00 után, volt hogy hajnali 3-kor.


Én leléptem, feljelenteni nem jelentettem mert joga volt hozzá, utána kérdeztem, itt kezdem a gyakorikérdéseken, még fennt is van a kérdés.


Ezt elmondod egy ügyvédnek, már dörzsöli a tenyerét h ebből pénz lesz.


De te tudod, de ahogy látom te úgy sem teszel semmit, gondolom akkor erre van igényed.

2016. máj. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

Te teljesen hülye vagy.


Az száz, hogy engem nem zárnának be sehova, pedig egy töpszli kis csaj vagyok, de addig kiabálok, csapkodom, üvöltözöm, amíg ki nem engednek.


Simán hívnám a rendőrséget.

2016. máj. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!