Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol hibáztam ha túlóra kapcsán...

Hol hibáztam ha túlóra kapcsán egy perc alatt kirúgattam magam mert ragaszkodtam a jogszabályokhoz és a jelenléti ívhez?

Figyelt kérdés

Új munkahelyem VOLT, melyről egy perc alatt kirúgattam magam a második napon.

Szóltak hogy túlóra lesz maradni kell. Mindezt műszak vége előtt 10 perccel. Mivel előző helyemről épp a fekete fizetetlen túlóra miatt jöttem el, elhatároztam itt még az elején megfogom a dolgot.

Mondtam hogy maradok túlórára természetesen ha és amennyiben azt a jogszabályoknak megfelelően előre írásban elrendelik erről kapok én is papírt valamint belekerül a túlóra a jelenléti ívbe és a munkalapra a műszakvezető aláírásával. Hebegtek habogtak hogy jó jó így lesz de most még nincs „épp” jelenléti ív... Mondtam erre semmi gond, majd ha lesz szóljanak és akkor onnantól mehet a túlóra.

Ledolgoztam a maradék 10 percemet és távozáskor behívott a főnök. Itt a pénzem a két napra nem kell jönni többet. Próbaidős voltam.

Egy perc alatt kirúgtak mert mertem azt mondani hogy tartsuk már be amit be kell tartani.

Most akkor érdemes nem birkának lenni????


2016. febr. 13. 09:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
36%

"...ragaszkodtam a jogszabályokhoz és a jelenléti ívhez..."


Itt baxtad el! Üdv a való világban!

2016. febr. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
12%
Mellesleg nem kell mindig előre,írásban jelezni a túlórát!
2016. febr. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Nem, nem kell. Gondolom az is tök szabályos hogy a jelenléti ív még a műszak vége előtt eltűnik a falról nehogy véletlenül a túlórát be lehessen írni...


Mert ugye a szabály az hogy érkezés idejét érkezéskor távozás idejét távozáskor írjam be szigoorúan tilos előre és utólag jelenléti ívet vezetni.

Kérdésem: hogyan írjam be magam távozáskot ha nincs hova???

2016. febr. 13. 09:21
 4/23 anonim ***** válasza:
77%

#2 de igen, a rendkívüli munkavégzést 12 órával előre kell bejelenteni!


Kérdező: Jól tetted, bárcsak a többi ember is ilyen lenne.

2016. febr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

"#2 de igen, a rendkívüli munkavégzést 12 órával előre kell bejelenteni!"


NEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


[link]

2016. febr. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Hát hogy jól tettem-e az majd kiderül. Kérdés mit és mennyi időn belül találok másik melót.
2016. febr. 13. 09:46
 7/23 A kérdező kommentje:

A munkavállaló kérésére ugyanakkor a rendkívüli munkaidőt írásban kell elrendelni. Ennek az a jelentősége, hogy a munkavállaló vita esetén a munkáltató által aláírt okirattal tudja bizonyítani, hogy rendkívüli munkavégzést teljesített, és ezzel tudja érvényesíteni az ezért járó bérigényét.



ENNYI!!!!

Hát akkor miről beszélünk!!!


Én ezt kértem, ki rúgtak azonnal!!!

2016. febr. 13. 09:47
 8/23 anonim ***** válasza:
88%

"Noha maga az elrendelés érvényes szóban is, a rendkívüli munkaidőnek még aznap be kell kerülnie a munkaidő-nyilvántartásba."


Van rá 1 napjuk! És azt se felejtsd el,hogy te csak próbaidős vagy! Azt fogják mondani,hogy nem e miatt rúgtak ki,és hidd el,ha perre kerülne a sor,ott lenne a ledátumozott papír! Te meg,mint vesztes perkálhatnád a perköltséget.


Saul Goodman

2016. febr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
:)))) rabszolgatartó világban és főleg viccországban ezzel mi mást akartál elérni??? hihihihi , megnéztem volna a "főnökök" hülyepofáját erre a lépésedre.
2016. febr. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
27%
Ez kb az az eset amikor a nyúl akarja vinni a puskát.
2016. febr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!